Судове рішення #11342725

  

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

"30" вересня 2010 р.                               м. Київ                                        К-3408/07

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

головуючого                    Гуріна М.І. (суддя-доповідач)

суддів                    Амєліна С.Є.

                    Білуги С.В.

                    Федорова М.О.

                    Юрченка В.В.

секретар судового засідання           Міненко І.М.,

за участю ОСОБА_4, ОСОБА_5,

розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на постанову Славутицького міського суду Київської області від 20 жовтня 2006 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 15 січня 2007 року у справі за позовами ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Київській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про зобов’язання внести зміни до трудової книжки, наказу про звільнення, здійснення перерахунку пенсії та відшкодування моральної шкоди, –

В С Т А Н О В И В :

У серпні 2006 року ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5 звернулись до суду з позовом до Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Київській області, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про зобов’язання внести зміни до трудової книжки, наказу про звільнення, здійснення перерахунку пенсії та відшкодування моральної шкоди.

В ході розгляду справи в суді першої інстанції позивачі уточнили позовні вимоги та просили суд зобов’язати відповідачів внести зміни до своїх  трудових книжок та наказів про звільнення, посилаючись на неправильне підрахування вислуги років в пільговому обчисленні. Вважали, що у вислугу років в пільговому обчисленні за час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС повинен враховуватись весь час служби, а не фактичний період виконання робіт. Також просили, у зв’язку з цим, зобов’язати здійснити перерахунок пенсії та відшкодувати моральну шкоду.

Постановою Славутицького міського суду Київської області від 20 жовтня 2006 року, яка залишена без змін ухвалою апеляційного суду Київської області від 15 січня 2007 року, у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, позивачі подали касаційну скаргу, в якій просять скасувати постанову Славутицького міського суду Київської області від 20 жовтня 2006 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 15 січня 2007 року, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та процесуального права, а у справі ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши застосування судами норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі в межах, визначених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_6 з 01.10.1973 року по 11.04.1997 року перебував на службі в органах внутрішніх справ в державній пожежній охороні, з них в період з 14.10.1987 року по 11.04.1997 року по охороні ЧАЕС, приймав участь у заходах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та знаходився в зоні відчуження, в період з 29.04.1986 року по 04.05.1986 року, працюючи оперуповноваженим режимного відділу ГУ ВТУ МВС УРСР, приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Відповідно до витягу з наказу про звільнення № 44 о/с від 23.04.1997 року вислуга років ОСОБА_6 в ОВС складає в календарному обчисленні 23 роки 6 місяців 10 днів, в пільговому обчисленні - 27 років 8 місяців 1 день. Вислуга років позивача, в тому числі і в пільговому обчислені, становить 27 років 7 місяців 5,5 днів.

ОСОБА_4 з 01.07.1981 року по 06.06.2002 року перебував на службі в органах внутрішніх справ в державній пожежній охороні, з них в період з 30.10.19871 по 06.06.2002 року - по охороні ЧАЕС, приймав участь у заходах по ліквідації на аварії на ЧАЕС. Відповідно до витягу з наказу про звільнення і № 90 о/с від 20.05.2002 року вислуга років ОСОБА_4 складає в  календарно обчисленні 20 років 11 місяців 15 днів, в пільговому обчисленні 26 років 5 місяців, 26 днів.  Вислуга років, в тому числі в пільговому обчисленні, становить 28 років 7 місяців 4,5 днів.

ОСОБА_5 з 20.06.1983 року по 15.01.2001 року перебував на службі в органах внутрішніх справ в державній пожежній охороні, з них в період з 08.09.1988 року по 15.01.2002 року - по охороні ЧАЕС, приймав участь у заходах по ліквідації наслідків на ЧАЕС, в період з 11.10.1987 року по 20.05.1987 року, працюючи в 7- СДПЧ по охороні м.Сміла Черкаської області приймав участь в заходах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Відповідно до витягу з наказу про звільнення від 22.01.2002 року № 7 о/с вислуга років ОСОБА_5 в календарному обчисленні складає 17 років 6 місяців 25 днів, в пільговому обчисленні 22 роки 11 місяців 16,5 днів. Вислуга років, в тому числі в пільговому обчисленні, складає 25 років 2 місяці 17,5 дня.

Так, відповідно до статті 17 Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” порядок обчислення вислуги років для призначення пенсій відповідно до цього Закону особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року  № 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей” до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах, зокрема, один місяць служби за три місяці: час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до 1 січня 1988 року;  один місяць служби за півтора місяця: на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, - з 1 січня 1988 по 31 грудня 1993 року; проходження служби особами рядового і начальницького складу державної пожежної охорони в її підрозділах на атомних електростанціях, об'єктах з ядерними установками і матеріалами.

З аналізу зазначених норм права слідує, що до вислуги років в пільговому обчисленні зараховується лише час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та час проходження служби на АЕС.

Як вбачається з обставин справи, час виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також час проходження служби на ЧАЕС, позивачам підрахований в пільговому обчисленні, виходячи з фактичного часу виконання цих робіт та проходження служби на підставі маршрутних листів.

Таким чином, суди попередніх інстанцій дійшли правильного та обґрунтованого висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішень є порушення судами норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.

Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судами було допущено неправильне застосування норм матеріального і порушення норм процесуального права.

За таких обставин, коли судами не допущено порушень норм матеріального та процесуального права при ухваленні судових рішень та вчиненні процесуальних дій, касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судові рішення –без змін.

Керуючись статтями 160, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

У Х В А Л И В :

Касаційну скаргу ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5 залишити без задоволення, а постанову Славутицького міського суду Київської області від 20 жовтня 2006 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 15 січня 2007 року –без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, встановлених главою 3 розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України.


ГоловуючийМ.І. Гурін




СуддіС.Є. Амєлін





С.В. Білуга





М.О. Федоров





В.В. Юрченко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація