КОПІЯ
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2010 року місто Вінниця
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі :
Головуючого : Чуприни В.О.
Суддів : Морозовського В.І, Якименко М.М.
При секретарі : Кирилюк Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області заяву Військової частини А 0549 про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 26 березня 2007 року в справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Військової частини А 0549 про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок, встановила :
На постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 26 березня 2007 року Військовою частиною А 0549 через суд першої інстанції 30 квітня 2009 року подана апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду.
Окремим питанням військова частина просить поновити строк оскарження судового рішення.
З підстав Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI та його Прикінцевих та перехідних положень (набрав чинності з 10.03.2010 р.) справа передана для здійснення її розгляду до апеляційного суду Вінницької області.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI, а саме:
- пункту 2 розділу І: «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної ради України, 2005 р., №№ 35-37. ст. 446) виключити»;
- пункту 2 розділу ІІ: «Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства».
Визнано таким, що не відповідає Конституції України
(є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI.
Положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Зміст вищенаведеного Рішення, зокрема визнання неконституційним пункту 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-VI дає чітке розуміння того, що з 09 вересня 2010 року, розгляд справ, пов’язаних із соціальними виплатами, у порядку цивільного судочинства не входить до юрисдикційних повноважень загального апеляційного суду.
За таких обставин продовження процесу у справі з публічно-правового спору, у якому однією зі сторін є суб’єкт владних повноважень, суперечитиме законодавчому розмежуванню юрисдикційних повноважень між загальними і спеціалізованими судами та правилам судової підвідомчості.
Оскільки, як за правилами адміністративного процесуального, так і цивільного процесуального судочинства питання про поновлення строку апеляційного оскарження судових рішень віднесено до компетентних апеляційних судів відповідної юрисдикції, відтак, колегія суддів дійшла переконання щодо необхідності зняття з розгляду заяви військової частини.
У відповідності з ч. 1 ст. 184, ч. 6 ст. 186 КАС України заява про поновлення строку та апеляційна Військової частини А 0549 підлягають розгляду апеляційним адміністративним судом за інстанційною підсудністю адміністративних справ.
На підставі викладеного та керуючись Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року № 19-рп/2010, п. 2 ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 294 ЦПК України, колегія суддів ухвалила :
Заяву Військової частини А 0549 про поновлення строку апеляційного оскарження постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 26 березня 2007 року в справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Військової частини А 0549 про стягнення грошової компенсації за продовольчий пайок - зняти з розгляду та повернути в цей же суд разом зі справою для їх надіслання до адміністративного суду апеляційної інстанції.
Копії ухвали надіслати Військовій частині А 0549, ОСОБА_2.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до Верховного Суду України.
Головуючий : підпис В.О.Чуприна
Судді : підпис В.І.Морозовський
підпис М.М.Якименко
З оригіналом вірно :
Суддя апеляційного суду В.О.Чуприна