Судове рішення #11301291

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Справа №2-475/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м       У К Р А Ї Н И

   

29 вересня 2010 року                                     Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

    головуючого – судді Чурупченка М.І.,

    при секретарі – Макуха О.О.,

   

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на своє утримання, -

                                                              в с т а н о в и в :

    19 серпня 2010 року позивачка звернулась до суду з цим позовом, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що від перебування у шлюбі з відповідачем, зареєстрованого 28 квітня 2007 року у Наумівській сільській раді Корюківського району Чернігівської області, актовий запис №02, вони мають одну спільну неповнолітню дитину - дочку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сімейне життя з відповідачем не склалось, тому вони фактично припинили сімейно-шлюбні відносини і ведення спільного господарства, сімейний бюджет ведуть окремо один від одного, відновлювати розірвані відносини не збираються, проживають окремо, але їх шлюб ще не розірваний. Дитина проживає разом з нею і знаходиться на її утриманні, вона ніде не працює і на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, з доходів має тільки державну допомогу, розмір якої незначний, і цих коштів для утримання дитини їй недостатньо, оскільки дитина часто хворіє і буде поставлена на «Д» облік в дитячій консультації Корюківської ЦРЛ Чернігівської області. А відповідач коштів на утримання дитини та на її утримання не надає, хоча працездатний і має можливість надавати таку допомогу, тому позивачка просить стягнути з нього аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі – 1/3 частини з усіх видів його заробітку щомісячно (але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини, та на своє утримання у розмірі - 1/4 частини з усіх видів його заробітку щомісячно і до досягнення дитиною трьох років, тобто до 15 жовтня 2010 року, а також витрати на юридичну допомогу, згідно квитанцій.

У судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з’явилась, надала заяву про слухання справи без її участі, свої позовні вимоги підтримує у повному обсязі і просить їх задовольнити.

У судове засідання відповідач ОСОБА_2 не з’явився, надав заяву про слухання справи без його участі, позовні вимоги визнає у повному обсязі.

    Як встановлено судом, сторони 28 квітня 2007 року уклали шлюб, зареєстрований у Наумівській сільській раді Корюківського району Чернігівської області, актовий запис за №о2, від якого мають одну спільну неповнолітню дитину – дочку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружнє життя сторін не склалось, тому вони  фактично припинили сімейно-шлюбні відносини і ведення спільного господарства, сімейний бюджет ведуть окремо один від одного, проживають окремо, відновлювати розірвані відносини не збираються, але їх шлюб ще не розірваний. Дитина проживає разом з позивачкою і фактично знаходиться на її утриманні, позивачка ніде не працює і на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, з доходів має тільки державну допомогу, розмір якої незначний, і цих коштів для утримання дитини їй недостатньо, оскільки дитина часто хворіє і буде поставлена на «Д» облік в дитячій консультації Корюківської ЦРЛ Чернігівської області, а відповідач не надає утримання членам своєї сім’ї, хоча працездатний і має змогу надавати таке утримання.

    Відповідно до чинного сімейного законодавства батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. При визначенні розміру аліментів суд враховує всі обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Частка заробітку (доходу) матері, батька чи конкретна грошова сума, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Аліменти на дітей присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

    Дружина, чоловік також повинні матеріально підтримувати один одного. Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання (аліменти) від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років, незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від інших близьких родичів та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення. Аліменти присуджуються за рішенням суду також від дня подання позовної заяви.

За таких обставин, позов підлягає задоволенню у запропонованому позивачкою розмірі – 1/3 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно (але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку) і до повноліття дитини, та у розмірі – ј частини з усіх видів його заробітку щомісячно і до досягнення дитиною трьох років, бо відповідач є працездатним та має змогу надавати утримання членам своєї сім’ї в такому розмірі, тому саме такий розмір аліментів і буде відповідати вимогам розумності і справедливості та не буде суперечити інтересам жодної із сторін, оскільки позивачка на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

    Оскільки позов задовольняється, то з відповідача підлягають стягненню на користь держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов’язаного з розглядом даної цивільної справи, а від сплати державного мита його слід звільнити,  оскільки він є потерпілим від аварії на ЧАЕС, позивачка по даній категорії справ звільнена від сплати державного мита, тому ці витрати слід віднести на рахунок держави, а також з відповідача на користь позивачки підлягають стягненню витрати, понесене нею при зверненні з позовом до суду на юридичну допомогу.

                Керуючись ст.ст. 84, 180, 182, 183, 191 СК України, ст.ст. 81, 88, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, суд –

                                                                    в и р і ш и в :

    Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Корюківка Чернігівської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання малолітньої дитини - дочки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі - 1/3 (однієї третьої) частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно (але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), починаючи з 19 серпня 2010 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Корюківка Чернігівської області, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання у розмірі 1/4 (однієї четвертої) частини з усіх видів його заробітку щомісячно, починаючи з 19 серпня 2010 року і до досягнення дитиною трьох років, тобто до 15 жовтня 2010 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 - 100 (сто) грн. 00 коп. понесених нею витрат на юридичну допомогу при зверненні з позовом до суду.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов'язаного з розглядом даної цивільної справи у розмірі - 120 (сто двадцять) гривень 00 копійок.

            Звільнити ОСОБА_2 від сплати державного мита, як постраждалого від аварії на ЧАЕС.

Рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

Копію рішення направити сторонам до відому.

      На рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подана апеляційна скарга, особи які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

   

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація