УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22ц-3681/10 Головуючий в суді 1-ї інстанції Шахрай М.І.
Категорія 39 Доповідач Балашкевич С.В.
У Х В А Л А
Іменем України
30 вересня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Житомирської області
в складі: головуючого – судді Балашкевича С.В.
суддів: Рафальської І.М., Зарицької Г.В.
при секретарі Пюрі Г.В.
з участю позивача та її представника
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Попільнянського районного суду Житомирської області від 5 травня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди, -
встановила:
Рішенням Попільнянського районного суду Житомирської області від 5 травня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково. Постановлено визнати інформацію, поширену ОСОБА_3 в листівці під заголовком «ІНФОРМАЦІЯ_1» негативною, недостовірною і такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію ОСОБА_2 Зобов’язано ОСОБА_3 у місячний строк після набрання чинності рішення спростувати дану інформацію в найближчому номері газети «Перемога» шляхом надрукування за її рахунок резолютивної частини рішення суду. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 3 000 грн. на відшкодування моральної шкоди, 125,50 грн. сплаченого державного мита та 38,50 грн. витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи. У решті позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 посилається на невідповідність висновків суду обставинам справи й ставить питання про скасування рішення суду в частині стягнення моральної шкоди й ухвалення в цій частині нового рішення про стягнення на відшкодування моральної шкоди 7 000 грн.
В іншій частині рішення не оскаржується.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до статті 23 ЦК особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, зокрема, які полягають у приниженні її честі, гідності та ділової репутації.
Судом першої інстанції встановлено, що в липні місяці 2007 року в смт Попільня та селах Єрчики та Яблунівка Попільнянського району шляхом розклеювання в людних місцях листівки під заголовком «ІНФОРМАЦІЯ_1» ОСОБА_3 поширила про ОСОБА_2 неправдиву інформацію про те, що нібито під час перебування ОСОБА_3 у пологовому будинку інша особа викрала у неї її новонароджену дитину, яку в подальшому передала ОСОБА_2, а та записала її як свою дитину.
Задовольняючи частково позовну вимогу про стягнення моральної шкоди, суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку, що внаслідок поширення щодо ОСОБА_2 неправдивої інформації вона зазнала моральних страждань, і, враховуючи їх характер і тривалість та виходячи із засад розумності та справедливості, правильно визначив розмір цієї шкоди в сумі 3 000 грн.
Посилання ОСОБА_2 на те, що відповідачка продовжує поширювати щодо неї неправдиву інформацію через телебачення, не приймаються до уваги, оскільки на ці обставини позивачка в позовній заяві не посилалася і вони не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
Рішення суду в частині стягнення моральної шкоди постановлено з додержанням норм матеріального права. Підстав для його скасування в цій частині немає.
Керуючись ст.ст. 209,303,304,307,308,313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Попільнянського районного суду Житомирської області від 5 травня 2010 року в частині позовної вимоги щодо стягнення моральної шкоди залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий Судді