Судове рішення #11247730

                  2-1963/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

       

      4 серпня 2010 року                                                                                 м. Ромни

    Роменський міськрайонний суд  Сумської області в складу головуючого судді  В.О. Шульги, при секретарі Ю.В. Кириленко розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за  позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В :

      Позивач –  ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом про розірвання шлюбу  просить розірвати шлюб між ним та відповідачем.  В заяві  позивач вказує, що 15 листопада 2003 року він вступив у шлюб.  Неповнолітніх дітей від шлюбу немає.  Одруження з відповідачем виявилося невдалим, спільне життя не склалося. Між ними постійно виникали сварки та суперечки. Шлюбні стосунки припинені.  В зв’язку з вказаним  просить розірвати шлюб з відповідачем.

    В  судовому  засіданні  позивач   позовні  вимоги  підтримав в  повному  обсязі. Суду пояснив  що  одруження з відповідачем виявилося невдалим.  Шлюбні стосунки не підтримують. Проживають   окремо.  Збереження шлюбу вважає неможливим. Витрати на реєстрацію розірвання шлюбу просить покласти на нього.

    В судовому засіданні відповідач позов визнала, просила розірвати шлюб.  

    Суд, вислухавши сторін, дослідивши докази зібрані у справі,  вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

    Судом  встановлені  такі факти і відповідні їм правовідносини.

    ОСОБА_1 і  ОСОБА_3 15 листопада 2003 року  зареєстрували шлюб,  про що в книзі  реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 403.  Місце реєстрації шлюбу – відділ РАЦС по місту Ромни Роменського МРУЮ. Після одруження дружині присвоєно прізвище  ОСОБА_2. Вказані обставини підтверджені  позивачем  і свідоцтвом про укладення шлюбу.

    Сторони  примирятися не бажають.

      Вказане свідчить про те, що між сторонами склалися спірні правовідносини з приводу розірвання шлюбу, які регулюються ст. ст. 104, 110, 112 Сімейного кодексу України.

    Відповідно  ч. 2 ст. 104 Сімейного кодексу України шлюб припиняється  внаслідок його розірвання.

    Відповідно  ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя і якщо судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам хоч одного із них, то суд постановляє рішення про розірвання шлюбу.

Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Таким чином,  визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону,  не порушує права, свободи  чи інтереси третіх осіб.

        За таких обставин суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечать  інтересам  сторін,  а тому шлюб  підлягає  розірванню.  

    Керуючись ст. ст. 104, 110, 112 Сімейного кодексу України,  ст. ст. 10, 11, 14, 88, 209, 212, 214-215,  292, 294, 296  ЦПК України, -

ВИРІШИВ :

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  розірвання  шлюбу  задоволити.

    Розірвати шлюб між ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та  ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований   15 листопада 2003 року відділом РАЦС по м. Ромни Роменського міськрайонного управління юстиції, актовий запис за  № 403.    

      При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу сплату державного мита в розмірі  сімнадцять (17) гривень  покласти на   ОСОБА_1. ОСОБА_2 звільнити від сплати державного мита.

        Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до  апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд Сумської області  шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  

 

СУДДЯ...                                             підпис.

КОПІЯ ВІРНА :

СУДДЯ   РОМЕНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                                     В.О. ШУЛЬГА

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація