Справа №2-4807/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2007 року Московський районний суд м. Харкова, у складі:
головуючого судді Погасій О.Ф.
при секретарі Ісаєнко І.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням у квартирі, -
ВСТАНОВИВ :
08.02.2007 рокуОСОБА_1. звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2., про' визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням. Вказав, що однокімнатна квартира АДРЕСА_1 була надана у 1969 році ОСОБА_5. Рішенням Московського РВК № 144/87 від 08.04.1986 року умови договору найму були змінені і з позивачем було укладено договір найму по вказаній квартирі. Квартира не приватизована. З 24.12.2002 року у квартирі зареєстровано ОСОБА_2, який з моменту прописки і по теперішній час у квартирі не проживає, речей які належать йому, у квартирі немає. Комунальних платежів не сплачує.
У судовому засіданні позивач підтримав заявлені ним позовні вимоги, просив суд позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день і час слухання справи був сповіщений належним чином.
Представник третьої особи по справі виконавчого комітету Московської районної ради м.Харкова надав суду заяву про слухання справи у її відсутність.
Суд у відповідності зі ст. 169 ЦПК України розглянув справу під час відсутності відповідача.
Свідки ОСОБА_3. та ОСОБА_4показали, що є сусідами позивача. Відповідача вони не знають, він ніколи не проживав з позивачем.
Суд, вислухавши пояснення позивача та свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини. Судом установлено, що однокімнатна ізольована квартира № АДРЕСА_1 була надана у 1969 році ОСОБА_5(а.с.10) Рішенням Московського РВК №144/87 від 08.04.198 6 року умови договору найму були змінені і позивача визнано наймачем спірної квартири(а.с.9). Квартира не приватизована(а.с.6). З 24.12.2002 року у квартирі зареєстровано ОСОБА_2., який з моменту реєстрації і по теперішній час у квартирі не проживає (а.с.7), речей, які належать йому у квартирі немає. Комунальних платежів не сплачує.
Згідно зі ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім*ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Судом встановлено, що відповідач без поважної причини більш 6 місяців не проживає в спірній квартирі, у зв'язку з чим втратив право користування житловим приміщенням.
2
На підставі вищевикладеного суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 224-225 ЦПК України, ст. 71,72 ЖК України, суд -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1, та зняти його з реєстрації за цією адресою.
Рішення може ' бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського Апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.2 95 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою ; відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.