Судове рішення #11375665

Справа № 2о-310/10

У  Х В А Л А  

   

  07 жовтня 2010 р. Суддя Деснянського районного суду  м.Києва Іванченко М.М. розглянувши заяву ОСОБА_1, зацікавлені особи – ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини,

встановив:

        Заявниця звернулася до суду з вищевказаною заявою про встановлення факту прийняття спадщини. В своїй заяві посилалася на те, що з 07 лютого 1989 року більше ніж двадцяти років вона зареєстрована і проживає в квартирі АДРЕСА_1 Разом з заявницею в зазначеній квартирі протягом  всього часу аж до смерті до ІНФОРМАЦІЯ_1 року проживала ОСОБА_4 – бабуся заявниці.  Крім того, у 1997 року заявниця з ОСОБА_4 приватизували спірну квартиру, у якій ОСОБА_1 продовує проживати. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у вигляді Ѕ частини квартири № АДРЕСА_1 однак при зверненні в Пятнадцяту Київську Державну нотаріальну контору для прйняття спадщини, заявниці було відмовлено оскільки вона пропустила шестимісячний строк, а тому вона змушена звертатись до суду з вказаною завою.

       Відповідно до ч. 1  ст. 234 ЦПК України, окреме провадження – це вид непозовного провадження цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

       Зі змісту вказаної статті вбачається, що заявниця не може звернутись з заявою про встановлення факту прийняття спадщини, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право.

       Зі змісту заяви вбачається наявність спору про право заявниці на квартиру АДРЕСА_1, який підлягає розгляду в порядку позовного провадження.

         Керуючись ч.4 ст. 256, ст. 122 ЦПК україни, суддя-    

ухвалив:

         Відмовити у відкритті окремого провадження за заявою  ОСОБА_1, зацікавлені особи – ОСОБА_2 та ОСОБА_3, про встановлення факту прийняття спадщини, розяснивши право на звернення до суду за вирішенням спору щодо права власності на квартиру в порядку позовного провадження.

        Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом пяти днів шляхом подачі апеляційної скарги.

 

                СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація