Судове рішення #11206758

                                                               Справа №  2-2874

                                      2010 р.      

   

            Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

       

20 вересня  2010 року.                    Залізничний районний суд м.Львова в складі :

головуючої-судді                            Мельничук О.Я.

при секретарі                                   Кравецькій Н.Н.

з участю представника

позивача                                           Билень Т.Я.              

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в залі суду цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного  товариства /ВАТ/ Всеукраїнський акціонерний банк /ВАБ/  «ВіЕйБі Банк»  до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення боргу за кредитним договором та інше, суд-

В С Т А Н О В И В:

Позивач 28.05.2010 року звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідачів заборгованості за кредитним договором, мотивуючи вимоги тим, що 26.11.2007 року  між  ВАТ АБ «ВіЕйБі Банк»   та відповідачем ОСОБА_3 укладено Кредитний договір № 507/07/01 на суму 16800 грн. 00 коп.  з остаточним терміном погашення 25.11.2010 року, із сплатою за користування кредитом  24 % річних, для забезпечення виконання вищевказаного Кредитного договору між ВАТ АБ «ВіЕйБі Банк» та ОСОБА_4 укладено договір Поруки від 26.11.2007 року, згідно з яким поручитель поручається перед кредитором за належне виконання Позичальником взятих на себе зобов»язань, а поскільки Позичальником порушено вимоги кредитного договору та порушені строки повернення кредиту за користування, сплати відсотків за користування кредитом, що призвело до того, що сума заборгованості станом на 28.05.2010 року перед банком становить 24 286 грн.20 коп., добровільно відповідач відмовляється погасити існуючу заборгованість, а тому просить в судовому порядку стягнути з відповідачів в солідарному порядку в користь  ВАТ АБ «ВіЕйБі Банк»  суму заборгованості по кредитному договору від 26.11.2007 року, в розмірі 24 286 грн. 20 коп., а також просить стягнути судові витрати по справі, в розмірі 242 грн. 86 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в розмірі 120 грн.00 коп.

        Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, дав аналогічні пояснення вищенаведеному, просить позов задоволити.

Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_4 в судовому засіданні не з»явилися, причини неявки суду не повідомили,  хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи./а.с.30/

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов слід задоволити із наступних підстав.

У відповідності до вимог ст. 536 Цивільного кодексу України передбачено, що за користування чужими грошовими коштами боржник зобов’язаний сплачувати проценти, розмір яких встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.

Відповідно до вимог ст.610 ЦК України порушення зобов”язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змітом зобов»язання.

Згідно ст. 612 ЦК України – боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором.

Згідно з вимогами  ст.623 ЦК України, боржник, який порушив зобов’язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.

Відповідно до ч.1 ст.624 ЦК України, якщо за порушення зобов’язання встановлено неустойку, то вона підлягає стягненню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.

На підставі ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

У відповідності до вимог ст.1049 ЦК України, позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику /грошові кошти/ у строк та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ст.1050 ЦК України в разі порушення умов кредитного договору  банк має право вимагати дострокового повернення кредиту, сплати відсотків та можливої неустойки, і достроково стягнути суму заборгованості за кредитом, нарахованих відсотків і штрафних санкцій, направивши відповідну письмову вимогу позичальнику.

Відповідно до ст.1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа /кредитодавець зобов’язується надати грошові кошти /кредит позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов»язується повернути кредит та сплатити проценти.

Як вбачається з матеріалів справи, так із пояснень представника позивача в суді, 23.11.2004 року між Відкритим акціонерним товариством Всеукраїнським Акціонерним банком «ВіЕйБі Банк»  та ОСОБА_3  укладений Договір кредитний  № 507/07/01, за умовами якого ВАТ АБ «ВіЕйБі Банк» надав у тимчасове користування Боржнику кредитні кошти, в розмірі 16 800,00 грн. з кінцевою датою погашення 205.11.201 року і сплатою 24 % відсотків річних. /а.с.8-15/.

З долученого до матеріалів справи договорів поруки /а.с.16-17/ видно, що між  ВАТ АБ «ВіЕйБі Банк»  та ОСОБА_4 укладено договір Поруки від 26.11.2007 року, згідно з яким остання взяла на себе зобов»язання позичальника, які виникають з кредитного договору від 26.11.2007 року в повному обсязі, а також несе разом із позичальником солідарну відповідальність перед банком за своєчасне виконання мов кредитного договору, з договору Поруки від 26.11.2007 року укладеного між ВАТ «Надра» та ОСОБА_4  видно, що остання взяла на себе зобов»язання позичальника, які виникають з кредитного договору від 26.11.2007 року в повному обсязі, а також несе разом із позичальником солідарну відповідальність перед банком за своєчасне виконання мов кредитного договору.

З а пояснень представника позивача  в суді,  так із матеріалів справи вбачається, що позичальник по кредитному договору – відповідач по справі – ОСОБА_3 не виконала зобов»язань по кредитному договору в повному обсязі, а тому за нею утворилася заборгованість станом на 28.05.2010 року, в розмірі 24 286 грн. 20 коп.,  а  у відповідності до договорів поруки від 26.11.2007 року ОСОБА_4 являється поручителем і несе солідарну відповідальність перед банком за несвоєчасне виконання умов кредитного договору, а поскільки відповідачі  добровільно не погасили вищевказану заборгованість, суд вважає, що таку  слід стягнути солідарно в судовому порядку в користь Відкритого акціонерного товариства акціонерного банку «ВіЕйБі Банк».

Поскільки суд задоволює позов повністю, а тому  у відповідності до вимог ст.ст.81, 88 ЦПК України стягує з відповідачів в солідарному порядку в користь позивача по справі судові витрати по справі, а саме: судовий збір, в розмірі 242 грн. 86 коп. та 120 грн.00 коп. – витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

         Керуючись  ст.ст.10, 57-58, 60,  81-88,  208-209 ЦПК України, ст.ст.525, 526, 530, 553, 589, 590,592, 611, 625, 629, 1049 ч.2, 1050, 1054 ЦК України,  суд-

          В И Р І Ш И В :

        Позов Відкритого акціонерного товариства /ВАТ/ Всеукраїнського акціонерного банку /ВАБ/ «ВіЕйБі Банк» до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення боргу за кредитним договором та інше -  задоволити.

Стягнути в солідарному порядку з  ОСОБА_3, ОСОБА_4 в користь Відкритого акціонерного  товариства /ВАТ/ Всеукраїнський акціонерний банк /ВАБ/  «ВіЕйБі Банк» 24 0286 грн. 2 коп. – заборгованості за кредитним договором.

Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_3, ОСОБА_4 в користь Відкритого акціонерного  товариства /ВАТ/ Всеукраїнський акціонерний банк /ВАБ/  «ВіЕйБі Банк» 242 грн. 86 коп.- судового збору та 120грн. 00 коп. – витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

        Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя            /підпис/

З оригіналом згідно.

С у д д я :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація