№ 2п-950/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2009 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі головуючого судді -Бедьо В.І., при секретарі - Шімон А.Е., з участю представника заявників - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про продовження строку прийняття спадщини за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
Заявники звернулись до суду з заявою про продовження строку прийняття спадщини за заповітом, яку мотивують тим, що їх матері ОСОБА_4 належала на праві приватної власності АДРЕСА_1. За життя вона склала заповіт, згідно якого вказану квартиру та все своє майно заповіла своїм данькам-заявницям у рівних частинах. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла. При зверненні в Першу Ужгородську державну нотаріальну контору в жовтні 2008 року для отримання свідоцтва на прийняття спадщини, заявникам було відмовлено, оскільки вони пропустили 6-місячний строк, встановлений законом для подачі заяви на прийняття спадщини. Однак, заявниці звертались до нотконтори раніше, але з причин юридичної неграмотності зрозуміли, що їм треба прийти через 6 місяців після смерті матері, внаслідок чого пропустили встановлений строк, а тому просять суд продовжити строк для прийняття спадщини за заповітом.
У судовому засіданні представник заявників вимоги підтримав, крім вказаних в заяві підстав, зазначив, що одна із заявниць - ОСОБА_2 проживає в Угорщині, з законами України не знайома, просив заявлені вимоги задовольнити.
Явку свого представника Перша Ужгородська державна нотаріальна контора в судове засідання не забезпечила, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника заявників, суд прийшов до висновку, що заявлені вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про право власності кв. АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності ОСОБА_4, що також стверджується довідкою БТІ № 2015 від 29.03.2000 року.
За життя ОСОБА_4 залишила заповіт, згідно якого кв. АДРЕСА_1, а також все інше майно, яке на день смерті буде їй належати заповідала ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівній доля кожній.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 померла, що стверджується свідоцтвом прол смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1, актовий запис № 320, внаслідок чого відкрилась спадщина на належне їй майно.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, заявники протягом шести місяців повиненні були звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті їх матері за заповітом, однак через юридичну неграмотність, а також проживання однієї - ОСОБА_2 в Угорщині ними був пропущений встановлений законодавством строк. Зазначену причину пропуску суд вважає в даному випадку поважною і відповідно до вимог ч.3 ст. 1272 ЦК України приходить до висновку про можливість визначення заявникам додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 1270, 1272 п. 3 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 27, 58, 59, 60, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
РІШИВ:
Заяву-задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 та ОСОБА_3 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті їх матері-ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - до 27.05.2009 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.