Судове рішення #113436
Справа 22ц-1246

Справа 22ц-1246                                Головуючий у першій інстанції - Кучерявенко С.С.

Категорія - 18                                       Доповідач апеляційної інстанції- Данилова 0.0.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

З серпня 2006 року                                                                       м.Миколаїв

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області в складі

головуючого    Лисенка П.П.

суддів                Данилової О.О., Довжук Т.С.

при секретарі          Гачко Ю.В.

за участю   позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу

представника відповідача ОСОБА_2 на рішення Веселинівського районного суду   Миколаївської області від 20 грудня 2005 року по цивільній справі за позовом

ОСОБА_3

до ОСОБА_4

про виконання договірних зобов'язань

УСТАНОВИЛА:

У листопаді 2003 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до ОСОБА_4 про виконання договірних зобов'язань. Позивач зазначав, що у квітні 2002 року передав відповідачу 10 тон насіння соняшника за умови повернення боргу з урожаю 2002 року. Посилаючись нате, що зобов'язань відповідач не виконав, ОСОБА_1 просив стягнути з ОСОБА_4 вартість заборгованої продукції з урахуванням індексу інфляції та відсотки від простроченої суми, а саме 16680 грн.

Відповідач позов не визнав, посилаючись на своєчасне повернення боргу.

Рішенням Веселинівського районного суду Миколаївської області від 20 грудня 2005 року позов задоволено в повному обсязі.

В апеляційній скарзі представник відповідача, посилаючись на те, що суд не звернув увагу на суперечності у наданих документах, поясненнях свідка, а також невірно застосував норми матеріального права, просив рішення скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.

Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Вирішуючи спір, суд обгрунтовано вважав доведеним, що 18 квітня 2002 року між сторонами, як фізичними особами, було укладено договір позики, предметом якого була сільгосппродукція - 10 т насіння соняшника. ОСОБА_4 взяв на себе обов'язок повернути таку ж кількість насіння з урожаю 2002 року. Достатніх доказів того, що зобов'язання за цією угодою своєчасно виконане, ОСОБА_4 суду не надав.

За такого висновок суду про покладання на відповідача обов'язку виконати взяті обов'язки, а в разі відсутності продукції - відшкодувати її вартість, відповідає обставинами справи та вимогам статей 161 та 203 ЦК УРСР, який діяв на час виникнення спірних правовідносин.

Посилання апелянта на зазначення у розписці іншого імені / ІНФОРМАЦІЯ_1 замість ІНФОРМАЦІЯ_2 не звільняє ОСОБА_4 від обов'язку повернути борг, оскільки останній не заперечує укладання угоди саме з позивачем.

Не мають правового значення і протиріччя у поясненнях свідка ОСОБА_5 у строках повернення боргу, бо сторони ці обставини не заперечували.    Посилання ОСОБА_1 у позовній заяві на норми ЦК України, який регулює відносини, що виникли після 1 січня 2004 року, не перешкоджає суду вірно застосувати норми матеріального права.

Таким чином, перевіривши законність судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія не вбачає підстав для його скасування та відмови ОСОБА_1 у позові.

Разом з тим, колегія не може погодитися з висновком суду про наявність між сторонами з 2002 року грошового зобов'язання, а тому і застосування до спірних правовідносин положень статті 214 ЦК УРСР. За такого рішення суду в частині стягнення боргу з урахуванням індексу інфляції та річних /1168 грн./ підлягає зміні.

Керуючись ст.ст. ЦПК України, колегія суддів

ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу представника відповідача ОСОБА_2 задовольнити частково.

Рішення Веселинівського районного суду Миколаївської області від 20 грудня 2005 року змінити.

Позов ОСОБА_3 задовольнити частково.

Зобов'язати ОСОБА_4 повернути ОСОБА_3 10 тон насіння соняшника, а в разі його відсутності стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 його вартість -1500 грн.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 135 грн. судових витрат, а на користь держави - 15 грн. мита.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, але протягом двох місяців з цього часу може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація