Судове рішення #1125199
УХВАЛА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2007 року                                                                       м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого - судді                        Ладики Я.І.,

суддів                                                Гвоздика П.О., Кривобокової Н.М.,

з участю:

захисника                                         ОСОБА_1,

засудженої                                        ОСОБА_2

розглянувши 14 березня 2007 року у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією засудженої ОСОБА_2 на вирок Коломийського міськрайонного суду від 27 грудня 2006 року,-

ВСТАНОВИЛА:

Цим вироком                                                ОСОБА_3,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та житель АДРЕСА_1, неодружений, освіта середня, непрацюючий, несудимий, громадянин України, -

засуджений за ст. 125 ч.2 КК України до сплати штрафу в розмірі 510 грн.

Постановлено стягнути з нього на користь ОСОБА_2  400 грн. за заподіяну моральну шкоду та 150 грн. судових витрат;

ОСОБА_4,

ІНФОРМАЦІЯ_2, уроженець та житель АДРЕСА_2, освіта вища, неодружений, має на утриманні неповнолітню дитину, працюючий у ТзОВ „Аркона", згідно ст. 89 КК України несудимий, громадянин України,-

засуджений за ст. 125 ч.2 КК України на 70 годин громадських робіт;

 

 

 

Справа 11-123/2007 рік                                           Головуючий 1 інстанції Кавацюк М.Ф.

Категорія 125 ч.2 КК УКраїни                                Доповідач: Ладика Я.І.

 

ОСОБА_2,

ІНФОРМАЦІЯ_3, уроженка с.В.Березів Косівського р-ну, проживаюча АДРЕСА_3, неодружена, непрацююча, інвалід II групи, освіта середня, несудима, громадянка України,-

засуджена за ст. 125 ч.2 КК України на 80 годин громадських робіт.

Постановлено стягнути з ОСОБА_5 та ОСОБА_2 солідарно на користь ОСОБА_3   1000грн. за заподіяну моральну шкоду та 400 грн. судових витрат.

За вироком суду ОСОБА_3 визнано винуватим у тому, що він 6 лютого 2005р., перебуваючи біля будинку АДРЕСА_2, завдав потерпілій ОСОБА_2 кілька ударів кулаком в обличчя, спричинивши їй легкі тілесні ушкодження.

Цим же вироком ОСОБА_2 та ОСОБА_4 визнані винуватими у тому, що вони 6 лютого 2005 року, спочатку на вул.Соборній у м.Коломиї, а потім АДРЕСА_2, побили потерпілого ОСОБА_3, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров"я.

В поданій апеляції засуджена ОСОБА_2 посилається на незаконність вироку, оскільки він базується на припущеннях. Зі змісту вироку незрозуміло на підставі яких даних суд прийшов до висновку, що вони з ОСОБА_5 завдали ОСОБА_3 удари ногами. Вважає, що ОСОБА_3, перебуваючи у нетверезому стані, отримав тілесні ушкодження під час бійки в с.Воскресінці, але ні суд, ні орган дізнання цих обставин не перевірили. Просить вирок скасувати, провадження у справі щодо неї закрити.

В частині цивільного позову просить постановити рішення про стягнення з ОСОБА_3 на її користь 2000грн. за заподіяну моральну шкоду та 350грн. судових витрат.

Заслухавши доповідача, пояснення ОСОБА_2, та її захисника, які підтримали апеляцію, перевіривши матеріали справи, мотиви і доводи апеляції, колегія суддів вважає, що вона підлягає до задоволення частково з таких підстав.

Відповідно до вимог ст. 323 КПК України вирок суду повинен бути законним і обгрунтованим, а оцінка доказів має грунтуватися на всебічному і об"єктивному розгляді справи в їх сукупності.

Проте ці вимоги закону судом не були виконані, обставини, які мають істотне значення для постановления обгрунтованого і законного вироку ним не перевірялися.

Постановляючи вирок, суд поклав в основу доведеності вини ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_2 тільки акти їх огляду судово-медичним експертом та матеріали Коломийського РВ УМВС про відмову в порушенні кримінальної справи.

Очевидно, що згадані акти є недостатніми доказами для визнання ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_2 винуватими у вчиненні злочинів, за які їх засуджено, оскільки вони вказують тільки на ту частину об"єктивної сторони злочинів, яка стосується їх наслідків у вигляді спричинення легких тілесних ушкоджень.

Що стосується матеріалів про відмову в порушенні кримінальної справи відносно ОСОБА_3 за ознаками ст. 129 КК України, то в них взагалі відсутні будь-які дані про причетність ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_2 до злочинів за які їх засуджено, а тому суд не мав підстав вважати ці матеріали належним доказом їх вини.

Суд передчасно прийняв рішення про можливість розглядати справу по суті у відсутності засудженого ОСОБА_3 Не допитавши його та працівників міліції, які виїзджали на місце події і відбирали від учасників конфлікту пояснення, суд належним

 

чином не дослідив суб"єктивну сторону злочинів і фактично постановив вирок на припущеннях.

Очевидною є ткож потреба з"ясувати чи не отримав ОСОБА_3 тілесні ушкодження раніше в с.Воскресінці, оскільки на цю обставину посилається ОСОБА_2

Окрім цього, призначаючи ОСОБА_2 покарання у виді громадських робіт, суд не врахував, що на час розгляду справи вона досягла пенсійного віку і є інвалідом II групи, чим порушив вимоги ст. 56 КК України.

За таких обставин вирок не може залишатися в силі і підлягає скасуванню.

Керуючись ст. 365, 366, 367 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляцію засудженої ОСОБА_2 задоволити частково. Вирок Коломийського міськрайонного суду від 27 травня 2006 року скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд у той же суд в іншому складі суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація