ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"30" вересня 2010 р. м. Київ К-6697/08
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого Гуріна М.І. (суддя-доповідач)
суддів Амєліна С.Є.
Білуги С.В.
Федорова М.О.
Юрченка В.В.
секретар судового засідання Міненко І.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на ухвалу Деснянського районного суду міста Чернігова від 30 липня 2007 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Чернігівського обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії, –
В С Т А Н О В И В :
У жовтні 2006 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Чернігівського обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії.
Постановою Деснянського районного суду міста Чернігова від 25 грудня 2006 року позов задоволено. Зобов’язано Чернігівський обласний військовий комісаріат здійснити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_4 з урахуванням 15% надбавки за антитерористичну діяльність, передбаченої Указом Президента України від 14.04.1999 року №379 з 01.01.2004 року, та сплатити заборгованість по виплаті пенсії з цього часу.
У квітні 2007 року головний державний виконавець Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження у даній справі.
Ухвалою Деснянського районного суду міста Чернігова від 30 липня 2007 року, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2008 року заяву задоволено, замінено сторону у виконавчому провадженні, а саме: Чернігівський обласний військовий комісаріат на Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.
Не погоджуючись із зазначеними судовими рішеннями, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області звернулось з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Деснянського районного суду міста Чернігова від 30 липня 2007 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2008 року, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та порушення норм процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши застосування судами норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі в межах, визначених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Порядком передачі органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 листопада 2006 №1522, встановлено, що функції з призначення та виплати пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»від Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Служби безпеки, Державної податкової адміністрації, Державного департаменту з питань виконання покарань та інших органів, що здійснюють призначення пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», покладено з 01 січня 2007 на органи Пенсійного фонду України, а також виплату пенсій до визначеного строку.
Статтею 99 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»передбачено, що військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсії призначаються (перераховуються) органами Пенсійного фонду України. Виплата пенсій, в тому числі призначених до введення в дію цього Закону, здійснюється органами Пенсійного фонду через установи відкритого акціонерного товариства «Ощадний банк України»за місцем фактичного проживання пенсіонера або за його бажанням через установи банків, з якими Пенсійним фондом України укладено відповідні договори, на підставі документів та у порядку, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Таким чином, суди першої та апеляційної інстанції дійшли до обґрунтованого висновку, що у даній справі боржник –Чернігівський обласний військовий комісаріат, який з 01 січня 2007 року не наділений повноваженнями на призначення (перерахунок) і виплату пенсій, а тому не має відповідного фінансування, тобто фактично позбавлений права та можливості виконати рішення суду, і його необхідно замінити на Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області.
Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішень є порушення судами норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судами було допущено неправильне застосування норм матеріального і порушення норм процесуального права.
За таких обставин, коли судами не допущено порушень норм матеріального та процесуального права при ухваленні судових рішень та вчиненні процесуальних дій, касаційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судові рішення –без змін.
Керуючись статтями 160, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області залишити без задоволення, а ухвалу Деснянського районного суду міста Чернігова від 30 липня 2007 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 08 квітня 2008 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, встановлених главою 3 розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України.
ГоловуючийМ.І. Гурін
СуддіС.Є. Амєлін
С.В. Білуга
М.О. Федоров
В.В. Юрченко