Справа № 2а-3625/10/0770
рядок статзвітності № 2.6.104
код - 10
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ
04 жовтня 2010 року м. Ужгород
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «ВТБ Банк»в особі відділення «Закарпатської регіональної дирекції»ПАТ «ВТБ Банк»до Відділу Державної виконавчої служби Хустського районного управління юстиції за участю третіх осіб Приватного консалтингового підприємства «Консульт», Приватного підприємства «Спеціалізованого підприємства Юстиція»про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії, –
в с т а н о в и в:
Публічне акціонерне товариство «ВТБ Банк»в особі відділення «Закарпатської регіональної дирекції»ПАТ «ВТБ Банк»звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу Державної виконавчої служби Хустського районного управління юстиції за участю третіх осіб Приватного консалтингового підприємства «Консульт», Приватного підприємства «Спеціалізованого підприємства Юстиція»про поновлення строку для звернення до суду, визнання незаконними дії відповідача щодо призначення суб’єкта оціночної діяльності та заборони використання у прилюдних торгах ціну встановлену 30 липня 2010 року оцінювачем Приватним консалтинговим підприємством «Консульт» в особі директора Божана Юрія Михайловича, зобов’язання відповідача призначити СОД та здійснити звіт про вартість майна на підставі ринкових цін.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 181 КАС України на яку спирається позивач, позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій
Виходячи з позовної заяви позивача ознайомили із сумою оцінки здійсненої СОД у рамках виконавчого провадження листом за №20369/2-1413 від13 серпня 2010 року.
Також відповідно Закону ВР України № 606 –XIV від 21 квітня 1999 року «Про виконавче провадження», державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду в 10 –денний строк з дня отримання повідомлення.
Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч.1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Згідно ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Одним із пунктів у позовній заяві позивач просить поновити пропущений строк звернення до суду, разом з тим, відсутні будь –які обґрунтування даного клопотання з зазначенням поважності причин пропуску такого строку, а відтак суд не вбачає можливості для його поновлення з передбачених законом підстав
На підставі наведеного та керуючись статтями 5, 99, 100, 160, 165, 181 КАС України, суд, –
у х в а л и в:
Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «ВТБ Банк»в особі відділення «Закарпатської регіональної дирекції»ПАТ «ВТБ Банк»до Відділу Державної виконавчої служби Хустського районного управління юстиції за участю третіх осіб Приватного консалтингового підприємства «Консульт», Приватного підприємства «Спеціалізованого підприємства Юстиція»про визнання неправомірними дій та зобов’язання вчинити певні дії – залишити без розгляду.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Луцович М.М.