Справа № 6213/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2010 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Білостоцького О.В.
При секретарі: Ботвінцеві Г.А.
За участю сторін:
Представника позивача: Анікєєва А.Л.
Представника відповідача: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Ізмаїльської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО»про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
10 червня 2010 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ізмаїльської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО». Позивач просить стягнути з відповідача суму податкової заборгованості у розмірі 16994,27 грн., який виник через несвоєчасну сплату штрафної (фінансової) санкції.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач до судового засідання не з’явився, його позиція щодо позову не відома, оскільки він заперечень на позовну заяву не надав та повноважного представника у судове засідання не направив. Про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином та завчасно. Відповідно до положень ч.8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України повістку було доставлено за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Тому що було вжито всіх залежних від суду заходів для повідомлення товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО»належним чином про час і місце розгляду судової справи за його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
В судовому засіданні судом було встановлено наступне:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО»зареєстроване виконавчим комітетом Ізмаїльської міської ради Одеської області 13.10.2005 року, номер запису про державну реєстрацію 1 553 102 0000 000506. Узято на облік платника податків Ізмаїльською об’єднаною державною податковою інспекцією 19.10.2005 року за № 1502 (а.с. 5, 6).
05 березня 2010 року працівниками Ізмаїльської об’єднаної державної податкової інспекції у Одеській області був складений акт № 433 160033773686 щодо дотримання умов діючого законодавства з питань своєчасності перерахування до бюджету узгоджених податкових зобов’язань. З даного акту вбачається, що відповідачем було порушено граничний строк сплати узгодженого податкового зобов’язання по сплаті податку на додану вартість у розмірі 87895 грн., який необхідно було сплатити 06.08.2009 року. Проте відповідачем борг по сплаті податку на додану вартість був сплачений лише 02.11.2009 року. Термін прострочення виплати склав 88 днів (а.с.9).
Даний акт був складений у двох примірниках та отриманий відповідачем, про що свідчить наявні у ньому підписи керівника підприємства-відповідача.
На підставі даного акту 05 березня 2010 Ізмаїльською ОДПІ в Одеській області було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000381600/0 на суму 17579,00 грн. Сума штрафу, визначена в цьому податковому повідомленні-рішенні розрахована на підставі пункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ (далі Закон України № 2181-ІІІ) (а.с.9)
16 березня та 15 квітня 2010 року позивачем відповідачу направлялись відповідно перша та друга податкові вимоги щодо сплати узгодженої суми податкового зобов’язання, які були отримані керівником товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО»16 березня та 19 квітня 2010 року, але суму штрафу добровільно сплачено не було.
Станом на 01.06.2010 року відповідачем - товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО»із загальної суми штрафу було сплачено лише 597,96 грн., залишок податкового боргу за штрафною санкцією залишається несплаченим в розмірі 16981, 04 грн. Крім того, за несвоєчасну сплату заборгованості зі штрафних санкцій відповідачу нарахована пеня у розмірі 13,23 грн. Таким чином сума заборгованості відповідача на час розгляду справи склала 16994,27 грн.
У відповідності з п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно п.п. 5.4.1 п.5.4 ст.5 того ж Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181-ІІІ вказано, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами.
Згідно п.п.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
П.п. 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У відповідності до п.п. 16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України № 2181-ІІІ після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. У п.п. 16.1.2 п.16.1 ст.16 Закону України містяться вимоги щодо порядку нарахування пені на суму податкового зобов’язання.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням Державної податкової служби України є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), установлених законодавством.
Відповідно до ст. 11 п.11 того ж Закону органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством, а також стягувати до державного бюджету суми заборгованості суб'єктів господарювання за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі, та нарахованої на неї пені у порядку, передбаченому Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Відповідно п.11 ст.10 Закону органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд приходить до висновку, що Ізмаїльська об’єднана податкова інспекція при визначенні суми штрафної санкції, застосованої до відповідача, винесенні податкового повідомлення-рішення № 0000381600/0 від 5 березня 2010 року, зверненні до суду з позовом про стягнення суми штрафу діяла належним чином, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, довела суду ті обставини, на які посилалася в адміністративному позову, тому суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 7-14, 17, 69-71, 122, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Ізмаїльської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО»про стягнення штрафних санкцій –задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО»на користь держави в особі Ізмаїльської об’єднаної державної податкової інспекції Одеської області: р/р 31118029700014, код платежу 14010100, одержувач –ВДК в Ізмаїльському районі Одеської області, код ЄДРПОУ 23214695, банк одержувача –ГУДКУ в Одеській області, м. Одеса, МФО 828011, суму податкової заборгованості у розмірі 16994,27 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення у повному обсязі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду. Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 6 вересня 2010 року
Суддя: Білостоцький О.В.
стягнути з ТОВ «Науково-виробнича фірма «Ізмаїльський завод РТО» податкову заборгованість
06 вересня 2010 року