Судове рішення #11224804

справа № 2-89/2010

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 01 липня 2010 року Зборівський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Снігурського В. В.

при секретарі  Куриляк О.Г.,

розглянувши у місті Зборові у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Зборівського районного суду справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, Мшанецької сільської ради Зборівського району, Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролан – 3», третя особа - Зборівське бюро технічної інвентаризації про визнання недійсними рішення комісії по розпаюванню майна, рішення виконавчого комітету Мшанецької сільської ради, свідоцтва про право власності на нерухоме майно,-

В С Т А Н О В И В:

    позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,  ОСОБА_5, ОСОБА_6, звернулися в суд з позовом до відповідачів ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, Мшанецької сільської ради Зборівського району, Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролан – 3», третя особа - Зборівське бюро технічної інвентаризації з вимогами про скасування рішення комісії по розпаюванню майна колишнього КСГП «Верховина» від 26.112008 року про виділення ТОВ «Агролан-3» майна комплексу току площею 2868,4 кв.м, що по вул. Загребелля,21 у селі Мшанець Зборівського району; скасування рішення виконкому Мшанецької сільської ради №41 від 27.11.08 р. та скасування свідоцтва від 15 грудня 2008 про право власності на нерухоме майно: комплекс току площею 2868,4 кв.м по вул. Загребелля, 21 у с. Мшанець Зборівського р-ну, зареєстрованого Зборівським РБТІ за №21267056.

У судовому засіданні позивачі та їх представники позовні вимоги підтримали, мотивуючи їх тим, що комісія по розпаюванню майна колишнього КСГП «Верховина» прийняла рішення від 26.11.2008 року про виділення ТОВ «Агролан-3» майна без правових підстав, так як комісія була обрана та діяла не правомірно і самочинно, тому всі її рішення недійсні. Крім цього комісія керувалася рішенням зборів пайовиків ПАП «Верховина» від 23.04.2004 р., а виділене нею майно  належало до пайового фонду КСГП «Верховина». Рішення повинні були приймати загальні збори, а не комісія , а згоду на виділення майна ТОВ «Агролан – 3» дали не всі власники, тому комісією порушено вимоги ст.ст.358, 367 ЦК України про право спільної часткової власності. Крім цього відсутній письмовий та нотаріально посвідчений договір між співвласниками про виділення частки в натурі з нерухомого майна. Відповідно у Мшанецької сільської ради не було будь – яких підстав приймати рішення №41 від 27.11.08 р. про оформлення права власності на частку майна в пайовому фонді КСГП «Верховина» в користь ТОВ «Агролан-3» та видавати свідоцтво на право власності на це майно. Позивачі є співвласниками майнових паїв майна КСП «Верховина» і внаслідок оформлення за ТОВ «Агролан-3» права власності на комплекс току, було порушено права та охоронювані законом інтереси  позивачів.

Представник відповідачів позову не визнав, вважає його безпідставним та пояснив, що ТОВ  «Агролан-3» є співвласником  майна КСП «Верховина» з жовтня 2008 року. У грудні 2008 року товариство викупило у співвласників їх майнові паї, отримало майновий сертифікат і майно було виділено в натурі. Вважає, що комплекс току передано ТОВ  «Агролан-3» у власність правомірно. Комісія по розпаюванню майна колишнього КСГП «Верховина» була обрана на загальних зборах власників майнових паїв і мала право вирішувати майнові питання з наданням повноважень ліквідаційної комісії

Третя особа - Зборівське РБТІ просить слухати справу без участі його представника, заперечень не надали.

Дослідивши та оцінивши докази у справі суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав:

доводи позивачів про неправомірність рішення комісії по розпаюванню майна колишнього КСГП «Верховина» від 26.11.2008 року про виділення ТОВ «Агролан-3» майна є непослідовними та необгрунтованими, так як з одного боку позивачі стверджують, що комісія була обрана не правомірно, тобто є нелегітимною,  з іншого -  оспорюють процедуру і законність передачі майна діючої комісією в користь ТОВ «Агролан-3». В свою чергу суд встановив, що комісія по вирішенню майнових питань з наданням повноважень ліквідаційної комісії у складі: ОСОБА_7 – голови та членів комісії: ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, була обрана рішенням зборів власників майнових паїв КСГП «Верховина», згідно протоколу від 19 березня 2006 року. Вказане рішення в даний час є чинним і не є предметом судового спору.

Твердження позивачів про те, що комплексу току як об’єкту не існувало і такий об’єкт не входив до пайового фонду не має значення для вирішення даної справи, оскільки до складу комплексу входить конкретне майно виділене ТОВ  «Агролан-3» в натурі.

Інші доводи, що лежать в основі позовних вимог позивачів не приймаються до уваги судом, оскільки встановлено, що відповідач - ТОВ «Агролан-3» став співвласником майна КСП «Верховина», згідно договору дарування від 15.10.2008 року, укладеного між ОСОБА_18 та ТОВ  «Агролан-3», на підставі якого було видано майновий сертифікат ТР – VІІ №018622 від 21 жовтня 2008 року.

За погодженням з комісією по розпаюванню майна КСП «Верховина», ТОВ  «Агролан-3» уклало 03 грудня 2008 року договори купівлі – продажу майнових паїв, які не оскаржувалися в судовому порядку, отримало майновий сертифікат на суму  162440 грн. та звернулося до комісії по розпаюванню із заявою про виділення майна в натурі, яка була задоволена. Рішенням виконавчого комітету Мшанецької сільської ради № 41 від 27 листопада 2008 року погоджено передачу у власність ТОВ  «Агролан-3» комплексу току, що по вул. Загребелля у с. Мшанець Зборівського району і згідно свідоцтва про право власності від  15 грудня 2008 року майно передано Товариству у власність.

Дані обставини, крім цього, встановлені рішенням Зборівського районного суду від 15 квітня 2009 року, ухвалою Апеляційного суду Тернопільської області від 26 червня 2009 року, які набрали законної сили у справі за позовом ОСОБА_19 до Мшанецької сільської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «Агролан – 3», Зборівського бюро технічної інвентаризації.

Згідно ч.3 ст.61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких бере участь особа, щодо якої встановлено ці обставини.

В силу ст. ст. 7,9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» майно у підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам.  Пай є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві. Пай може успадковуватися відповідно до цивільного законодавства України та статуту підприємства.

Колективне сільськогосподарське підприємство «Верховина» виключено є ЄДРПОУ у зв’язку з ліквідацією 30 січня 2008 року, таким чином членство всіх його учасників припинено. Отже власники майнових сертифікатів правомірно розпорядилися своїм правом на  майнові паї в користь  ТОВ  «Агролан-3».

В натурі майно співвласникам не виділялося, тому укладені договори нотаріальному посвідченню не підлягають, оскільки відчужувалося лише право на майновий пай.

Таким чином суд приходить до висновку, що відповідач ТОВ «Агролан-3» правомірно набув право власності на спірне майно, а дії і рішення комісії по вирішенню майнових питань та Мшанецької сільської ради були правомірними.

Згідно ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно майнових сертифікатів позивачі мають право на пайовий фонд у майні КСП «Верховина», зокрема: ОСОБА_4 в сумі 2689 грн. або 0,32%; ОСОБА_1 в сумі 1995 грн. або 0,24%;  ОСОБА_2 в сумі 1124 грн. або 0,13%; ОСОБА_6 в сумі 1415 грн. або 0,17%; ОСОБА_5 в сумі 4061 грн. або 0,50%; ОСОБА_3 в сумі 2727 грн. або 0,33%, тобто їх частка у пайовому фонді є незначною.

Оскільки майно позивачам в натурі не виділялося, то вони мають право лише на пайовий фонд у майні КСП «Верховина».

Згідно ч.3. ст. 9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» у разі виходу з підприємства його члени мають право на пай натурою, грішми або цінними паперами відповідно до розміру та структури пайового фонду або в іншій, за згодою сторін, формі.

Тобто, позивачі мали і мають право звернутися до комісії по розпаюванню із заявою про виділення їм майна в натурі або виплати вартості майнового паю, однак цим своїм правом не скористалися, із відповідними заявами до комісії не зверталися.

Тому суд вважає, що майнові права позивачів в даному випадку не порушені.

Враховуючи вказане вище позовні вимоги є безпідставними і задоволенню не підлягають.

    Керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 212, 215 Цивільного процесуального кодексу України, ч.1 ст.321 Цивільного кодексу України, ст.ст.7,9 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство»,-

ВИРІШИВ:

 У задоволенні позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а у разі подання апеляційної скарги, якщо рішення не скасовано, після розгляду справи апеляційним судом. Заява про апеляційне оскарження подається до Апеляційного суду Тернопільської області через Зборівський районний суд на протязі 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - на протязі 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя             підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Зборівського

районного суду                                 В. В. Снігурський      

  • Номер: 22-ц/784/110/18
  • Опис: за скаргою Севастьянова Михайла Федоровича на дії старшого державного виконавця Першого Малинівського відділу ДВС Одеського міського управління ГТУЮУ в Одеській області по цивільній справі ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" до ТОВ "Спеціалізована науково-дослідна технологічна лабораторія "Біозахист", Севастьянова Михайла Федоровича, Севастьянова Федора Кіндратовича та Слобожанського Івана Йосиповича про стягнення сум за договором кредиту
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-89/10
  • Суд: Апеляційний суд Миколаївської області
  • Суддя: Снігурський Валерій Вікторович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.12.2017
  • Дата етапу: 30.01.2018
  • Номер: 22-ц/784/238/18
  • Опис: за скаргою Севастьянова М.Ф. на постанову начальника Першого Малиновського відділу ДВС м. Одеса ГТУЮ в Одеській області від 13.10.2017 року про стягнення виконавчого збору та стягнення витрат на проведення виконавчих дій
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-89/10
  • Суд: Апеляційний суд Миколаївської області
  • Суддя: Снігурський Валерій Вікторович
  • Результати справи: Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.12.2017
  • Дата етапу: 23.01.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація