Справа № 2а-516/2010
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
26 липня 2010 року м. Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді - Мельника І.І.
секретаря - Матейко О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Галичі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі про визнання незаконним рішення Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі від 29.06.2010 року № 3450/03 про відмову в призначенні пенсії за вислугою років,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 02 липня 2010 року звернувся до суду з адміністративним позовом і просив визнати незаконним рішення Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі від 29.06.2010 року №3450/03 про відмову в призначенні йому пенсії за вислугою років та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі призначити йому пенсію за вислугою років відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», зарахувавши до стажу роботи половину строку навчання в Львівському державному університеті ім. І.Франка, починаючи з 17 червня 2010 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свої вимоги підтримав і суду пояснив, що після закінчення юридичного факультету Львівського державного університету ім. І.Франка, 15 листопада 1994 року він був прийнятий в органи прокуратури стажистом на посаду слідчого прокуратури Галицького району Івано-Франківської області. З того часу і по сьогоднішній день він продовжує працювати в органах прокуратури на посадах, які включені в перелік посад, перелічених в ст. 56 Закону України «Про прокуратуру», час роботи на яких дає право на пенсію за вислугою років відповідно до ст. 50-1 вказаного закону, згідно якої встановлено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, в тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугою років незалежно від віку.
До 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 Закону України «Про прокуратуру», в тому числі стажистами в органах прокуратури, слідчими, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах.
17 червня 2010 року він звернувся в Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі із заявою про призначення йому пенсію за вислугою років відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».
29 червня 2010 року Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі йому було відмовлено у призначенні пенсії за вислугою років, мотивуючи це тим, що для призначення пенсії йому не вистачає необхідного стажу роботи, а саме, до вислуги років, яка дає право на пенсію, не зараховано навчання у Львівському державному університеті ім. І.Франка та строкову військову службу. Повідомлення про відмову у призначенні пенсії за вислугою років отримано ним 30 червня 2010 року.
Рішення Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі вважає незаконним.
Так, підставою для звернення із заявою про призначення йому пенсії за вислугою років було те, що станом на 15.06.2010 року його стаж роботи, з врахуванням строкової військової служби та половини строку навчання в Львівському державному університеті, становив 20 років і 6 днів. З них: робота в органах прокуратури на прокурорських посадах - 15 років, 7 місяців і 3 дні; строкова військова служба – 2 роки і 8 днів; половина строку навчання в Львівському державному університеті – 2 роки 4 місяці і 27 днів. На день його звернення в Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі - 17.06.2009 року, із заявою про призначення пенсії за вислугою років він мав стаж роботи в органах прокуратури - 15 років, 7 місяців і 3 дні.
Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», до 20-річного стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугою років, зараховується час роботи на прокурорських посадах, строкова військова служба та половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах.
Строкову військову службу він проходив з 19.11.1986 року по 26. 11.1988 року, що підтверджується військовим квитком НК №5365867 і строк проходження військової служби складає 2 роки і 8 днів.
Згідно наказу ректора Львівського державного університету ім. І.Франка від 03.08.1989 року № 575 його зараховано студентом 1-го курсу денного навчання юридичного факультету. Відповідно до диплому ЛА від 29.06.1994 року про вищу освіту в 1994 році він закінчив повний курс навчання названого університету за спеціальністю правознавство і рішенням Державної комісії йому присвоєно кваліфікацію юриста.
Час навчання в Львівському державному університеті з 01.09.1989 року по 24.06.1994 року складає 4 роки 10 місяців і 24 дні, а половина цього строку навчання, який зараховується до стажу роботи, складає 2 роки 4 місяці і 27 днів.
Львівський державний університет ім. І.Франка підпорядкований міністерству освіти та науки України і, згідно ст.ст. 25, 43 Закону України «Про освіту», є багатопрофільним, в тому числі юридичним, вищим навчальним закладом четвертого рівня акредитації.
Отже, після закінчення вищого навчального закладу - Львівського державного університету, він отримав вищу юридичну освіту за спеціальністю правознавство.
Статтею 46 Закону України «Про прокуратуру» встановлюється вичерпний перелік вимог до осіб, які призначаються на посади прокурорів і слідчих, однією з яких є обов’язковою вища юридична освіта. Оскільки він був прийнятий на роботу в органи прокуратури, де і продовжую працювати, то отримана ним вища юридична освіта в Львівському державному університеті ім. І.Франка відповідала вимогам Закону України «Про прокуратуру».
Таким чином, загальний стаж його роботи, з урахуванням строкової військової служби та половини строку навчання у Львівському державному університеті, становить понад 20 років, що дає йому право на призначення та виплату пенсії за вислугою років. Вважає, що при наявності передбачених законом підстав для призначення і виплати пенсії за вислугою років, Управління Пенсійного фонду України в Галицькому необґрунтовано, безпідставно і протизаконно відмовило йому в цьому.
Представник відповідача – Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі позову не визнав і щодо його задоволення заперечив в судовому засіданні. При цьому пояснив, що ст.50 Закону України
На підставі ст.ст. 8, 22, 64, 95 Конституції України, ст. 50-1 Закону України „Про прокуратуру», керуючись ст.ст. 17, 18 ч.1 п.3, 104, 105 ч.3 п.п.1, 2, 158, 162 ч.2 п.п.1,2, 87 п.2, 89, 90, 94 Кодексу Адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
Позов задовольнити .
Визнати незаконним рішення управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі від 29.06.2010 року №3450/03 про відмову в призначенні ОСОБА_1 за вислугою років та зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі призначити йому пенсію за вислугою років відповідно до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», зарахувавши до стажу роботи половину строку навчання в Львівському державному університеті ім. І.Франка, починаючи з 17 червня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі протягом десяти днів після проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги через Галицький районний суд.
Головуючий: І.І.Мельник