Судове рішення #11348623

  Справа № 2-о-82/2010р.  

Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем України  

 14 вересня 2010 року                                                                             м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого, судді    Цибульського О.Є.,

з участю секретаря    Спічко А.В.,

заявника                     ОСОБА_1,

представника заінтересованої  

особи Грушанської сільської ради Дем’янюка М.Ф.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області цивільну справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_3 про встановлення юридичного факту - родинних відносин,-  

ВСТАНОВИВ:  

ОСОБА_1 та ОСОБА_3 звернулися в Могилів-Подільський міськрайонний суд із заявою про встановлення юридичного факту родинних відносин між ними та їх рідною матір’ю: ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, посилаючись на те, що після її смерті відкрилася спадщина на земельний пай НОМЕР_1 площею 2, 89 га. в землях Грушанської сільської ради. Заявники являються спадкоємцями за законом після смерті їх рідної матері. Заявники бажають оформити спадщину після смерті їх рідної матері, однак не можуть цього зробити, оскільки в органах РАЦС відсутній актовий запис про народження їх матері ОСОБА_4 Крім того, заявники є рідними братом та сестрою, але батьки у них різні. Як вказано в заяві, мати заявників 10.01.1938 року зареєструвала шлюб із ОСОБА_5 та прийняла його прізвище. Від шлюбу народився син – заявник ОСОБА_3. В подальшому мати шлюб із ОСОБА_5 розірвала. В 1941 році мати зареєструвала шлюб із ОСОБА_6. Від шлюбу народилася донька – заявниця ОСОБА_7. Даний шлюб було також розірвано, а мати перейшла на своє дівоче прізвище «ОСОБА_11», а тому свідоцтво про її смерть видано на «ОСОБА_4». Тому на даний час в свідоцтві про народження заявниці ОСОБА_1 мати записана як «ОСОБА_7», а у заявника ОСОБА_3 мати записана як «ОСОБА_3». У зв’язку із цим заявники не мають можливості оформити спадщину після померлої ОСОБА_4 Просять заяву задовольнити повністю.

В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 викладене в заяві підтвердила і суду пояснила, що їй необхідно встановити факт родинних відносин між нею, ОСОБА_3 та її померлою матір’ю ОСОБА_4, для оформлення свідоцтва про право на спадщину. Просила заяву задовольнити в повному обсязі.  

Заявник ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився, однак подав до суду письмову заяву в якій вказав, що заяву підтримує в повному обсязі та просить її задовольнити. В судове засідання з ‘явитися не може за станом здоров’я.  

Представник заінтересованої особи Грушанської сільської ради Дем’янюк М.Ф. в судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви та встановлення родинних відносин між заявниками та їх матір’ю ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року.

Свідки ОСОБА_8 та ОСОБА_9. суду пояснили, що вони є сусідами заявниці ОСОБА_1, підтвердили, що ОСОБА_4 була рідною матір’ю заявників - ОСОБА_1 та ОСОБА_3  

Заслухавши заявницю, представника заінтересованої особи, свідків, дослідивши

 матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 та ОСОБА_3 звернулися в міськрайонний суд із заявою про встановлення юридичного факту родинних відносин між ними та їх матір’ю ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, посилаючись на те, що після її смерті відкрилася спадщина на земельний пай НОМЕР_1 площею 2, 89 га. в землях Грушанської сільської ради. Заявники являються спадкоємцями за законом після смерті їх рідної матері. Заявники бажають оформити спадщину після смерті їх рідної матері, однак не можуть цього зробити, оскільки в органах РАЦС відсутній актовий запис про народження їх матері ОСОБА_4 Крім того, заявники є рідними братом та сестрою, але батьки у них різні. Як вказано в заяві, мати заявників 10.01.1938 року зареєструвала шлюб із ОСОБА_5 та прийняла його прізвище. Від шлюбу народився син – заявник ОСОБА_3. В подальшому мати шлюб із ОСОБА_5 розірвала. В 1941 році мати зареєструвала шлюб із ОСОБА_6. Від шлюбу народилася донька – заявниця ОСОБА_7. Даний шлюб було також розірвано, а мати перейшла на своє дівоче прізвище «ОСОБА_11», а тому свідоцтво про її смерть видано на «ОСОБА_4». Тому на даний час в свідоцтві про народження заявниці ОСОБА_1 мати записана як «ОСОБА_7», а у заявника ОСОБА_3 мати записана як «ОСОБА_3». У зв’язку із цим заявники не мають можливості оформити спадщину після померлої ОСОБА_4

Також викладене вище підтверджується і матеріалами справи: копією свідоцтва про смерть ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року (а.с.10); свідоцтвами про народження заявників (а.с.6,8); свідоцтвом про шлюб заявниці ОСОБА_1 (а.с.9); довідкою Грушанської сільської ради №569 від 12.08.2010 року (а.с.12) про те, що померла ОСОБА_4 є рідною матір’ю заявників; довідками відділу реєстрації актів цивільного стану по Могилів-Подільському району (а.с.15,16,17,18) та іншими матеріалами справи.

При таких обставинах суд вважає, що заяву слід задовольнити, встановивши факт родинних відносин між заявниками та їх померлою матір’ю ОСОБА_4.  

 Керуючись ст. 256, 257 ЦПК України,  ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

  ВИРІШИВ:  

Заяву задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року являється рідною матір’ю ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Апеляційна скарга на рішення суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

  СУДДЯ:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація