Справа № 2 – о – 184 / 10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2010 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого - судді В.О. Шульги,
народних засідателей – В.М. Кавеліча, Р.М. Діброви,
при секретарі – Ю.В. Кириленко,
з участю прокурора – Я.В. Клименко
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ромни справу за заявою представника Першої обласної спеціалізованої лікарні Бережної Валентини Іванівни про госпіталізацію ОСОБА_4 до психіатричного закладу в примусовому порядку, заінтересована особа ОСОБА_5, -
В С Т А Н О В И В :
До суду з заявою про госпіталізацію до психіатричного закладу в примусовому порядку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки АДРЕСА_1, звернулася завідувач відділенням № 8 1 ОСЛ Бережна В.І., заінтересованою у справі особою вказаний ОСОБА_5 Свої вимоги мотивувала тим, що при огляді комісією лікарів-психіатрів у ОСОБА_4 було виявлено ознаки тяжкого психічного розладу, який обумовлює її безпорадність і неможливість самостійно задовольняти основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність. ОСОБА_4 була госпіталізована до 1 ОСЛ 7 липня 2010 року за рішенням лікаря психіатра 1 ОСЛ.
В судовому засіданні представник 1 ОСЛ лікар-психіатр Бережна В.І. підтримала свої вимоги, пославшись на висновок комісії лікарів-психіатрів від 7 липня 2010 року, згідно якого ОСОБА_4 виявляє ознаки тяжкого психічного розладу у вигляді “деменції внаслідок органічного враження головного мозку”, внаслідок чого вона неспроможна задовольнити свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність. Крім цього пояснила, що отримати усвідомлену згоду ОСОБА_4 на госпіталізацію неможливо через її психічний стан. В судове засідання вона прибути не може. Лікування ОСОБА_4 в амбулаторних умовах неможливе.
В судове засідання заінтересована особа – ОСОБА_5 не прибув, про відкладення розгляду справи не клопотав.
Вислухавши пояснення представника спецлікарні, думку прокурора, який вважає що заява підлягає задоволенню, дослідивши висновок комісії лікарів-психіатрів, суд вважає, що заява про примусову госпіталізацію ОСОБА_4 підлягає задоволенню.
З висновку комісії лікарів-психіатрів І ОСЛ вбачається, що ОСОБА_4 виявляє ознаки тяжкого психічного розладу у вигляді “деменції внаслідок органічного враження головного мозку”, внаслідок чого вона неспроможна задовольнити свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.
Відповідно ст. 14 Закону України “Про психіатричну допомогу”, особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди, якщо її лікування можливе лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих або неспроможна самостійно задовольняти свої основні життєві потреби на рівні, який забезпечує її життєдіяльність.
За таких обставин суд дійшов висновку про можливість задоволення заяви.
Керуючись ст. ст. 14, 22 Закону України “Про психіатричну допомогу”, ст. ст. 279-282 ЦПК України, –
В И Р І Ш И В:
Госпіталізувати ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканку АДРЕСА_1 у психіатричний заклад в примусовому порядку, для надання психіатричної допомоги.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя… підпис
Народні засідателі: підпис підпис
Копія вірна:
Суддя Роменського
міськрайонного суду В.О. Шульга