печерський районний суд міста києва
СПРАВА №2-3510-1/10
ухвала
іменем україни
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
11 жовтня 2010 року суддя Печерського районного суду м. Києва Ісаєвська О.В. , перевіривши матеріали позовної заяви Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
ПАТ «УкрСиббанк» звернулося до суду з вищезазначеним позовом до ОСОБА_2.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що зазначена справа не підсудна Печерському районному суду м. Києва з огляду на наступне.
У відповідності до ч. 3 ст. 122 ЦПК України судом було здійснено запит до Адресного довідкового відділу ГУ МВС України в м. Києві щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) ОСОБА_2 та 08.10.2010 року отримано відповідь, що відповідач зареєстрований за адресою АДРЕСА_1.
За загальним правилом, відповідно до ч. 1 ст. 109 ЦПК України, позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
Частиною 8 статті 110 ЦПК України передбачено, що позови, які виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред’являтися також за місцем виконання цих договорів.
Як вбачається із п. 3.4.1. договору про надання споживчого кредиту та заставу транспортного засобу № 11197330000 від 13.08.2007 року, виконання зобов’язання, яке виникло у відповідача перед позивачем здійснюється шляхом сплати за кредит й інші грошові платежі на р/р № НОМЕР_1 в АКІБ «УкрСиббанк», МФО 351005. При цьому, в договорі споживчого кредиту адреса для сплати кредиту й інших платежів на вказаний рахунок не зазначена.
У зв’язку з наведеним, адреса листування, яка зазначена в п. 9.7. договору, фактично не є місцем виконання грошового зобов’язання та не є місцем виконання договору.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 532 ЦК України, виконання договору за грошовим зобов'язанням провадиться за місцем проживання кредитора, а якщо кредитором є юридична особа, - за її місцезнаходженням на момент виникнення зобов'язання. Якщо кредитор на момент виконання зобов'язання змінив місце проживання (місцезнаходження) і сповістив про це боржника, зобов'язання виконується за новим місцем проживання (місцезнаходженням) кредитора з віднесенням на кредитора всіх витрат, пов'язаних із зміною місця виконання.
Як вбачається з матеріалів справи, місцезнаходження позивача – ПАТ «УкрСиббанк» є м. Харків, пр. Московський, 60.
Таким чином, позовна заява Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором може бути пред’явлена до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування) ОСОБА_2, або до суду за місцезнаходженням юридичної особи - АКІБ «УкрСиббанк» на момент виникнення зобов’язання, а якщо кредитор на момент виконання зобов’язання змінив місце проживання (місцезнаходження) і сповістив про це боржника – за новим місцем місцезнаходження кредитора.
Враховуючи вищенаведене, правових підстав для застосування ч.8 ст. 110 ЦПК України з метою визначення підсудності вказаної справи судом не встановлено.
Відповідно до ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала.
На підставі викладеного, керуючись ст. 532 ЦК України, ч. 1 ст. 109, 110, п. 4 ч. 3 ст. 121, 210 ЦПК України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором - повернути позивачу для подання до належного суду.
Роз’яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Надіслати позивачу Публічному акціонерному товариству «УкрСиббанк» ухвалу суду разом із позовною заявою та всіма додатками.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва, через суд першої інстанції, протягом п’яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка їх оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Ісаєвська