Судове рішення #11298723

Справа № 2-5812/2010

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ               УКРАЇНИ

20 серпня  2010 року Київський районний суд м. Полтави в складі

головуючого судді         - Одринської Т.В.,

при секретарі                   - Перепелиці Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м . Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору дарування дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання договору дарування дійсним та визнання права власності на нерухоме майно, посилаючись на те, що 27.07.2010р. між ним та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 в письмовій формі був укладений договір дарування, згідно якого ОСОБА_2 та ОСОБА_3 передали безоплатно у власність позивача нерухоме майно: 7/20 частини домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Відчужуване нерухоме майно належало відповідачам в рівних частках – на підставі свідоцтв про право на спадщину за законом від  від 05.11.1997р. Фактично договір дарування відбувся. Сторони повністю виконали умови договору дарування. ОСОБА_1 за актом прийому-передачі від 27.07.2010р. отримав вищезазначене нерухоме майно, користується правами та виконує обов’язки власника цього нерухомого майна. Позивачем умови договору були виконані в повному обсязі, але відповідачі ухиляються від нотаріального укладання договору, тому він змушений звернутися до суду. Просить визнати дійсним договір дарування нерухомого майна: 7/20 частини домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, укладений в простій письмовій формі між ним та відповідачами по справі – ОСОБА_2 та ОСОБА_3

Позивач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує, просить позов задовільнити.

Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилися, надали суду заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнають, проти задоволення позову не заперечують.

Суд, враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів, вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності учасників судового процесу, що не з’явилися.

Як встановлено судом 27.07.2010р. між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 і ОСОБА_3 в письмовій формі був укладений договір дарування, згідно якого ОСОБА_2 та ОСОБА_3 передали безоплатно у власність позивача нерухоме майно: 7/20 частини домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.4). Відчужуване нерухоме майно належало відповідачам в рівних частках – на підставі свідоцтв про право на спадщину за законом від  від 05.11.1997р., зареєстрованих 11.11.1997р. в КП ПБТІ «Інвентаризатор» (а.с.7, 8). Фактично договір дарування відбувся. Сторони повністю виконали умови договору дарування. ОСОБА_1 за актом прийому-передачі від 27.07.2010р. отримав вищезазначене нерухоме майно, користується правами та виконує обов’язки власника цього нерухомого майна (а.с.5). Позивачем умови договору дарування були виконані в повному обсязі, але відповідачі ухиляються від нотаріального посвідчення договору, мотивуючи це тим, що між сторонами не досягнуто угоди щодо розподілу нотаріальних витрат за посвідчення вказаного договору.

Згідно ч.2 ст.220 ЦК України передбачено, що якщо сторони  домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджуються письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним і наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Відповідно до ч.1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом,  зокрема, із правочинів.

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

У відповідності зі ст. 719 ЦК України договір дарування нерухомого майна укладається  у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Враховуючи, що позивачем надано достатньо письмових доказів на підтвердження того, що сторонами дійсно було досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору дарування нерухомого майна та фактично відбулось його повне виконання, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

          На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 220, 328 ЦК України, ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

    Визнати дійсним, укладений у простій письмовій формі, між ОСОБА_2, ОСОБА_3, з однієї сторони, та ОСОБА_1, з другої сторони,  договір дарування нерухомого майна: 7/20 частини домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на 7/20 частини домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.

    Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави  шляхом  подачі апеляційної скарги протягом десяти днів  з дня  його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання рішення.

Головуючий                                         Т.В. Одринська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація