Справа №2-460/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2010 року Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого – судді Чурупченка М.ІІ.,
при секретарі – Макуха О.О.,
з участю прокурора – Батюк І.В.,
представника позивача Корюківської РДА – Супруненко О.В.,
представника третьої особи Держкомзему – Лісеного В.М.,
відповідачки – ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківці у приміщенні суду цивільну справу за позовом прокурора Корюківського району Чернігівської області в інтересах Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області до ОСОБА_4 про визнання недійсним сертифікату на право на земельну частку (пай), -
в с т а н о в и в :
12 серпня 2010 року прокурор Корюківського району Чернігівської області звернувся до суду з цим позовом в інтересах Корюківської РДА Чернігівської області та просить визнати недійсним сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН №066955, вартістю 521702 грн., виданий ОСОБА_4, мотивуючи свої вимоги тим, що даний сертифікат був виданий їй з порушенням чинного законодавства.
У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просить суд задовольнити позов.
У судовому засіданні представник позивача Супруненко О.В. позовні вимоги підтримав у повному обсязі і просить суд їх задовольнити.
У судовому засідання представник третьої особи на стороні позивача відділу Держкомзему у Корюківському районі Чернігівської області Лісений В.М. позовні вимоги підтримав і не заперечує проти його задоволення.
Представник третьої особи на стороні позивача Олександрівської сільради Корюківського району Чернігівської області у судове засідання не з»явився, а надали заяву про розгляд справи у їх відсутності, проти позову не заперечують.
У судовому засіданні відповідачка ОСОБА_4 позов визнала і не заперечує проти його задоволення.
Як встановлено судом, прокуратурою Корюківського району Чернігівської області в ході перевірки дотримання вимог земельного законодавства, було встановлено, що відповідно до списку КСП «Україна», поданого 06.08.1996 року, було виписано сертифікат на право власності на земельну частку (пай) ОСОБА_4, який вона отримала згідно запису в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №519 серії ЧН №066955 по колишньому КСП «Україна». Згодом змінивши місце проживання з с. Олександрівки Корюківського району Чернігівської області на с. Рибинськ Корюківського району Чернігівської області та прізвище ОСОБА_4 на ОСОБА_6, вона отримує інший сертифікат на право на земельну частку (пай), згідно списку членів КСП «Колос». Даний сертифікат 28.12.2005 року вона змінила на державний акт на право власності на земельну частку серії ЯБ №248301, зареєстрований за №010584100166 в книзі видачі державних актів, на право власності на земельну ділянку, площею 4,45 га. для ведення особистого селянського господарства в с. Рибинськ.
Таким чином, станом на сьогоднішній день, ОСОБА_4 має два правовстановлюючих документів на земельні ділянки, цільове призначення яких – ведення особистого селянського господарства, тобто по одному й тому ж виду використання.
Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки» від 03.12.1999 року визначено, що сертифікат є правовстановлюючим документом, який посвідчує право громадянина на земельну частку (пай).
Згідно з ч.4 ст.116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання, а відповідно до п.17 Перехідних положень Земельного кодексу України сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства. Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.
Відповідно до ст.ст. 48-49 ЗУ «Про власність» захист права власності або правомірність володіння здійснюється судом.
Згідно з ст.13 Конституції України земля, її надра та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади в межах визначених законодавством України.
Вислухавши прокурора та представника позивача, третіх осіб на стороні позивача, відповідачку, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є законним, обґрунтованим і підлягає задоволенню, оскільки незаконна видача сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧН №066955 на ім’я ОСОБА_4, вартість якого становить 52705,00 грн. порушує інтереси держави.
А оскільки позов підлягає задоволенню, то з відповідачки підлягають стягненню на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення, а від сплати державного мита її слід звільнити, оскільки вона є особою, що постраждала від аварії на ЧАЕС.
Керуючись ст.ст. 48-49 ЗУ «Про власність», Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки» від 03.12.1999 року, ст. 116 Земельного кодексу України, п.17 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 81, 88, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Визнати сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН №066955, виданий ОСОБА_4, вартістю 52705,00 гривень – недійсним.
Зобов»язати ОСОБА_4 повернути сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ЧН №066955 відділу Держкомзему Корюківського району Чернігівської області.
Звільнити ОСОБА_4 від сплати державного мита, як потерпілу від аварії на ЧАЕС.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, пов'язаного з розглядом даної цивільної справи у розмірі - 37 (тридцять сім) гривень 00 копійок.
Копію рішення направити сторонам для відома.
На рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подана апеляційна скарга, особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя :
- Номер: 6/359/209/2020
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-460/2010
- Суд: Бориспільський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.07.2020
- Дата етапу: 31.07.2020
- Номер:
- Опис: про визнання незаконною бездіяльності УПФУ та перерахунок пенсії за віком.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-460/2010
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.06.2010
- Дата етапу: 29.09.2010
- Номер: 2-460/2010
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-460/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Чурупченко Михайло Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.09.2010
- Дата етапу: 30.09.2010