Справа №1-136/2007 року
В И Р О К
І М «Я М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2007 року
Чемеровецький районний суд Хмельницької області
в складі: головуючого - судді - Мороза В.М.
при секретарі - Цугель Т.В.
з участю прокурора - Романова А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Чемерівці кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження,
уродженки та жительки с. Кормильче Чемеровецького району
Хмельницької області , українки, громадянки України, з середньою
освітою, проживає зі спів жителем, раніше не судимої
в скоєнні злочину, передбаченого ст.310 ч.2 КК України
В С Т А Н О В И В :
Протягом весняно-польового періоду поточного року підсудня на своїй присадибній земельній ділянці, що в сАДРЕСА_1 незаконно, без відповідного дозволу, з метою збирання насіння, просапувала сходи і прополювала від бур самонасіяний мак, який 02.07.2007 р. виявили працівники міліції в кількості 2039 рослин, що згідно висновку судово-хімічної експертизи містять морфін, кодеїн та є наркотиковмісними рослинами «Мак снотворний».
Допитана в судовому засіданні підсудня вину свою визнала повністю, щиро розкаялась і підтвердила обставини скоєння злочину, викладені в мотивувальній частині вироку .
Вина підсудної, крім її визнавальних пояснень, повністю стверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: із рапорту від 02.07.2007 р. слідчого СВ Чемеровецького РВ УМВСУ в Хмельницькій області вбачається, що під час проведення загальнодержавної комплексної спеціальної операції «Мак - 2007» в господарстві підсудної виявлено і вилучено 2039 рослин схожих на мак, що і підтверджено протоколом огляду місця події від 02.07.2007 р. і план-схемою до нього та фототаблицями; висновком спеціаліста за №857 від 06.07.2007 р. стверджено, що представлені на дослідження рослини, вилучені в господарстві підсудної містять морфін, кодеїн і є наркотиковмісними рослинами «Мак снотворний», що і підтверджено висновком експерта за №624 від 10.07.2007 р.; із пояснень даних свідками ОСОБА_2. та ОСОБА_3. вбачається, що вони були присутніми, коли працівники міліції виявили і вилучили 2039 рослин, схожих на мак.
Досліджені докази повністю узгоджуються між собою, є достовірними і достатніми для підтвердження вини підсудної.
Дії її, що виразились в незаконному вирощуванні снотворного маку в кількості п'ятисот і більше рослин - необхідно кваліфікувати за ст.310 ч.2 КК України. При обранні підсудній покарання, суд враховує ступінь суспільної небезпечності скоєного, особу винної.
Так, підсудня вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаялась і визнала свою вину, позитивно характеризується по місцю проживання, являється інвалідом ІІІ групи і на її утриманні має сина інваліда ІІ групи, сприяла розкриттю злочину - що суд визнає за обставини, які пом'якшують відповідальність.
Отже, оцінюючи усі обставини справи в їх сукупності, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_1. покарання у виді позбавлення волі.
Беручи до уваги те, що вона є інвалідом ІІІ групи і фактично на її утриманні перебуває син-інвалід ІІ групи і ще не втрачена можливість виправлення її без ізоляції від суспільства, суд вважає за доцільне і можливе застосувати ст.75 КК України.
Керуючись ст.ст.323 і 324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
ОСОБА_1визнати винною в скоєнні злочину, передбаченого ст.310 ч.2 КК України і призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком на три роки.
У відповідності до ст.75 КК України засуджену від відбування покарання звільнити, встановивши їй іспитовий строк на один рік.
Речові докази по справі - 2039 рослин маку - знищити.
Стягнути з засудженої за проведення судово-хімічної експертизи 141 грн.23 коп.
Арешт, накладений на майно ОСОБА_1. - зняти.
Міру запобіжного заходу засудженій до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подано скаргу до апеляційного суду Хмельницької області
через Чемеровецький районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення .
Головуючий: В.М.Мороз