Судове рішення #11231636

РІШЕННЯ

іменем України

Справа № 2-583 /2010

    06  вересня 2010 року Славутицький міський суд Київської області у складі: головуючого Малишенко Т.О. ,при секретарі Брагіда А.А., сторони не з’явилися,  

Розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м. Славутичі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1  до УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ в м. Славутичі Київської області  про  визнання дій  незаконними та  зобов’язання  здійснення  призначення, перерахунку  та виплати недосплаченої частини   пенсійних виплат, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 з вимогами до УПФУ в м. Славутичі  про визнання дій  незаконними та  зобов’язання  здійснення  призначення, перерахунку  та виплати недосплаченої частини   пенсійних виплат.

Позовні вимоги обґрунтовувалися тим, що відповідач внаслідок порушення вимог  Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” при здійсненні нарахування сум пенсії невірно обраховував та виплачував суми  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю та  доплати (підвищення) як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення.  В зв’язку з чим просить суд:

?   Визнати  дії відповідача  незаконними  у призначенні і виплаті   додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю  як особі, яка має статус  учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС і віднесеній до категорії 2  та  призначенні і виплаті  доплати до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає  у зоні посиленого радіологічного контролю за період з 05.08.2007 року по 31.12.2007 року та починаючи з 22.05.2008 року у розмірах, що не відповідають вимогам  встановленим ст. 51,39  Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

?   Зобов’язати відповідача  провести перерахунок та здійснити виплату  : додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю  як особі, яка має статус  учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС і віднесеній до категорії 2   за період з 05.08.2007 року по 31.12.2007 року та починаючи з 22.05.2008 року  по 01.08.2010 року  у відповідності з вимогами ст. 51 Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою передбачено розмір додаткової пенсії  за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 30 %  мінімальної пенсії за віком , встановленої ч.1 ст. 28  Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  з урахуванням   встановленого законодавством  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;  доплати до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає  у зоні посиленого радіологічного контролю за період з 05.08.2007 року по 31.12.2007 року та починаючи з 22.05.2008 року по 01.08.2010 року  у відповідності з вимогами ст. 39  Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою передбачено розмір доплати до пенсії  у розмірі однієї мінімальної заробітної плати , у встановленому законом  на момент виплати  розмірі мінімальної заробітної плати;

?   Зобов’язати відповідача  здійснити призначення та  забезпечити щомісячну виплату: додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю  як особі, яка має статус  учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС і віднесеній до категорії 2  з 01 серпня 2010 року у відповідності з вимогами ст. 51 Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, у розмірі 30 %  мінімальної пенсії за віком , виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28  Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  з урахуванням   встановленого законодавством  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з наступним підвищенням  даного розміру  у випадках підвищення  законом розміру  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;  доплати до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає  у зоні посиленого радіологічного контролю  з 01 серпня 2010 року   у розмірі, який дорівнює розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, з наступним підвищенням  даного розміру  у випадках підвищення  розміру  мінімальної заробітної плати  в законодавчому порядку.

?   Стягнути понесені судові витрати.

У судове  засідання сторони не з’явилися.  

Позивач надав суду письмову заяву у якій просить розгляд справи провести без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, подав суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги не визнає у повному обсязі та просить  у задоволенні  їх відмовити у повному обсязі.

У зв’язку з цим за правилами  ст. 168-173 ЦПК України суд розглядає справу  за відсутності позивача та представника  відповідача.

 Відповідач подав суду письмові заперечення на позовну заяву, пояснив суду, що позивач  знаходиться на обліку у Пенсійному Фонді України м. Славутича, як  одержувач пенсії за віком. Позовні вимоги повністю вважає такими, що не підлягають задоволенню.  Мотивує свої доводи тим, що  нарахування та виплата  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю за вказаний період проводилася  у розмірах, передбачених Постановою КМУ № 530  від 28.05.2008 року. Виплати   доплат (підвищення) як непрацюючому пенсіонеру проводяться на підставі Постанови КМУ № 836 від 26.07.1996 року,  яка встановлює порядок виплати для осіб, які працюють на територіях радіоактивного забруднення,  А тому свої дії вважає правомірними.

Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають  частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що  позивач  стоїть на обліку  в Управлінні Пенсійного Фонду України в м. Славутичі  як отримувач пенсії за віком   з 1993 року.

Відповідно до посвідчення  серія НОМЕР_1  від 17.11.1993   року,  копія якого   долучена до матеріалів справи (а.с.2), позивач  ОСОБА_1   є  учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесений до категорії 2   та відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  має право на пільги встановлені зазначеним законом.

Ст.3 ЦПК України встановлено, що кожна особа  має право в порядку , встановленому  цим Кодексом,  звернутися до суду за захистом  своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Ст.16 ЦК України встановлено,  кожна особа має право  звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту  цивільних прав та інтересів, зокрема може бути : визнання  незаконними  рішень, дій чи бездіяльності органу державної влади або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, а також відшкодування  збитків та завданої шкоди.

Із оглянутих у ході судового засідання матеріалів Пенсійної справи  № 101657 видно, що  ОСОБА_1  -  позивач по справі  в даний час є отримувачем пенсії  за віком , додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю  та доплати (підвищення) як непрацюючому пенсіонеру, який проживає у зоні посиленого радіологічного контролю відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи”. Перебуває на обліку    з травня  місяця 1993 року.

Ст. 15 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХП від 05.11.1991 року передбачено, що умови та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи».

  Відповідно до ст. 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4 встановлюється у вигляді: державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Згідно ст.51  цього Закону особам, віднесеним до категорії 2,  призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.

Виплата зазначеної пенсії відповідно до ст. 53 даного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Законом України  “Про  Державний бюджет України на 2008 рік та  про внесення змін  до деяких законодавчих актів України” № 107-У1 від 28.12.2008 року було внесено зміни в ст.ст. 50 та ст.51  Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та було встановлено розміри пенсії як основної, так і додаткової  особам, віднесеним до категорії 2  у інших розмірах Зазначена норма діяла в період з 01.01.2008 року по 22.05.2008 року, так як рішенням Конституційного суду України № 10-рп/2008 від  22 травня 2008 року в зв’язку з тим, що  Закон про Державний бюджет не може скасовувати чи  змінювати  обсяг прав і обов’язків , пільг , компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України, визнано  зазначені вище зміни, внесені законом України № 107-У1   від 28.12.2007 року  неконституційними. Дане  рішення Конституційного Суду  набуло чинності з дня ухвалення рішення, а тому  Положення Закону України “Про  Державний бюджет України на 2008 рік та  про внесення змін  до деяких законодавчих актів України” № 107-У1   від 28.12.2008 року , які визнані неконституційними, втрачають чинність з цієї дати, а норми Закону Україні діють “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, зокрема ст. ст. 50, 51 у попередній редакції, а тому, починаючи з 22.05.2008 року особам, віднесеним   до категорії 2 розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю повинен бути установлений у розмірі  30  % мінімальної пенсії за віком .

Відповідно до ст.17 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" основні державні соціальні гарантії та порядок визначення їх розмірів, до числа яких відноситься мінімальний розмір пенсії за віком, встановлюються законами з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень.

З введенням в дію Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , відповідно до ст. 28  зазначеного закону з 01 червня 2004 року мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Таким чином, вихідним критерієм для  розрахунку  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю є мінімальна пенсія за віком, розмір якої   згідно ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"   встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Ст. 62 Закону України “Про державний бюджет  на 2007 рік”  встановлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірах : з 01.04.2007 року – 406 гривень; з 01.10.2007 року -  411 гривень.

Ст. 58 Закону України “Про  Державний бюджет України на 2008 рік та  про внесення змін до деяких законодавчих актів України” № 107-У1 від 28.12.2008 року затверджено прожитковий мінімум , зокрема також і для  осіб, які  втратили працездатність з 01.01.2008 року – 470 гривень; з 01.04.2008 року -  481 гривня; з 01.07.2008 року – 482 гривні; з 01.10.2008 року – 498 гривень. Ст. 54 Закону України “Про Державний бюджет на 2009 рік” визначено, що  у 2009 році прожитковий мінімум на одну особу та для тих, хто відноситься до основних груп  населення, встановлюється  в розмірах, що діяли у грудні 2008 року.

Законом України  “Про встановлення  прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної   плати” № 1646-У1 від 20.10.2009 року  встановлено прожитковий мінімум на одну особу  в розрахунку на місяць, в тому числі для осіб , які втратили працездатність  : з 01.11.2009 року -  573 гривні,  з 01.01.2010 року -  695 гривень,  з 01.04.2010 року – 706 гривень,  з 01.07.2010 рок  - 709 гривень, з 01.10.2010 року – 723 гривні; з 01.12.2010 року – 734 гривні.

Згідно ч.3 ст.67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4, розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Таким чином, для позивача як учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  2 категорії, розмір додаткової пенсії за шкоджу, заподіяну здоров'ю повинен розраховуватися, виходячи із наведених розмірів.

Як видно із матеріалів Пенсійної справи, розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю позивача нараховувався та виплачувався відповідачем у значно меншому розмірі, ані ж передбачено вищевикладеними нормами законодавчих актів.  Отже, оскільки судом встановлено, що  відповідач при здійсненні своїх повноважень щодо виплати додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю діяв неправомірно, то є  підстави  для задоволення позову у цій частині, виходячи з меж позовних вимог  з  05.08.2007 року по 31.12.2007 року  та починаючи з 22.05.2008 року.

Судом встановлено, що позивач є непрацюючим пенсіонером з 17.01.2002 року,  про що свідчить  копія  трудової книжки , долучена  до матеріалів справи.  ( а.с. 25-32)

Як видно із довідки  № 1393 від 02.08.2010 року КП “ЖКЦ”, яка долучена до матеріалів справи,  позивач постійно проживає на території міста Славутича  з 27.09.2008 року  по теперішній час.  

Постановою Кабінету Міністрів України № 106  від 23.07.1991 року  м. Славутич  віднесено  до зони посиленого радіологічного контролю.

Виходячи з норм, встановлених ч.1 ст. 39  Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” -  пенсії  непрацюючим пенсіонерам, які  проживають у зоні посиленого  радіоекологічного контролю,  підвищуються у розмірі  однієї мінімальної заробітної плати щомісячно.

З 01.01.2008 року  в цей Закон було внесено зміни  Законом України “Про  Державний бюджет України на 2008 рік та  про внесення змін  до деяких законодавчих актів України” № 107-У1 від 28.12.2008 року, яким стаття 39 була  викладена в іншій редакції, але відповідно до рішення Конституційного Суду  України від  22 травня 2008 року  у справі № 10-рп/2008 визначене  положення  було визнано неконституційним, а тому норма ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” відновили свою дію з 22 травня 2008 року.

Ст. 55  Закону України  “Про державний бюджет  України на 2009 рік” № 835-У1 від 26.12.2008 року установлено з 01 січня 2009 року розмір мінімальної заробітної плати 605 гривень, з 01 квітня 2009 року  - 625 гривень, з 01 липня 2009 року – 630 гривень, з 01 жовтня 2009 року – 650 гривень. Законом України “Про встановлення  прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати” № 1646-У1 від  20.10.2009 року  встановлено  розмір мінімальної заробітної плати з 01.11.2009 року -  744 гривні, з 01.01.2010 року -  869 гривень.

Таким чином,  розмір доплати ( підвищення)  до пенсії позивача, виходячи з наданих доказів про період проживання на території  зони  посиленого радіологічного контролю,    починаючи  з 27.09.2008 року  повинен був  виплачуватися в зазначених вище розмірах.

Як видно із матеріалів Пенсійної справи, фактично відповідач  нараховував та  виплачував позивачеві  зазначену доплату (підвищення) у розмірі – 5,20 гривень щомісячно, який є значно меншим,  ніж визначений законодавством.

Враховуючи вище викладене, суд знаходить усі підстави вважати, що права позивача   на отримання встановленої Законом України  "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  доплати (підвищення) до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення   порушені  неправомірно та підлягають поновленню, а тому вимоги позивача в цій частині підлягають  частковому задоволенню за період з  27.09.2008 року.

Ст. 1174 ЦК України, встановлено, що шкода, завдана  фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування  при здійсненні нею своїх повноважень  відшкодовується державою або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи,

За таких обставин суд знаходить  вимоги  позивача про стягнення не недосплачених  сум  додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю та доплати (підвищення)  як непрацюючому пенсіонеру, який проживає в зоні посиленого радіологічного контролю у вказаних вище розмірах такими, що  підлягають  задоволенню.

Позовні вимоги щодо   Зобов’язання  відповідача - Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутич   Київської області в подальшому нараховувати  та виплачувати  позивачу  додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю  та доплату (підвищення)  до пенсії, як непрацюючому пенсіонеру , який проживає  у зоні  посиленого радіологічного контролю на підставі Закону України “Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі  відповідно обрахованому від розміру мінімальної пенсії за віком та розміру  мінімальної заробітної плати з наступним підвищенням  даного розміру  у випадку підвищення  зазначених розмірів  згідно чинного законодавства,   тобто на  майбутній період, задоволенню не підлягають, оскільки  питання призначення та  виплати пенсії   належить до компетенції відповідача,  правомірність дій якого може бути встановлена судом лише щодо вчинених дій, а не дій, які  не відбулися.

Суд не може прийняти до уваги доводи відповідача про те, що розмір пенсії як додаткової за шкоду, заподіяну здоров'ю та сум доплати (підвищення) як не працюючому пенсіонеру, обчислений відповідно до вимог законодавства, виходячи з норм, встановлених  Постановами Кабінету Міністрів України, виходячи з такого.

Ст.8 ЦПК України передбачено, що  суд вирішує справи відповідно до Конституції України, законів України  та міжнародних договорів.  Суд застосовує  інші нормативно – правові акти , прийняті відповідним органом на підставі, в межах повноваження та у спосіб, що встановлюється Конституцією та законами України.

Ч.1, 2 ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвижчу юридичну силу. Закони та інші нормативно – правові акти приймаються на основі Конституції   Україні і повинні відповідати їй.

Ч.4 ст. 8 ЦПК України передбачено, що  у разі невідповідності правового акту Закону України, суд застосовує акт законодавства, який має  вищу юридичну силу.

Оскільки Закони України мають вищу юридичну силу над урядовими нормативними актами, то при наявності колізії необхідно застосовувати  положення Законів України, так як  вони є пріоритетними  у відношенні до підзаконних актів, а отже  при нарахуванні та виплаті сум  : основної державної пенсії за віком,  додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю та доплати (підвищення)  як непрацюючому пенсіонеру, який проживає в зоні посиленого радіологічного контролю необхідно керуватися Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи“, а не Постановами Кабінету Міністрів України.

За правилами ст. 88 ЦПК України суд  вирішує питання, пов’язані зі сплатою та розподілом судових витрат.

    На підставі викладеного та керуючись Законом  України “Про статус та соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи“; ст. 209, 215  ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити  частково .

Визнати  дії Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області   незаконними  у призначенні і виплаті  ОСОБА_1   додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю  як особі, яка має статус  учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС і віднесеній до категорії 2 за період з 05.08.2007 року по 31.12.2007 року та починаючи з 22.05.2008 року у розмірах, що не відповідають вимогам  встановленим ст. 51 Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

 Визнати  дії Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області   незаконними  у призначенні і виплаті  ОСОБА_1 доплати до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає  у зоні посиленого радіологічного контролю за період з 27.09.2008 року у розмірах, що не відповідають вимогам  встановленим ст. 39  Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області     провести перерахунок та здійснити виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю  як особі, яка має статус  учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС і віднесеній до категорії 2   за період з 05.08.2007 року по 31.12.2007 року та починаючи з 22.05.2008 року  по 01.08.2010 року  у відповідності з вимогами ст. 51 Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою передбачено розмір додаткової пенсії  за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 30 %  мінімальної пенсії за віком , встановленої ч.1 ст. 28  Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  з урахуванням   встановленого законодавством  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області     провести перерахунок та здійснити виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає  у зоні посиленого радіологічного контролю за період 27.09.2008 року по 01.08.2010 року  у відповідності з вимогами ст. 39  Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою передбачено розмір доплати до пенсії  у розмірі однієї мінімальної заробітної плати , у встановленому законом  на момент виплати  розмірі мінімальної заробітної плати.

Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області     здійснити призначення та  забезпечити щомісячну виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю  як особі, яка має статус  учасника ліквідації наслідків аварії на  Чорнобильській АЕС і віднесеній до категорії 2  з 01 серпня 2010 року у відповідності з вимогами ст. 51 Закону України  “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, у розмірі 30 %  мінімальної пенсії за віком , виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст. 28  Закону України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  з урахуванням   встановленого законодавством  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі Київської області     здійснити призначення та  забезпечити щомісячну виплату ОСОБА_1 доплати до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає  у зоні посиленого радіологічного контролю  з 01 серпня 2010 року   у розмірі, який дорівнює розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати.

Стягнути з Управляння Пенсійного Фонду України в м. Славутичі на користь ОСОБА_1   понесені витрати на інформаційно – технічне забезпечення  у розмірі  120 гривень.

Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в м. Славутичі  Київської області на користь  держави судовий збір у розмірі  51 гривня.

Рішення може бути оскаржено у апеляційному  порядку до апеляційного суду  Київської області  через Славутицький міський суд протягом  10-ти днів  з моменту проголошення рішення .

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація