Справа №22ц-2016-2010 р. оскаржуване рішення ухвалено під головуванням
Категорія 57 Чезганова А.М.
Доповідач Гуцол П.П.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2010 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого-судді: Гуцола П.П.
Суддів: Луценка В.В., Денишенко Т.О.
При секретарі Торбасюк О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою управління праці і соціального захисту населення міської ради в Замостянському районі м. Вінниці на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 6 грудня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління праці і соціального захисту населення в Замостянському районі м. Вінниці, Головного управління праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради про стягнення щорічної разової допомоги, -
В С Т А Н О В И Л А :
У квітні 2007 року позивачка звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення разової щорічної допомоги за 2005,2006 роки в сумі 2223 грн. 35 коп. Зазначає, що вона є учасником ВВв і відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року №3551-ХІІ і її щорічно до 5 травня повинна надаватися грошова допомога в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком та зобов’язати відповідача виплатити вказані суми.
Замостянський районний суд м. Вінниці від 6 грудня 2007 року постановою позов задоволено. Поновлений строк ОСОБА_2 строк звернення до суду за захистом свого права.
Визнано дії органів праці і соціального захисту населення щодо виплати набавки як учаснику війни ОСОБА_2 в зниженому розмірі незаконними.
Стягнуто з Головного управління праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради шляхом списання на рахунок управління праці і соціального захисту населення в Замостянському районі м. Вінниці на користь ОСОБА_2 недоплачену грошову допомогу, як учаснику війни 2005,2006 роки в сумі 2223 грн. 35 коп.
В апеляційній скарзі управління праці і соціального захисту населення міської ради в Замостянському районі м. Вінниці просять скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволення позовних вимог.
Перевіривши законність і обгрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, розглянувши справу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково, а постанова суду скасуванню з винесенням нового рішення про відмову в позові.
Встановлено, що до вимог ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ОСОБА_2, як учаснику ВВв, щорічно до 5 травня повинна надаватись грошова допомога в розмірі трьох мінімальних пенсій за віком.
Однак п. 13 ст. 71 Закону №489-V дію названої норми Закону в частині визначення розміру виплат щорічної разової грошової допомоги зупинено і встановлена виплата цієї допомоги у розмірі 300 грн.
Враховуючи, що стаття 29 та п. 12,13 ст. 71 Закону №489-V втратили чинність з дня ухвалення рішення Конституційним Судом України, тобто з 9 липня 2007 року, а виплата щорічної разової грошової допомоги здійснювалася до 5 травня 2007 року – в період коли наведені норми Закону були чинними, тобто в 2005 і 2006 роках, а їх виконання обов’язковим для Управління.
Таким чином, дії відповідача на час виплати позивачу зазначеної Законом №3551-ХІІ одноразової грошової допомоги були правомірними та узгоджувались з положеннями ч. 2 ст. 19 Конституції України.
Оскільки невиплата позивачці вказаної допомоги у повному розмірі викликана не протиправними діями Управління, а прийняттям законодавцем неконституційних положень до Закону №489-V, то захист її порушених прав щодо отримання недоплачених сум може відбутися лише в порядку визначеному ч. 3 статті 152 Конституції України шляхом звернення з позовом про відшкодування шкоди.
З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що в позові ОСОБА_2 необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 209,218,303,307,309,303-315,319,324 ЦПК України, колегія суддів,
В И Р І Ш И Л А :
Апеляційну скаргу управління праці і соціального захисту населення міської ради в Замостянському районі м. Вінниці задовольнити частково.
Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 6 грудня 2007 року скасувати.
Ухвалити нове рішення.
У задоволення позовних вимог ОСОБА_2 до управління праці і соціального захисту населення в Замостянському районі м. Вінниці, Головного управління праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради про стягнення разової щорічної грошової допомоги відмовити.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішення апеляційного суду.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: