Судове рішення #1126130
Справа № 2-225/2007 p

Справа № 2-225/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

06 квітня 2007 року                                                                 Менський районний суд

Чернігівської області в складі:

головуючого - судді  Білого В.М.

при секретарі               Галенок Н.М.

з участю сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мена Чернігівської області справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини,  суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дочки ОСОБА_3, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що за час спільного проживання з відповідачем у зареєстрованому шлюбі у них народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. Дитина проживає з позивачкою, а відповідач ухиляється від утримання дитини, і матеріальної чи грошової допомоги не надає, хоча вспромозі надавати таку допомогу, так як матеріально забезпечений. Тому позивачка змушена звернутись до суду, щоб в судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини.

В судовому засіданні позивачка підтримала свій позов, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав і показав, що дійсно від спільного проживання з позивачкою в зареєстрованому шлюбі вони мають малолітню доньку Вікторію. Допомоги не надав, так як не був працевлаштований.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до повноліття. В разі відсутності домовленості про способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину та при ухиленні батьків від цього обов'язку, кошти на утримання дітей стягуються з них в судовому порядку.

Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 є батьком неповнолітньої дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1, виданого виконкомом Миколаївської сільської ради Менського району Чернігівської області 30.08.2005 року.

Відповідно до ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітня дочка продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати її до досягнення двадцяти трьох років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідач добровільно не надає допомоги на утримання дочки, хоча здатний надавати цю допомогу, оскільки матеріально забезпечений, тому кошти на утримання дочки потрібно стягнути з відповідача у примусовому порядку.

Судовий збір та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи підлягають стягненню з відповідача на користь держави.

 

Керуючись ст. 180-182, 183 Сімейного кодексу України, ст.ст. 213, 215, 367 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання дитини  - задовольнити.

Стягнути на користь ОСОБА_1із ОСОБА_2, 1959 року народження, жителя с Миколаївка Менського району, Чернігівської області, аліменти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, в розмірі 1А частини заробітку (доходу), але не менше ніж 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 22.03.2007 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2судовий збір на користь держави в сумі 51 на р/р 31415537700277, МФО 853592, код 22090100, банк УДК в Чернігівській області.

Стягнути з ОСОБА_2на користь держави витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 7 грн. 50 коп. на р/р 31211259700276 ГУДКУ у Чернігівській області, МФО 853592, код ЄДРПОУ: 21401016.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню. Копію рішення направити відповідачу.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація