Справа № 22ц-277/07 Головуючий у 1 інстанції Данилюк А.В.
Категорія: 26 Доповідач: МудренкоЛ.І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 квітня 2007 року м. Луцьк
Колегія судців судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Сівчука Є.І.
суддів - Русинчука М.М., Мудренко Л.І.
при секретарі - Масляній С.В.
з участю представника позивача Кашицького С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на ухвалу судді Ківерцівського районного суду від ЗО січня 2007 року,
встановила:
23 січня 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно. Покликалася на те, що її батько ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. До смерті батька вона та її мати проживали разом в АДРЕСА_1. Після смерті ОСОБА_3 вона вступила в управління спадковим майном.
4 січня 2002 року Борохівською сільською радою на ім'я ОСОБА_3 було видане свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, де частка спадкодавця визначена в розмірі 9798 грн.
В зв'язку з тим, що вона пропустила шестимісячний строк подачі заяви до нотаріальної контори, але вступила в управління майном чим засвідчила фактичне прийняття спадщини, просила суд визнати за нею право власності на майновий пай в розмірі 9798 грн.
Ухвалою судді Ківерцівського районного суду від 30 січня 2007 року відмовлено у відкритті провадження в справі з тих підстав, що позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати ухвалу судді про відмову у відкритті провадження, а справу направити до суду першої інстанції для розгляду по суті.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення, ухвала судді Ківерцівського районного суду від ЗО січня 2007 року - скасуванню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Статтею 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про визнання права власності на майновий пай в порядку спадкування. Даний спір підлягає розглядові в суді в порядку цивільного судочинства. Отже, у судді не було підстав для відмови у відкритті провадження в справі. А тому оскаржувана ухвала про відмову у відкритті провадження підлягає до скасування з направленням матеріалів позовної заяви до суду першої інстанції для вирішення питання про відкриття провадження в справі.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу судді Ківерцівського районного суду від 30 січня 2007 року скасувати, справу направити до того ж суду для вирішення питання про відкриття провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.