УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 квітня 2007 року. м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого - Гандзюка В.П суддів: Томенчука Б.М., Хруняка Є.В., з участю прокурора Гуцуляка В.К. захисників: ОСОБА_3, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську кримінальну справу за апеляцією захисника ОСОБА_2 на вирок Івано-Франківського міського суду від 8 лютого 2007 року,
ВСТАНОВИЛА:
Цим вироком
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, мешканець АДРЕСА_1, студент ВПУ №13, несудимий , громадянин України,
засуджений за ст. 309 ч.1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України на 100 годин громадських робіт.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишено підписку про невиїзд.
За вироком суду ОСОБА_1 визнаний винним в тому, що він 2.12.2006 року незаконно придбав та зберігав 5.1 грам канабісу, який є наркотичним засобом.
В апеляції захисник засудженого вважає вирок суду незаконним, оскільки, на його погляд, суд повинен був звільнити неповнолітнього від кримінальної відповідальності у зв'язку із зміною обстановки. Просить вирок суду змінити і закрити справу на підставі ст. 48 КК України.
Заслухавши доповідь судді, засудженого, його захисників, які підтримали доводи апеляції, прокурора, який заперечив апеляцію, перевіривши матеріали справи та обговоривши викладені в апеляції доводи, колегія суддів вважає, що вона до задоволення не підлягає.
Справа № 11-134/2007 р. Головуючий у 1-й ін. Т. Фіцак
Категорія ст. 309 ч.1 КК України Доповідач В. Гандзюк
2
Доведеність вини засудженого та правильність кваліфікації його дій в апеляційному порядку не оскаржується.
Що стосується призначення покарання , то відповідно до ст. 65 КК України, суд повинен врахувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, за яких вчинений злочин, в тому числі і ті обставини, які пом'якшують покарання. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.
Ці вимоги закону судом дотримані.
Як видно із вироку, суд, призначаючи покарання, в достатній мірі врахував особу засудженого, а зокрема те, що він вчинив злочин будучи неповнолітнім, притягується до відповідальності вперше, позитивно характеризується та розкаявся у вчиненому.
За таких обставин суд правомірно застосував ст. 69 КК України і призначив покарання у вигляді громадських робіт, тобто більш м'яке, ніж зазначено в санкції статті.
При цьому, суд прийшов до правильного висновку про неможливість застосування спеціальної підстави для звільнення від кримінальної відповідальності ч. 4 ст. 309 КК України , оскільки таке можливе лише щодо осіб, які страждають наркологічними захворюваннями. З матеріалів справи вбачається , що ОСОБА_1 наркоманією не хворіє.
Не є обґрунтованим і твердження в апеляції про те, що суд повинен був застосувати ст. 48 КК України та закрити справу в зв'язку із зміною обстановки. Таке звільнення від кримінальної відповідальності не є обов'язком, а правом суду і тільки при наявності відповідного клопотання та законних для цього підстав. Таких передумов в справі немає.
З огляду на наведене, апеляційних підстав для зміни вироку колегія суддів не встановила.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляцію захисника ОСОБА_2 в інтересах засудженого залишити без задоволення, а вирок Івано-Франківського міського суду від 8 лютого 2007 року відносно ОСОБА_1 - без змін.