КОПІЯ
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2010 року місто Вінниця
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі :
Головуючого : Чуприни В.О.
Суддів : Морозовського В.І, Якименко М.М.
При секретарі : Кирилюк Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Головного управління МВС України у Вінницькій області, Державного казначейства України, за участю третьої особи ОСОБА_4 та прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави, про відшкодування шкоди завданої внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки, за апеляційними скаргами Головного управління МВС України у Вінницькій області та прокурора Ленінського району м. Вінниці на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 06 травня 2010 року, встановила :
Представником ГУМВС України у Вінницькій області Горецьким Ю.М. подано апеляційному суду клопотання про залучення до матеріалів справи Положення про автогосподарство ГУМВС у Вінницькій області з тих підстав, що вказане підприємство є самостійним структурним підрозділом, юридичною особою і має самостійний баланс.
Крім того, зазначеним представником поставлено питання про зупинення розгляду справи у зв’язку з тим, що наказом МВС України № 371 від 05.08.2010 року прийнято рішення про реорганізацію ГУМВС України у Вінницькій області шляхом перетворення в УМВС України у Вінницькій області.
Заслухавши думки учасників процесу, дослідивши матеріали справи та подані документи, колегія суддів дійшла таких висновків: по-перше, щодо залучення до участі у справі співвідповідачем автогосподарства ГУМВС, як власника джерела підвищеної небезпеки – автомобіля, з дією якого позивачі пов’язують заподіяння шкоди; по-друге, стосовно необхідності зупинення провадження у справі з тих підстав, що відповідно до правил ст. 201 ЦПК України суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, яка буда стороною у справі.
Також ураховано, що згідно ч. 2 ст. 108 ЦК України у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов’язки попередньої юридичної особи.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 32, 201, 203 ЦПК України, колегія суддів ухвалила :
Залучити у якості співвідповідача у справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Головного управління МВС України у Вінницькій області, Державного казначейства України, за участю третьої особи ОСОБА_4 та прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави, про відшкодування шкоди завданої внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки – Автогосподарства Головного управління МВС України у Вінницькій області.
Провадження у справі ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Головного управління МВС України у Вінницькій області, Державного казначейства України, за участю третьої особи ОСОБА_4 та прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави, про відшкодування шкоди завданої внаслідок дії джерела підвищеної небезпеки – зупинити до залучення до участі у справі правонаступника Головного управління МВС України у Вінницькій області та правонаступника Автогосподарства Головного управління МВС України у Вінницькій області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Верховного Суду України.
Головуючий : підпис В.О.Чуприна
Судді : підпис В.І.Морозовський
підпис М.М.Якименко
З оригіналом вірно :
Суддя апеляційного суду В.О.Чуприна