Судове рішення #11254518

справа №   2-2306   /2010 рік  

  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


09 липня 2010 року   м. Сімферополь  


  Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:  


головуючого, судді   Онищенко Т.С.,  

при секретарі   Ревенко-Котовської Н.Г.,  


розглянувши   у попередньому відкритому судовому засіданні   цивільну справу     за позовом     ОСОБА_3   до ОСОБА_4   про стягнення аліментів                         на утримання неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, і дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, -  

  ВСТАНОВИВ:  

  Позивач звернувся до суду зданою  позовною заявою, що вони з відповідачем від шлюбу мають неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, і дочку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в даний час вони з відповідачем спільно не проживають, діти перебувають на її утриманні.  

В попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала – просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, і дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно, до  повноліття  дітей, у твердій грошовій сумі в розмірі 600,00 грн.                       (300 грн. на кожну дитину).  

Відповідач в попередньому судовому засіданні заявлені позовні вимоги визнав, про що надав відповідну письмову заяву, просив позов задовольнити.  

Виходячи з наведеного, суд вважає, що  у справі можливо постановити рішення при проведенні попереднього судового засідання.  

Відповідно до частини 4 статті 130 Цивільного процесуального кодексу України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому статтею 174 цього ж Кодексу. Згідно з частиною 4 статті 174 Цивільного процесуального кодексу України у разі визнання  відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.  

Матеріалами справи встановлено, що  сторони від шлюбу мають неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, і дочку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2.  

Діти проживають з позивачем  і перебувають на її утриманні.  

Відповідач офіційно не працевлаштований та має постійного заробітку.  

Правовідносини сторін регулюються статтями 180-182, 184, 191 Сімейного кодексу України, відповідно з якими батьки зобов'язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матери, батька і (або) у твердій грошовий сумі. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим 30 % (тридцяти відсотків) встановленого законом прожиткового мінімуму   для дитини відповідного віку.   Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову  

На підставі вищевикладеного, дослідивши та оцінивши докази,  заслухавши сторони, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.  

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з того, що відповідач, як батько неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, і дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, зобов’язаний утримувати їх до досягнення ними повноліття.  

Визначаючи розмір аліментів, суд приймає до уваги  можливості відповідача та потреби дітей.  

Аліменти на дитину присуджуються від дня пред’явлення позову.  

У відповідності до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України суд стягує  з відповідача   судовий збір в доход держави у розмірі 51,00  грн. та   на користь  територіального управління Державної судової адміністрації України в АР Крим  витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ по зверненню до Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим  у розмірі 120,00 грн.  

Згідно з пунктом першим частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.  

З урахуванням викладеного,   керуючись статтями  10,  60, 88, 130, 174, 212, 215, 367 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -  

  ВИРІШИВ:  

  1.   Позов задовольнити  повністю.  

2.   Стягнути з   ОСОБА_4   на користь     ОСОБА_3   аліменти   на утримання неповнолітньої дитини -  сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно, починаючи з 01.06.2010 та  до  повноліття  дитини,   у твердій грошовій сумі у розмірі 300   (триста)   грн.   , що підлягає індексації відповідно до закону.  

3.   Стягнути з   ОСОБА_4   на користь     ОСОБА_3   аліменти   на утримання неповнолітньої дитини -  дочки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно, починаючи з 01.06.2010 та  до  повноліття  дитини,   у твердій грошовій сумі у розмірі 300   (триста)   грн.   , що підлягає індексації відповідно до закону.  

4.   Стягнути з   ОСОБА_4     судовий збір   в доход держави у розмірі   51,00  грн.  

5.   Стягнути з   ОСОБА_4   на користь  територіального управління Державної судової адміністрації України в Автономній Республіці Крим   витрати                      на інформаційно-технічне забезпечення   розгляду цивільних справ по зверненню до Сімферопольського районного суду АР Крим у розмірі   120,00   грн.  

6.   Допустити   негайне виконання рішення   в частини стягнення аліментів у межах суми платежу  за один місяць.  

  Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому частиною 4 статті 295  Цивільного процесуального кодексу України.  

  Суддя                   Онищенко Т.С.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація