Справа №2-863/07 p.
№2-11943/06 p. РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.04.2007 року Московський районний суд м.Харкова в складі:
головуючого - судді Омельченко Н.І.
при секретарі Малихіної Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-я особа Головне Управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України в Харківській області про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації ,-
ВСТАНОВИВ: У вересні 2006 року позивач звернулися в суд з позовом до відповідача про визнання її такою, що втратила право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1 за підстав не проживання її на спірній жилий площі понад 6 місяців без поважних причин.
В обгрунтування своїх вимог посилався на те, що спірною є 1-но кімнатна виплачена кооперативна квартира АДРЕСА_1, власником якої він є на підставі свідоцтва про право власності від 31.08.1993 року.
Позивачка є його дочкою, яка була прописана на спірній житловій площі 13.06.1978 року.
У спірній квартирі зареєстровано 2 особи: він та відповідачка. Фактично проживає він один.
З моменту реєстрації у квартирі, відповідачка до неї не вселялася та проживала разом зі своєю матір'ю ОСОБА_3 у АДРЕСА_2, а 14.02.2003 року разом із своїм чоловіком виїхала у Недірланди, де проживає за місцем проживання свого чоловіка.
Відповідачка забезпечена іншим житлом.
З 1978 року відповідач спірною квартирою не цікавилася, не сплачувала комунальні послуги.
Він ніколи не перешкоджали відповідачці користуватися та проживати у спірній квартирі, особистих речей відповідачки у квартирі не має.
Вважає, що відповідачка в спірній квартирі втратила право користування у зв'язку з не проживанням на спірній жилий площі понад 6 місяців без поважних причин. / а.с.4/
У судовому засіданні позивач повністю підтримав свої вимоги , давши суду пояснення, відповідно викладених ним в позовній заяві.
Відповідачка в судове засідання не з'явилася , направила до суду, завірену консулом Посольства України в Королівстві Нідерланди заяву про розгляд справи в її відсутність та вказала що проти позову не заперечує, оскільки з 2003 року постійно проживає у Голландії.
(а.с.24)
3-я особа- представник Головного Управління у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України в Харківській області в судове засідання не з"явився, є заява про розгляд справи в їх відсутність.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, , суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що спірною є 1-но кімнатна виплачена кооперативна квартира АДРЕСА_1, власником якої є позивач на підставі свідоцтва про право власності від 31.08.1993 року . (а.с.8)
Позивачка є його дочкою, яка була прописана на спірній житловій площі 13.06.1978 року, у спірній квартирі зареєстровано 2 особи: сторони по справі. Фактично проживає один позивач, що підтверджується довідками ЖЄД № 4 ЖБК.
(а.с.5,8)
З моменту реєстрації у квартирі, відповідачка до неї не вселялася та проживала разом зі своєю матір'ю ОСОБА_3 у АДРЕСА_2, а 14.02.2003 року разом із своїм чоловіком виїхала у Недірланди, де проживає за місцем проживання свого чоловіка, що підтверджується заявою відповідачки. (а.с.24)
Таким чином судом встановлено, що відповідачка забезпечена іншим житлом за місцем проживання свого чоловіка.
З 1978 року відповідачка спірною квартирою не цікавилася, не сплачувала комунальні послуги.
Згідно ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців, а якщо були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Суд вважає доведеним, що відповідач втратила право на спірну жилу площу, тому що добровільно залишив спірну квартиру у 1978 році без наміру повернутися в спірну квартиру.
Керуючись ст.ст. 10,11,212-215 ЦПК України,ст.ст. .71,72 ЖК України, суд-ВИРІШИВ:
Позов -задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 такою, що втратила право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1
Забов'язати ВГІРФО Московського РВ ХГУ МВС України в м.Харкові зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_1 у квартирі АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.