Судове рішення #11218332

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2010 року                                                                   м. Вінниця

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:

головуючого : судді Медяного В.М.,

суддів: Матківської М.В., Денишенко Т.О.,

при  секретарі: Сніжко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД про вихід з товариства та відшкодування вартості частини майна підприємства,

за апеляційною скаргою ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД на ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 липня 2010 року, -

встановила:

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 12.07.2007 року задоволено позов ОСОБА_1 Виключено ОСОБА_1 з числа засновників ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД. Передано ОСОБА_1 частину майна ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД в розмірі 7483080,75 гривень. Стягнуто з ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД на користь ОСОБА_1 у відшкодування судових витрат 51 грн. судового збору та 5448 грн. витрат за проведення експертизи. Стягнуто з ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД в дохід держави 1649 грн. судового збору.

Постановою Житомирського апеляційного господарського суду   від 19 листопада 2009 року рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 12.07.2007 року скасовано в частині зазначення про виключення ОСОБА_1 з числа засновників ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД припинено провадження в цій частині. Це ж судове рішення змінено та викладено резолютивну частину в такій редакції: „Передати ОСОБА_1 частину майна товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД в розмірі 12377597,00 грн. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД. ( 21050, м. Вінниця, вул. Кропивницького, 1, Інд. № 133051502289) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) 51 грн. державного мита, 5448 грн. витрат з оплати первинної експертизи і 7000 грн. витрат з оплати повторної експертизи, а всього 12499 грн. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД. 1649 грн. державного мита. Видачу виконавчих листів доручено Ленінському районному суду м. Вінниці, а справу повернуто до Ленінського районного суду м. Вінниці.

30.06.2010 року товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД звернулося до суду із заявою про перегляд рішення суду у зв’язку з нововиявленими обставинами. Просило переглянути у зв’язку з нововиявленими обставинами рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 12 липня 2007 року з внесеними в нього змінами постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 19 листопада 2009 року та скасувати ці рішення.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 липня 2010 року заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД залишено без задоволення.

В апеляційній скарзі товариство з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД просить ухвалу суду від 20.07.2010 року скасувати та постановити нову, якою з аяву задовольнити та скасувати у зв’язку з нововиявленими обставинами рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 12 липня 2007 року з внесеними в нього змінами постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 19 листопада 2009 року. П осилається на неповноту з’ясування судом обставин по справі, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали та обставини справи, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, вважає, що остання є безпідставною, а тому задоволенню не підлягає з таких мотивів.

Залишаючи без задоволення заяву  товариства з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД  про перегляд рішення суду у зв’язку з нововиявленими обставинами, суд першої інстанції виходив з того, що дана заява є необґрунтованою у якій не наведено жодних обставин, передбачених ЦПК України для перегляду зазначеного рішення суду.

Колегія суддів вважає, що такі висновки суду першої інстанції відповідають матеріалам та обставинам справи і не спростовуються доводами апеляційної скарги.

Відповідно до ст. 312 ч. 1 п. 1 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Відповідно до ст. 361 ЦПК України, р ішення або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, а також судовий наказ можуть бути переглянуті у зв'язку з нововиявленими обставинами.

Підставами для перегляду рішення, ухвали суду чи судового наказу у зв'язку з нововиявленими обставинами є:

1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;

2) встановлені вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдиві показання свідка, завідомо неправильний висновок експерта, завідомо неправильний переклад, фальшивість документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;

3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення рішення чи постановлення ухвали, що підлягають перегляду;

4) встановлена Конституційним Судом України неконституційність закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.

ТОВ „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД  звертаючись до суду із зазначеною заявою, вважає, що вказане рішення підлягає перегляду у зв’язку з нововиявленими обставинами, оскільки існують обставини, що мають істотне значення для справи і не були бути відомі заявникові раніше. А саме те, що право представляти інтереси відповідача в судах було надано ОСОБА_2, який не сумлінно відносився до виконання своїх обов’язків за вказаною довіреністю, що полягало у тому, що він не ставив до відома керівництво ТОВ ВКП «МА-КІ» ЛТД про прийнятті судові рішення, під час судових засідань не надавав інформації суду та відповідних документів про є, що ОСОБА_1, будучи введеним до складу засновників ТОВ ВКП «МА-КІ» ЛТД не вніс у статутний фонд жодної копійки, тому він після виключення зі складу засновників не має права на отримання частки майна ТОВ ВКП «МА-КІ» ЛТД».

Відповідно до ч. 2 ст. 144 ЦК України не допускається звільнення учасника товариства обмеженою відповідальністю від обов’язку внесення вкладу до статутного капіталу товариства, у тому числі шляхом зарахування вимог до товариства.

Про наведене вище відповідач товариство з обмеженою відповідальністю „Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД дізналося випадково лише 11 червня 2010 р., коли отримало у свого представника у даній справі ОСОБА_2 ксерокопії зазначених рішень судів.

Проте, колегія суддів критично відноситься до зазначених доводів заяви відповідача та його апеляційної скарги, виходячи з наступних підстав.

Зі змісту апеляційної скарги вбачається, що єдиним аргументом для скасування ухвали Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 липня 2010 року є те, що при розгляді справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД про вихід з товариства та відшкодування вартості частини майна підприємства судами не перевірялись істотні для справи обставини, які не могли бути відомі відповідачу, які на думку апелянта полягають в тому, що судом не досліджувалось, яким чином позивач став одним із засновників товариства та чи вносився ним вклад до статутного капіталу товариства.

Зазначені доводи апеляційної скарги є необґрунтованими та спростовуються доказами у справі.

Як зазначалося вище, рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 12.07.2007 року позов ОСОБА_1 задоволено. Однак, постановою Житомирського апеляційного господарського суду   від 19.11.2009 року вказане рішення в частині зазначення про виключення позивача з числа засновників ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД було скасоване і провадження у цій частині було припинене. Резолютивна частина зазначеного рішення була змінена і викладена у іншій редакції.

Колегія суддів критично відноситься до доводів апелянта про те, що ті обставини, на які він посилається не тільки не були відомі, а й не могли бути відомі відповідачу.

З матеріалів справи вбачається, що обставини щодо включення позивача до числа засновників ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД відображені у протоколі загальних зборів засновників ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД від 11 червня 2004 року та Статуті підприємства в редакції станом на жовтень 2005 року. Кожен із цих документів є внутрішнім документом ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД, а тому незрозумілі твердження апелянта про те, що, що відповідачеві не відомі обставини, які викладені у його ж внутрішніх документах.

Питання щодо внесення чи невнесення позивачем частки у Статутний фонд ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД з'ясовувалось у судових засіданнях при розгляді справи у Ленінському районному суді м. Вінниці та Житомирському апеляційному господарському суді. Згідно протоколу загальних зборів ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД від 11 червня 2004 року вбачається, що частка розміром 15% ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД ОСОБА_1 була подарована учасниками товариства за його вклад у розвиток підприємства.

Вказана обставина жодним чином не впливає і не може впливати на обов'язок ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД провести з позивачем розрахунок при виведенні його з числа засновників товариства, від виконання якого ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД ухиляється.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано не прийняв до уваги доводи ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД щодо неналежного на їх думку виконання своїх обов’язків по наданню правової допомоги їх представником ОСОБА_3, оскільки дані доводи спростовуються доказами у справі та досить тривалим понад п’ять років зазначеним спором між сторонами.

Крім цього, колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу апелянта на те, що відповідно до ч. 1 ст. 361 ЦПК України, у зв'язку з нововиявленими обставинами можуть бути переглянуті рішення або ухвала, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили.

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 12 липня 2007 року розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД про вихід з товариства та відшкодування вартості частини майна підприємства закінчено не було. В одній частині зазначене рішення було скасоване і провадження у цій частині припинене, а в іншій частині змінене постановою Житомирського апеляційного господарського суду від 19 листопада 2009 року. Таким чином саме вказаною постановою розгляд справи був закінчений і вона набрала законної сили.

Таким чином, відповідно до вимог ст. 361 ЦПК України, рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 12 липня 2007 року не може бути переглянуто даним судом  у зв’язку з нововиявленими обставинами.

За таких підстав колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу ТОВ ВКП "МА-КІ" ЛТД слід відхилити, а ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 липня 2010 року залишити без змін.

Постановлена судом першої інстанції ухвала є обґрунтованою, постановленою з додержанням вимог закону, а тому підстав для її скасування колегія суддів не вбачає.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 307, 312, 313-315, 317, 319, 324 ЦПК України, колегія суддів ,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «МА-КІ» ЛТД відхилити.

Ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 20 липня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду.

Головуючий:                             В.М.Медяний

Судді:                                 М.В.Матківська

Т.О.Денишенко

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація