Судове рішення #11291671

Справа № 11-505/10     Головуючий по І інстанції Лященко О.В.

ч.2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України     Доповідач Хлапук Л.І.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Луцьк                             12 жовтня 2010 року

Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Волинської області в складі: головуючого-судді: Хлапук Л.І.,

суддів: Матвієнко Н.В., Силки Г.І.,    

з участю виправданого ОСОБА_1,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією потерпілого ОСОБА_2 на вирок Володимир-Волинського міського суду від 10 серпня 2010 року, яким ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець та житель АДРЕСА_1, українець, громадянин України, з середньою освітою, не працюючий, раніше не судимий, виправданий за ч. 1 ст. 125 КК України за недоведеністю його участі у злочині.

    В цивільному позові ОСОБА_2 відмовлено.

    ОСОБА_1 обвинувачувався ОСОБА_2 в тому, що близько 12 години 02 серпня 2009 року на подвір’ї будинку АДРЕСА_2, на ґрунті особистих неприязних стосунків побив ОСОБА_2 ногами в різні частини тіла, умисне заподіявши   легкі тілесні ушкодження.

    Вироком Володимир-Волинського міського суду ОСОБА_1 виправдано за ч. 1 ст. 125 КК України за недоведеністю його участі у злочині.

    Потерпілий ОСОБА_2, не погоджуючись з даним вироком,  в своїй апеляції  посилається на  однобічність і неповноту судового розгляду, на неврахування судом показань свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, висновку судово-медичного експерта, що вплинули на законність вироку. Просить   скасувати його та направити справу на новий судовий розгляд.

    Виправданий ОСОБА_1 в   запереченні на апеляцію вважає вирок законним і обґрунтованим та просить залишити його без зміни.

    Заслухавши доповідача, який доповів суть вироку, ким і в якому обсязі він оскаржений, виклав доводи апеляції, пояснення виправданого ОСОБА_1, який просив залишити в силі постановлений вирок, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляція не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 327 КПК України виправдувальний вирок постановляється у випадках, коли не встановлено події злочину, коли в діянні підсудного немає складу злочину, а також коли не доведено участі підсудного у вчиненні злочину.

    Висновок суду про недоведеність участі ОСОБА_1 в умисному заподіянні легких тілесних ушкоджень ОСОБА_2 підтверджений сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів.

Так, з показань виправданого ОСОБА_1, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9      вбачається, що близько 12 години 02 серпня 2009 року на подвір’ї будинку АДРЕСА_2 між ОСОБА_2 та ОСОБА_6 мав місце словесник конфлікт, в який втрутився і ОСОБА_1

Однак всі вони  заперечили бійку в його ході між ОСОБА_1 і ОСОБА_2. Заявивши, що ОСОБА_1 не бив вищевказаного потерпілого і ніяких тілесних ушкоджень тому не наносив.

Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_4, на показання яких посилається апелянт, не були очевидцями конфлікту. Про те, що під час нього  ОСОБА_1 побив ОСОБА_2 знають зі слів останнього. Будь-яких  тілесних ушкоджень на ньому вони не бачили. .

Сам потерпілий про обставини його побиття дає суперечливі показання. Спочатку заявляв, що його бив лише ОСОБА_1, від    удару якого  ногою в груди він впав і втратив свідомість.  Пізніше став твердити    про його побиття  ногами в різні частини тіла з двох сторін двома особами, в тім числі і ОСОБА_1,  .

Між тим, згідно і висновку судово-медичної експертизи, у ОСОБА_2 виявлено легкі тілесні ушкодження у вигляді садна на лівій боковій поверхні грудної клітки і садна на передній поверхні лівої гомілки. Локалізація останнього не співпадає з показаннями  потерпілого про нанесення даного ушкодження в той час, коли він лежав на землі обличчям донизу. Крім того, експертиза твердить, що при вказаних ОСОБА_2 обставинах втратити свідомість він не міг.

Суд дав оцінку  як показанням виправданого та вищевказаних свідків, так і показанням потерпілого, свідка ОСОБА_3 При цьому прийшов до обґрунтованого висновку про   суперечливість і недостовірність показань останніх.

Так, ОСОБА_3 заявляла, що бачила, як ОСОБА_1 наносив побої ОСОБА_2, саме вона припинила бійку, відвівши потерпілого в дім.

Між тим,  ОСОБА_2   показав, що бійку припинила його мати ОСОБА_7 в присутності ОСОБА_6, ОСОБА_1, яка й відвела його в будинок.

 Свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9   заперечили  як показання потерпілого, так і показання свідка ОСОБА_3,  заявивши, що  ОСОБА_3 очевидцем події не була, на подвір’я в той час не виходила. Дані свідки заперечили   наявність  самої бійки та те, що ОСОБА_1 в її ході побив ОСОБА_2, а ОСОБА_7  припиняла  побиття.  

Як встановлено в ході судового розгляду, потерпілий з-за його майнових претензій  перебуває в неприязних стосунках з ОСОБА_1 та ріднею-свідками по справі. Через це часто конфліктує з ними.

  Оскільки в ході судового розгляду не було здобуто будь-яких переконливих доказів про отримання ОСОБА_2 легких тілесних ушкоджень саме в результаті навмисних протиправних дій щодо нього ОСОБА_1,  суд обґрунтовано виправдав останнього за ч.1 ст. 125 КК України за недоведеністю його участі в інкримінованому злочині.

Виправдувальний вирок щодо ОСОБА_1 складений у відповідності з вимогами ст. 332-335 КПК України, підстав для його скасування чи зміни колегія суддів не знаходить.

Керуючись ст. ст. 365-366 КПК України, колегія суддів, -

у х в а л и л а :

    Апеляцію потерпілого ОСОБА_2 залишити без задоволення, а вирок Володимир-Волинського міського суду від 10 серпня 2010 року щодо ОСОБА_1 - без зміни.

    Головуючий                                           /підпис/

    Судді                                                      /підписи/

                Згідно з оригіналом:

    Суддя апеляційного суду

    Волинської області                                                            Хлапук Л.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація