Судове рішення #11349520

Справа №   2-2284/   2010 рік  

  ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


02 серпня 2010 року   м. Сімферополь  


  Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:  


головуючого, судді   Онищенко Т.С.,  

при секретарі   Ревенко-Котовської Н.Г.,  


розглянувши   у відкритому судовому засіданні   цивільну справу     за позовом  ОСОБА_1  до ОСОБА_2   про стягнення аліментів     на утримання   сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1року народження   , на період навчання   , -  

  встановив:  

  Позивач звернувся до суду з даною позовною заявою обґрунтовуючи свої вимоги тим,  що вони з відповідачем від шлюбу мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який продовжує навчання і у зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги.  

Позивач в  судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити – стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання  дитини  – сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, щомісячно на період навчання у Кримському юридичному інституті Одеського державного університету внутрішніх справ в твердій грошовій сумі у розмірі 600 грн.  

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином (під розпис – арк. с 23/, про причини неявки суд не повідомив, клопотань або заяв про відкладення судового засідання чи про розгляд справи за його відсутністю до суду не надходило. Надав суду заяву в якій зазначив, що просить суд визначити розмір матеріальної допомоги на період навчання сина в сумі 300 грн. з кожного із батьків шляхом їх перерахування на особовий рахунок дитини.  

Позивач надав суду згоду на заочний розгляд справи, не змінюючи предмет, підстави та розмір заявлених позовних вимог.  

Матеріалами справи і дослідженими в судовому засіданні доказами встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.  

Відповідно до свідоцтва про народження, відповідач є батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.  

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, навчається у  Кримському юридичному інституті Одеського державного університету внутрішніх справ, строк закінчення навчання – липень 2013 року.  

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, підтвердив, що він проживає разом зі своєю матір’ю та перебуває на її повному утриманні, та пояснив, що одяг, взуття, продукти харчування тощо йому купує матір, а також вона надає йому грошові кошти на проїзд до інститут і на відпочинок.  

Відповідач проживає разом зі своїми батьками, які досягли пенсійного віку та перебувають на його утриманні.  

Позивач має дохід, проте його не вистачає на утримання сину, який продовжує навчання і у зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги.  

Правовідносини сторін регулюються статтями 199-200 Сімейного кодексу України, відповідно до яких якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.  При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.  

На підставі вищевикладеного, вивчивши матеріали справи, заслухавши позивача, оцінивши докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.  

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд враховує матеріальне становище, як дитини так і сторін, та виходить з  того, що  дитина навчається у вищому учбовому закладі, не працює, потребує матеріальної допомоги, мати надає йому певну матеріальну допомогу, але її недостатньо, а батько не надав суду доказів щодо відсутності у нього можливості надавити таку матеріальну допомогу.  

Визначаючи розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача, суд враховує той факт, що відповідач проживає разом зі своїми батьками, які досягли пенсійного віку та перебувають на його утриманні.  

Позивач має право такої вимоги до відповідача, оскільки син проживає з нею, перебуває на її утриманні та навчається у вищому учбовому закладі і не працює, у зв’язку з чим потребує матеріальної допомоги від батька.  

Суд не приймає до уваги заяву відповідача щодо визначення розміру матеріальної допомоги на період навчання сина в сумі 300 грн. з кожного із батьків шляхом їх перерахування на особовий рахунок дитини, оскільки при проведенні попереднього судового засідання, на якому він був присутній, він не скористувався своїм право та не пред’явив зустрічного позову, а в іншому порядку Цивільним процесуальним кодексом України не передбачено розгляд судом вимог відповідача.  

Відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України суд стягує  з відповідача   судові витрати по справі.  

Згідно з пунктом першим частини 1 статті 367 Цивільного процесуального кодексу України суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.  

К   еруючись статтями  10, 60, 88, 212, 215, 224-226, 367 Цивільного процесуального кодексу України, -  

ВИРІШИВ:  

1.   Позов задовольнити частково.  

2.   Стягнути з   ОСОБА_2   на користь ОСОБА_1   аліменти   на утримання  дитини  – сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження,   щомісячно, починаючи з 27.05.2010     на період навчання   у Кримському юридичному інституті Одеського державного університету внутрішніх справ   – до 31.07.2013 в твердій грошовій сумі у розмірі 400   (чотириста)   грн.   , що підлягає індексації відповідно до закону.  

Право на утримання припиняється у разі припинення   ОСОБА_3   навчання   у  Кримському юридичному інституті Одеського державного університету внутрішніх справ.  

3.   Відмовити у задоволені решті частині позовних вимог.  

4.   Стягнути з   ОСОБА_2     судовий збір в доход держави у розмірі   51,00  грн.  

5.   Стягнути з   ОСОБА_2   на користь територіального Управління Державної судової адміністрації України в АР Крим витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ по зверненню до Сімферопольського районного суду АР Крим у розмірі   120,00 грн.  

6.   Допустити   негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу  за один місяць.  

  Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення  апеляційної скарги.  

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 (десяти днів) з дня  отримання копії.  

  Суддя                   Онищенко Т.С.  

  • Номер: 6/464/132/15
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2284/10
  • Суд: Сихівський районний суд м. Львова
  • Суддя: Онищенко Тетяна Сергіївна
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.08.2015
  • Дата етапу: 20.08.2015
  • Номер: 6/553/119/2023
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2284/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Онищенко Тетяна Сергіївна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.10.2023
  • Дата етапу: 16.10.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація