Судове рішення #11290340

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      15 вересня 2010 року                         м. Івано-Франківськ

    Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду                Івано-Франківської області в складі:

            головуючого       Девляшевського В.А.

            суддів:             Бойчука І.В., Ясеновенко Л.В.

            секретаря               Юрків І.П.      

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою  Управління праці та соціального захисту населення Рожнятівської районної державної адміністрації на постанову Рожнятівського  районного суду  від 28 грудня 2009 року ,  

в с т а н о в и л а:

Постановою Рожнятівського районного суду  від 28 грудня 2009 року  частково задоволено об`єднані в одне провадження позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5. Визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Рожнятівської районної державної адміністрації щодо відмови виплачувати їм допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до шести років. УПСЗН Рожнятівської РДА зобов’язано здійснити перерахунок та виплату позивачам щомісячної грошової допомоги до досягнення їх дітьми трирічного віку за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до шести років відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Суд першої інстанції дійшов до висновку, що позивачі мають право на здійснення перерахунку та виплату допомоги по догляду за їх дітьми, які народились у 2005-2007 роках, до досягнення ними трирічного віку у розмірі, встановленому чинним законодавством України для дітей віком до шести років з часу ухвалення рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007 року та від 22.05.2008 року про визнання

______________________________________________________________________________

Справа № 22-ц-3260/2010р.                         Головуючий у 1 інстанції -  М.В.Пулик

Категорія     57                                           Доповідач - В.А. Девляшевський

неконституційними окремих положень Закону України « Про Державний бюджет України на 2007 рік» та Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

На думку апелянта, оскарженою постановою суду не враховано вимоги ст.95 Конституції України про те, що будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, їх розмір та цільове спрямування визначаються виключно законом про Державний бюджет України. Законом ж України «Про державний бюджет України на 2008 рік», вказує скаржник, не передбачені кошти на виплату допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трьохрічного віку за попередній період 2007 року. Тому вважає, що суд, вирішуючи даний спір, не врахував норм деяких законодавчих актів України.

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Рожнятівської РДА посилається також  на те, що суд першої інстанції не врахував важливі обставини по даній справі та виніс постанову з порушенням норм матеріального  та процесуального права. Вважаючи у зв’язку із наведеним оскаржену постанову незаконною, просить її скасувати, а в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2 та інших відмовити.

В засідання Апеляційного суду  представник  Управління соціального захисту населення Рожнятівської РДА та позивачі не з’явились  з невідомих причин, хоч судові повідомлення їм надіслано завчасно. Отже, є правові підстави для розгляду справи у відсутності сторін.

Вислухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

    Судом першої інстанції відповідно до досліджених в судовому засіданні письмових доказів правильно встановлено, що позивачі, народивши у 2005-2007 роках дітей, мають право на призначення допомоги на підставі норм Законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». Обмеження виплат, передбачених зазначеними законами, зазначені в Законах України « Про державний бюджет України на 2007 рік» та «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», визнані неконституційними згаданими вище рішеннями Конституційного Суду України. Тому посилання в апеляційній скарзі на відсутність бюджетних асигнувань на виплату у належному розмірі допомоги матерям у зв’язку із доглядом за дітьми віком до шести років, не може бути підставою для задоволення вимог апелянта.

Відповідно до вимог ч.2 статті 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції не вправі переоцінювати докази, які судом першої інстанції були досліджені у встановленому законом порядку. Апеляційна ж скарга не містить посилання на нові докази, що давало б підставу для скасування постанови суду першої інстанції і ухвалення рішення про відмову в позові.

Розглянувши справу в межах заявленого позову та в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що постанова суду першої інстанції по даній справі ухвалена з додержанням норм матеріального і процесуального права. Доводи апелянта висновків суду не спростовують. Тому підстав для скасування оскарженої постанови немає.

Керуючись ст. ст.209;307;308;313; 314;319 ЦПК України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Рожнятівської районної державної адміністрації відхилити, а постанову Рожнятівського районного суду від 28 грудня 2009 року по даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили негайно, є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.  

     

Головуючий                             В.А. Девляшевський

Судді:                                     І.В.Бойчук

                                                                                                  Л.В.Ясеновенко

Згідно з оригіналом

Суддя:                                 В.А. Девляшевський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація