Судове рішення #11305007

Справа № 2-587\10                                  

  Р І Ш Е Н Н Я

                                                    ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

    07 жовтня 2010 року           Радивилівський  районний  суд  Рівненської області

В складі:

Головуючого-  суддя:           Кохно В.І.

При   секретарі :                    Гуменюк Г.В.

                       

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Радивилів цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Радивилівської  міської  ради Рівненської області про продовження строку на  прийняття спадщини

Встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом  про продовження строку на  прийняття спадщини після смерті батька – ОСОБА_3, який  помер  ІНФОРМАЦІЯ_1. В обґрунтування  позову посилається на те, що він є спадкоємцем спадкового майна померлого ОСОБА_3 і відмову від прийняття спадщини за законом не заявляв. ОСОБА_2 пропустив строк прийняття спадщини і своєчасно не звернувся із заявою до нотаріуса через те, що йому не було відомо про смерть його батька ОСОБА_3, оскільки він розірвав шлюб із його матір»ю ОСОБА_4 в 2004році і виїхав в Росію на постійне місце проживання.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позовні вимоги підтримав і просив їх задоволити.

Представник міської ради Гуща С.В. позов визнав і показав наступне, що ОСОБА_2 після смерті батька не звернувся до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, так як пропустив вказаний термін з поважних причин. Не заперечує проти визнання за ним права власності на спадкове нерухоме майно померлого ОСОБА_3 за позивачем і продовжити строк на прийняття спадщини.

Заслухавши сторін по справі, дослідивши письмові  докази по справі, давши їм повну, об”єктивну  і правову оцінку, суд знаходить, що позов підлягає  до задоволення.

Факт смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається із оглянутого свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого відділом РАЦС Красноармейського району Краснодарського краю, Росія актовий запис №281 від 24.03.2006року, місце смерті ст.Полтавская Красноармейський район Краснодарський край, Росія.

До складу спадкового майна належить житло - квартира на праві приватної власності, відповідно до свідоцтва про право власності на житло, видане згідно розпорядження Радивилівської міської ради народних депутатів від 11.02.1998р. №2, і записано в реєстрову книгу за №3-1487-751 від 11 лютого 1998року. Вказана квартира знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Позивач своєчасно прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 шляхом вступу в фактичне володіння та розпорядження спадковим майном, проживає і користується даною квартирою.    

Позивач пропустив встановлений законом  шестимісячний строк для прийняття  спадщини. Інших спадкоємців, в т.ч. тих  які мають право на обов”язкову  частку і які своєчасно прийняли спадщину, в судовому засіданні не встановлено. Згідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 від 11.01.1985року, позивач ОСОБА_2 є сином померлого ОСОБА_3.

Позивачу не було відомо про смерть його батька ОСОБА_3, оскільки він розірвав шлюб із його матір»ю ОСОБА_4 22 червня 2004року, згідно свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_3 від 22.06.2004 року і виїхав в Росію на постійне місце проживання. В серпні 2010року позивач поїхавши в Росію провідати батька ОСОБА_3, дізнався, що він помер ще 4 роки тому.

Всі ці обставини суд знаходить поважними, які  перешкодили  позивачу своєчасно звернутися  з  заявою до нотаріуса. Що дає суду підстави визначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.

 Керуючись ст.1272ЦК України, ст.ст.10,11,62,212,213 ЦПК України суд

                             

                                                    ВИРІШИВ:

Визначити ОСОБА_2 додатковий строк на  прийняття спадщини  після  смерті  батька ОСОБА_3 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1  на протязі трьох місяців з дня прийняття  даного рішення.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Рівненської області через Радивилівський районний суд шляхом подання в 10-ти денний строк апеляційної скарги з дня його проголошення.

           Головуючий:                                                                     Кохно В.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація