Судове рішення #11315322

Справа №2-1987/2010 рік

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

14  вересня 2010 року                                                                                       м. Дніпродзержинськ

Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді     Ковальової А.Б.

при секретарі         Золотих Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровськгаз» в особі Дніпродзержинського управління з експлуатації газового господарства     ВАТ  «Дніпропетровськгаз» до ОСОБА_1     про стягнення заборгованості за спожитий природний газ, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач в судове засідання не з’явилася, заперечень  проти  позову суду не надала.  

Відкрите акціонерне товариство «Дніпропетровськгаз» в особі Дніпродзержинського управління з експлуатації газового господарства звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1  про стягнення заборгованості за спожитий природний газ. На обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що відповідач  ОСОБА_1  є  відповідальним  наймачем квартири АДРЕСА_1. Згідно п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затвердженими Постановою КМУ від 24 січня 2006 року № 45 власник та наймач (орендар) квартири зобов’язаний зокрема: оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом та дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг, пожежної і газової безпеки, санітарних норм і правил, а відповідно до п. 17 Постанови КМУ № 2246 від 09 грудня 1999 року «Про затвердження Правил про надання населенню послуг по газопостачанню» відповідачі зобов’язані  своєчасно  вносити  плату за надані послуги з газопостачання по затвердженим тарифам, не пізніше 10 числа наступного місяця, згідно нарахувань. Відповідач  систематично не виконує  свої зобов'язання,  і в  зв’язку з несвоєчасною  оплатою за надані комунальні  послуги за період з 01 січня 1996 року по 01 грудня 2009 року  утворилась заборгованість по оплаті за спожитий природний газ в сумі 1753,92 грн ., яку добровільно відшкодувати відповідач відмовляється, а тому  позивач просить стягнути  з відповідача на користь Дніпродзержинського управління з експлуатації газового господарства ВАТ «Дніпропетровськгаз» всю суму заборгованості та витрати з інформаційно-технічного забезпечення   розгляду справи в сумі  30 грн., сплачені  позивачем при зверненні  до суду.  

Представник позивача  в судове засідання не з’явився, до судового розгляду справи надав суду заяву, у якій зазначив, що  підтримує   позов  по суті та за обставинами справи у повному обсязі, просить  розглянути справу  за його відсутності,  і у випадку неявки  відповідачів - згодний на розгляд справи за їх відсутності  та ухвалення заочного  рішення,  йому роз’яснений   порядок перегляду   заочного  рішення  за заявою   відповідачів. Згідно ч.2 ст.158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності

Відповідач в судове засідання не з’явилася, про дату та місце  розгляду справи  повідомлена  належним чином  згідно вимог ст.76 ЦПК України, що підтверджується поштовим відправленням, яке повернулося на адресу суду в зв’язку  із закінченням  терміну зберігання. З увагою на те, що відповідач по справі, яка  про дату та місце судового засідання повідомлялася  належним чином за місцем її реєстрації, про причини неявки суд не повідомила, заяв про розгляд справи за її відсутності  не надала,  суд відповідно до ст. 169 ч. 4 ЦПК України, вирішує справу  на підставі  наявних у ній даних чи доказів, так як   вважає,  що є достатньо матеріалів про права та відносини сторін,  і потреба  дачі особистих пояснень відповідачем відсутня. Зі згоди представника позивача,  якому роз’яснений порядок перегляду заочного   рішення за заявою відповідача,  суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України,  відповідно до якої, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі  наявних у справі даних чи доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи .

Судом досліджені докази по справі:

- досліджені письмові докази по справі шляхом оголошення їх  у судовому засіданні.

Вивчивши письмові докази, вивчивши матеріали справи, з’ясувавши обставини справи та дослідивши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню   у повному обсязі з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлені судом обставини та  відповідні  до них правовідносини:

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1  є відповідальним  наймачем   квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1,   що підтверджується  довідкою ТОВ ДІС «Інфо-Ком»   (а.с. 3).

Згідно п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затвердженими Постановою КМУ від 24 січня 2006 року № 45,  власник та наймач квартири (орендар) зобов’язаний зокрема: оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом та дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг, пожежної і газової безпеки, санітарних норм і правил, а згідно п. 17 Постанови КМУ № 2246 від 09 грудня 1999 року «Про затвердження Правил про надання населенню послуг по газопостачанню» відповідачі повинні  були своєчасно  вносити  плату  за   надані послуги з газопостачання, не пізніше 10 числа наступного  місяця, відповідно до встановлених законодавством  норм споживання та цін на газ, згідно нарахувань.

Але своїх зобов'язань відповідач не  виконує, хоча користується  послугами з газопостачання.

Суд вважає встановленим наявність фактів, якими обґрунтовуються вимоги позивача, з  таких мотивів .

Згідно п.5 ч.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст.  815 ЦК України, 68 ЖК України наймач зобов'язаний вчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги. Договір про надання послуг  з газопостачання відноситься до числа відплатних договорів, тому своєчасне внесення плати за користування споживчим газом - один з обов'язків наймача.

Відповідно до ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено законом.

Згідно ст. 903 ЦК України  якщо договором  передбачено подання послуг за плату, замовник зобов’язаний оплатити надану йому послугу в розмірі і строки та в порядку, що встановлені договором.

Зобов’язання  має виконуватися належним чином відповідно до умов договору (ст. 526 ЦК України).  Якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) - ст. 530 ЦК України).

Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання  або одностороння  зміна його умов  не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Судом перевірений представлений позивачем розрахунок, згідно якого сума заборгованості відповідача  перед позивачем  за спожитий природний газ  за період з 01 січня 1996 року  по 01 грудня 2009 року  становить 1753,92 грн . (а.с. 4).

Час, з якого нарахована заборгованість за спожитий газ, перевищує трирічний термін на момент звернення до суду,  але в зв’язку з тим, що  відповідач   не заявила  про  застосування  позовної давності, суд  відповідно до ст.  267 ЦК України  стягує заборгованість  за весь  період невиконання зобов’язань.

Належить стягнути  з відповідача  на користь позивача і сплачені  при поданні  позовної заяви витрати з інформаційно-технічного забезпечення  розгляду справи в сумі 30 грн., так як відповідно до ст.  88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Встановлені судом факти і обставини справи підтверджуються:

- довідкою ДІС «Інфо-Ком» про склад сім’ї (а.с. 3), згідно якої підтверджується, що відповідач зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;

- розрахунком суми заборгованості за використаний природний газ (а.с. 4), згідно якого підтверджується розмір заборгованості;

-   розрахунками за газ (а.с. 5 - 9), згідно яких підтверджуються  нарахування  за спожитий природний газ;

- наказом про створення ВАТ «Дніпропетровськгаз» (а.с. 10), згідно якого підтверджується створення                               ВАТ «Дніпропетровськгаз»;

-  положенням про Дніпродзержинське управління по експлуатації газового господарства (а.с. 11-12), згідно якого підтверджується, що Дніпродзержинське управління по експлуатації газового господарства ВАТ «Дніпропетровськгаз» має повноваження постачати природний газ та стягувати плату за нього згідно тарифам;

-   тарифом роздрібних цін на природний газ, що використовується населенням  (а.с. 14);

- рішенням Дніпродзержинської міської ради № 852-45/V від 23.12.2009 р. (а.с. 15), згідно якого Дніпродзержинське управління з експлуатації газового господарства ВАТ "Дніпропетровськгаз" звільнено від сплати державного мита та судового збору на період подання позовних заяв.

На підставі ст.  68 ЖК України,  ст. 525, 526, 530, 815, 901, 903  ЦК України, керуючись ст.ст. 8, 10, 57, 59, 60, 82, 88, 158, 169,  213-215, 224-226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Відкритого акціонерного товариства «Дніпропетровськгаз» в особі Дніпродзержинського управління з експлуатації газового господарства ВАТ «Дніпропетровськгаз» до ОСОБА_1     про стягнення заборгованості за спожитий природний газ,   задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1     на користь Дніпродзержинського управління з експлуатації газового господарства ВАТ «Дніпропетровськгаз» заборгованість за спожитий природний газ в розмірі 1753,92 грн . та сплачені позивачем витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1     на користь держави судовий збір по справі в розмірі 51 гривня.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному  порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги  в 10 –  денний строк з дня  проголошення рішення. Якщо рішення було проголошено  без участі особи, яка його оскаржує,  апеляційна скарга  подається протягом десяти днів з дня отримання  його копії.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя:                                                                   Ковальова А.Б.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація