Cправа № 2а-1245/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 10
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 р. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Луцович М.М.
при секретарі судового засідання Боднар Т.А.
за участю сторін:
представника позивача –Рубіш О.В.;
представник відповідача –не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об’єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівводоканал»про стягнення заборгованості по земельному податку у розмірі 72628, 40 грн., –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 22 вересня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 29 вересня 2010 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася Мукачівська об’єднана державна податкова інспекція в Закарпатській області із позовною заявою до Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівводоканал»про стягнення заборгованості по земельному податку у розмірі 72628, 40 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги позивач вказує, що Мукачівське міське комунальне підприємство «Мукачівводоканал»являється платником податків та зборів відповідно ст..9 Закону України «Про систему оподаткування», яким допущено заборгованість по сплаті податків, а саме земельного податку у розмірі 72628, 40 грн., що виникла за період з 12 жовтня 2009 року по 30 березня 2010 року..
Під час судового розгляду даної справи представник позивача позовні вимоги підтримав повністю. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В судові засідання, що проходили 30 квітня 2010 року, 06 липня 2010 року та 22 вересня 2010 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Мукачівське міське комунальне підприємство «Мукачівводоканал»було зареєстроване у Виконавчому комітеті Мукачівської міської ради Закарпатської області 20 січня 1995 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №610687(а.с.5).
Відповідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (а.с.6), Мукачівське міське комунальне підприємство «Мукачівводоканал»знаходиться за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Миру, 7.
Відповідно довідки №7020 від 15 липня 2009 року про взяття на облік платника податків, Мукачівське міське комунальне підприємство «Мукачівводоканал»являється юридичною особою та стоїть на обліку в Мукачівській ОДПІ як платник податків (а.с.7)..
Відповідно до статті 14 частини 1 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до поданого відповідачем Мукачівської ОДПІ Закарпатської області розрахунку земельного податку від 29 січня 2009 року №2163 (а.с.12), від 29 січня 2010 року №1197(а.с.11), Мукачівським міським комунальним підприємством «Мукачівводоканал»самостійно нараховано податкове зобов’язання по земельному податку у розмірі 72628, 40 грн.
З метою ліквідації заборгованості Мукачівською ОДПІ Закарпатської області відповідачу було виставлено першу податкову вимогу за №1/37 від 17 грудня 2001 року, вручена 24 грудня 2001 року (а.с.8), та 25 лютого 2002 року другу податкову вимогу за №2/323 врученої 28 лютого 2002 року (а.с.9).
Відповідно до статті 14 частини 1 пункту 8 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25 червня 1991 року (надалі Закон України № 1251-ХІІ) до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) належить, зокрема: плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності).
Відповідно до статей 4 та 9 Закону України № 1251-ХІІ платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов’язок сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі). Платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ (надалі Закон України № 2181) податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання.
Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181податкове зобов’язання –зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до статті 5.1. Закону України № 2181податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов’язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181 платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до обґрунтованого розрахунку про суми недоїмки та пені по Мукачівському міському комунальному підприємству «Мукачівводоканал»(а.с. 10) заборгованість відповідача по земельному податку становить 72628, 40 грн.
Зважаючи на вказані норми Законів, враховуючи обставини, встановлені судом, уточнені позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов Мукачівської об’єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області до Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівводоканал»про стягнення заборгованості по земельному податку у розмірі 72628, 40 грн. –задоволити.
Стягнути з Мукачівського міського комунального підприємства «Мукачівводоканал» (89600, Закарпатська область, м. Мукачево, пл. Миру, 7, ідентифікаційний номер 03344556) заборгованість у розмірі 72628, 40 грн. (сімдесят дві тисячі шістсот двадцять вісім гривень 40 коп.) грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 КАС України десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий-суддя Луцович М.М.