Судове рішення #11302849

Справа № 2-1202/10

Категорія 23

З А О Ч Н Е     Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А І Н И

23 червня 2010 року Балаклавський районний суд м. Севастополя в складі:

головуючого –  судді Бухарєвої Т.І.

при секретарі  - Григор'євої К.Д.,

розглянувши заочно у відкритому судовому засіданні (в залі суду) в місті Севастополі цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго» до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних порушенням правил користування електричною енергією,  

встановив:

відкрите акціонерне товариство «Енергетична компанія «Севастопольенерго» (далі – ВАТ «ЕК «Севастопольенерго») звернувся з позовом до відповідачки про відшкодування збитків з тих підстав, що порушенням правил користування електричною енергією шляхом самовільного підключення до електромережі відповідачка заподіяла позивачу збиток у сумі 293 грн. 29 коп., який в добровільному порядку не відшкодувала. Окрім цього, позивач просить стягнути з відповідачки судові витрати: 51 грн. - держмито, яке було сплачене ним при подачі позову до суду та 120 грн. за інформаційно-технічне забезпечення.

Представник позивача у судовому засіданні не з’явився, надав заяву про розгляд справи в його відсутність, підтримав позов у повному обсязі, просить розглянути справу заочно.

Відповідачка у судове засідання не з'явилась, про явку до суду була повідомлена належним чином, про причини неявки до суду не повідомила, заперечень на позов не надала.

У матеріалах справи достатньо доказів для розгляду справи у відсутності відповідачки заочно.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідачка ОСОБА_1, проживаючи в квартирі АДРЕСА_1 в місті Севастополі, є користувачем послуг, що надаються позивачем – ВАТ «ЕК «Севастопольенерго».

Проведеною 24 квітня 2009 року представниками ВАТ «ЕК «Севастопольенерго» перевіркою встановлено, що відповідачка порушила правила користування електричною енергією для населення, шляхом самовільного підключення до електромережі, про що на місці були складені акт за № 0102924 (а.с. 6), повторною перевіркою 24 червня 2009 року складений акт № 0103219 (а.с. 8). На підставі актів і відповідно до «Методики нарахування розміру відшкодування збитків, нанесених енергопостачальнику унаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення», затвердженої ухвалою НКРЕ України від 22.11.1999 року № 1416 позивачем була розрахована сума збитків, яка склала 123 грн. 50 коп. (а.с.  7) та 169 грн. 79 коп., а усього 293 грн. 29 коп.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач електричної енергії несе відповідальність за порушення правил користування електричною енергією згідно законодавства України.

Згідно п. 1 ст. 623 ЦК України боржник, що порушив зобов'язання, повинен відшкодувати кредитору заподіяні цим збитки.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позивач довів факт спричинення збитків відповідачкою, тому позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 1 ст. 88 ЦПК України судові витрати сплачені позивачем при подачі позову до суду, а саме: 51 грн. - судового збору, та 120 грн. за інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи підлягають стягненню з відповідачки.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 88 ч. 1,209 ч. 3, 224-227 ЦПК України, відповідно до п. 1 ст. 623 ЦК України, ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», суд

вирішив:

Позов задовольнити  повністю .

Стягнути з   ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго» на р/р із спеціальним використовуванням № 2603830131168 в Севастопольському міському відділенні Ощадбанка № 4548 МФО-384027, код ОКПО 05471081 в рахунок відшкодування збитку  293 (двісті дев’яносто три) грн. 29 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства «Енергетична компанія "Севастопольенерго"   на р/р № 260073537 в АБ Перший інвестиційний банк м. Києва МФО-300506 код ОКПО-05471081 судові витрати – 171 (сто сімдесят одна) грн.,  у тому числи: 51 грн. – судового збору та 120 грн. за інформаційно – технічне забезпечення.

Рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Суддя

  • Номер: 22-ц/786/2258/18
  • Опис: ОКВПТГ "Лубнитеплоенерго" до Ручки В.І. , Оніщенко О.В. про стягнення боргу
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1202/10
  • Суд: Апеляційний суд Полтавської області
  • Суддя: Бухарєва Тетяна Іванівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.09.2018
  • Дата етапу: 18.09.2018
  • Номер: 6/753/472/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1202/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Бухарєва Тетяна Іванівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.03.2020
  • Дата етапу: 26.03.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація