Судове рішення #11218296

                       

                                                                КОПІЯ                          

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

29 вересня  2010 року                             м. Вінниця

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі :

                    Головуючого :  Чуприни В.О.

                                          Суддів :   Морозовського В.І., Якименко М.М.

                                          При секретарі :    Кирилюк Л.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області справу за позовом  ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про перерахунок призначеної пенсії, за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 по довіреності ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від  13 липня 2010 року, встановила :

    В травні 2010 року ОСОБА_1 – учасник бойових дій звернувся до суду з вказаним позовом, мотивуючи вимоги тим, що відповідач, всупереч постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 14.11.2006 року,  не виплачує  йому з 01.04.2008 року підвищену пенсію з розрахунку 150 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

         Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від  13 липня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.

    Не погодившись з рішенням, представник позивача подав апеляційну скаргу та, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального і процесуального права, ставить питання про скасування судового рішення і ухвалення нового по суті позовних вимог.

    У письмовому запереченні Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області в особі представника Гурич О.О. просить відхилити апеляційну скаргу, вважаючи рішення законним і правильним.

    Заслухавши суддю-доповідача, обговоривши наведені доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про відмову у задоволенні скарги з наступних підстав.

    Виниклі відносини щодо виплати підвищення до пенсії учаснику бойових дій регулюються Законом України від 22.10.1993, №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

    Законом України від 05.10.2005 року №2939-IV (набрав чинності з 01.07.2006 року) внесені зміни до Закону №3551-ХІІ, зокрема частина 4 статті 12 викладена в такій редакції : «Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність».

    За таких обставин Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області правильно та у відповідності до законну перерахувало розмір пенсії позивачу.

    При цьому колегія суддів апеляційного суду вважає, що твердження позивача щодо незмінності раніше нарахованої пенсії з розрахунку не менше 150 процентів прожиткового мінімуму є хибним, оскільки попередньою постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 14.11.2006 року розв’язаний спір між іншими сторонами, з інших відносин та з підстав діючого у їх час законодавства.  

    Керуючись Законом України від 18.02.2010 року № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», ст.ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, ухвалила :

    Апеляційну скаргу представника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 відхилити, а рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від  13 липня 2010 року залишити без змін.

         Ухвала  набирає законної сили з моменту його проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

            Головуючий :     підпис     В.О.Чуприна

                Судді :         підпис     В.І.Морозовський

                              підпис     М.М.Якименко

    З оригіналом вірно :

    Суддя апеляційного суду                 В.О.Чуприна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація