Судове рішення #11226107

                        БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                                                                               № 2-2082/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 «07» травня 2010 року                                                                                           м.Бровари Київської області

Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

                          головуючого - судді Василишина В.О.,

                              при секретарі – Пархоменко А.В.,

за участю: представника позивачів ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до Красилівської сільської ради Броварського району Київської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,

в с т а н о в и в:

У березні 2010 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до суду із позовом, в якому просили визнати за ними право спільної часткової власності в порядку спадкування за законом після смерті               ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на нерухоме майно, яке належало ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, а саме: - житловий будинок (літ. «А-1»), загальною площею 78,6 кв.м. та житловою площею 43,5 кв.м., гараж (літ. «Б»), погріб (літ. «В»), сарай (літ. «Г») відповідно до зведеного акту вартості будівель та споруд, розташованих за адресою: Київська область, Броварський район,                             АДРЕСА_1.

В обґрунтування позову зазначали про те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла їхня мати – ОСОБА_6,   що підтверджується свідоцтвом про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_2 року, виданим Красилівською сільською радою. ОСОБА_6 належали зазначені вище житловий будинок з прилеглими до нього будівлями, що підтверджується технічним паспортом на будинок. Вартість будинку згідно із зведеним актом будівель та споруд складає - 65 881 грн.

ОСОБА_6 25 листопада 1998 року склала заповіт. Згідно із заповітом вона на випадок своєї смерті зробила наступне заповітне розпорядження, в якому зазначено, що все належне їй майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося й взагалі все те, що повинно було належати їй на день смерті їй і на що вона мала право заповідала сину ОСОБА_5

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_5 помер.      

Разом із тим, як було з’ясовано вподальшому, право власності на будинок й прилеглі до нього будівлі брат не реєстрував, оскільки вважав його своєю власністю.

Після смерті матері відкрилася спадщина на належне їм майно. Вони як єдині спадкоємці за законом звернулися у нотаріальну контору із заявами про прийняття спадщини.

При оформленні свідоцтва про право на спадщину за законом виявилося, що право власності на житловий будинок з прилеглими до нього спорудами не зареєстровано.

Представник позивачів ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги у судовому засіданні підтримав.

Відповідач Красилівська сільська рада Броварського району Київської області у судове засідання не з’явилася, надала суду письмову заяву, в якій просить розглянути справу у відсутності їхнього представника, заявлені позовні вимоги визнає.

Роз’яснивши представнику позивачів наслідки визнання позову, суд дійшов висновку, що оскільки визнання позову не суперечить закону, не порушує прав, свобод та інтересів сторін чи інших осіб, тому суд вважає можливим ухвалити рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року у віці вісімдесяти дев’яти років, про що в Книзі реєстрації смертей ІНФОРМАЦІЯ_2 року Красилівською сільською радою Броварського району Київської області зроблено відповідний актовий запис за № 33.

Відповідно до фотокопії заповіту від 25 листопада 1998 року ОСОБА_6, на випадок своєї смерті заповіла все своє майно ОСОБА_5 Заповіт посвідчений секретарем Красилівської сільської ради Жерибор Н.П. – 25 листопада 1998 року й внесено до реєстру за № 126.  

Як вбачається з копії свідоцтва про смерть від 07 липня 2009 року (а.с.21) – ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці шістдесяти семи років, про що в книзі реєстрації актів про смерть 07 липня 2009 року зроблено запис № 28.

З копії технічного паспорта на житловий будинок АДРЕСА_1 видно, що ОСОБА_6 належали: житловий будинок А – 1, гараж – Б, погріб – В., сарай – Г (а.с.31).

Згідно із довідкою Красилівської сільської ради № 109 від 12 березня 2010 року (а.с.25) по записам у по господарській книзі за 1991-1995 роки, особовий рахунок НОМЕР_1 головою господарства в АДРЕСА_1 по день смерті була ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Земельну ділянку площею 0,40 га виділено за рішенням виконавчого комітету Красилівської сільської ради Броварського району Київської області від 13 жовтня 1997 року № 65, у тому числі за призначенням: 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, 0,15 га для ведення особистого підсобного господарства в АДРЕСА_1. Домоволодіння побудоване у 1962 році, що проведено по обліку Красилівської сільської ради. Право власності на садибу не оформлялося у зв’язку з тим, що від забудовника відповідної заяви не надходило. ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року та ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, були постійно зареєстрованими та проживали за вказаною вище адресою. На даний час у спадковому будинку ніхто не проживає та не зареєстрований.

У комунальному підприємстві Київської обласної ради «Броварське міжміське бюро технічної інвентаризації» відсутня інформація про реєстрацію права власності на нерухоме майно за адресою: Київська область, Броварський район, АДРЕСА_1 (а.с.109).

Із витребуваної копії спадкової справи щодо майна померлої ОСОБА_6 вбачається, що ОСОБА_5, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини звернулися 05 грудня 2003 року.

Спадкова справа щодо майна померлого ОСОБА_5 відкрита. ОСОБА_2 та   ОСОБА_3 із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини звернулися 28 липня 2009 року.

З копії зведеного акту вартості будівель та споруд по господарству за адресою: АДРЕСА_1 видно, що господарство складається з: житлового будинку (літ. «А-1»), гаражу (літ. «Б»), погрібу (літ. «В»), сараю (літ. «Г»).

Згідно із ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно із ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

За змістом ст.ст. 356, 357 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю. Частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Оцінивши досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи, що спадкодавець у встановленому законом порядку придбала житловий будинок, а також те, що позивачі фактично прийняли спадщину після смерті ОСОБА_6, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.

На підставі ст. ст. 328, 1218, 1261 ЦК України, керуючись ст. ст. 130, 174, 212 – 215 ЦПК України, суд    

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 право спільної часткової власності (по Ѕ частині кожній) на житловий будинок (літ. «А-1»), загальною площею 78,6 кв.м. та житловою площею 43,5 кв.м., гаражу (літ. «Б»), погрібу (літ. «В»), сараю (літ. «Г») відповідно до зведеного акту вартості будівель та споруд, розташованих за адресою: Київська область, Броварський район,            АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у зазначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя                                                                                                 В.О.Василишин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація