Судове рішення #11301580

                                                                     

                                                                               У Х В А Л А                                 Справа №2-505/2010р.

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

29 вересня 2010 року                                                    Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

            головуючого – судді Чурупченка М.І.,

    при секретарі – Макуха О.О.,

            представника відповідача –  Іваненка С.І.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківка у приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання права на призначення, перерахунок та одержання пенсійних виплат та зобов’язання проведення перерахунку і виплати недоплачених сум пенсій, -

в с т а н о в и в :

07 вересня 2010 року позивач звернувся до суду з даним позовом, в якому просить   зобов’язати відповідача провести йому, як особі, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, інваліда 3 групи, нарахування та виплату державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, згідно діючого законодавства у відповідності до вимог ст.ст. 49, 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Позивач в судове засідання не з’явився, а надав заяву про закриття провадження у справі, у зв’язку з тим, що його вимоги повинні розглядатись в порядку адміністративного судочинства.

Представник відповідача в судовому засіданні просить закрити провадження у справі.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає провадження в справі закрити за наступних підстав.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року №19-рп/2010 було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VІ, а саме:

- пункту 2 розділу І: «Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005р., №№35-37, ст. 446) виключити»;

- пункту 2 розділу ІІ: «Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу Адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства».

Визнати такими, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VІ.

Положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VІ та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Стаття 17 КАС України передбачає, що компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження в даній справі було відкрито, але згідно рішення Конституційного Суду України від 09 вересня 2010 року №19-рп/2010 позивач повинен звернутися до суду в порядку адміністративного судочинства, так як звернення в порядку цивільного судочинства визнано неконституційним.

Відповідно до ст. 205 ч.1 п.1 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

За таких підстав провадження по справі слід закрити, а судовий збір віднести на рахунок держави.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 205, 208- 210 ЦПК України, суд, -        

                                                                у х в а л и в   :

Провадження в справі за позовною заявою ОСОБА_2  до управління Пенсійного фонду України в Корюківському районі Чернігівської області про визнання права на призначення, перерахунок та одержання пенсійних виплат та зобов’язання проведення перерахунку і виплати недоплачених сум пенсій - закрити.

Копію ухвали направити сторонам до відому.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області протягом п’яти днів з дня її проголошення, а особи, які не були присутні при оголошенні ухвали в такий же термін з дня отримання копії ухвали.

                                                                        Суддя                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація