Судове рішення #11375667

Справа № 2а-1627/10

2010 р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    04 жовтня 2010 року Деснянський районний суд м.Києва  у складі:

головуючого – судді                 Іванченко М.М.

при секретарі:                     Дакал В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Інспектора ДПС Смілянської роти ДПС старшого сержанта міліції Настіч Олега Володимировича про скасування постанови, -

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України, посилаючись на той факт, що він ПДР не порушував, а відповідно безпідставно був притягнутий до адміністративної відповідальності.

    В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав позовні  вимоги у повному обсязі, просив суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України, посилаючись на те, що 12.08.2010 року приблизно о 16 год. 35 хв.  на 206 км а/д Київ-Знамянка, керуючи автомобілем ?60 орд д.н.з.НОМЕР_1 був зупинений працівником ДАІ. Причиною зупинки, зі слів ІДПС , були покази приладу Сокол, які складали 97 км/год і явно на думку позивача не відповідали швидкісному режиму, оскільки позивач рухався приблизно 60-70 км/год, При цьому інспектор зазначив, що позивач рухався зі швидкістю 97 км/год, чим порушив правила дорожнього руху України.

    Відповідач –  Інспектор ДПС Смілянської роти ДПС старший сержант міліції Настіч О.В. за викликом суду не з’явився, про розгляд справи повідомлений судом належним чином, про що свідчить копія листа.

    Керуючись ч.4 ст.128 КАС України, суд вважав за можливе проводити розгляд справи у відсутності відповідача.

    Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні  вимоги є доведеними у повному обсязі, та підлягають задоволенню з наступних підстав.

    Судом встановлено, що 12 серпня 2010 року Інспектором ДПС винесено постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КпАП України та накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн..

    Як вбачається з копії постанови, ОСОБА_1 12 серпня 2010 року  о 16 год. 35 хв.  на 206 км а/д Київ-Знамянка, керуючи автомобілем ?60 орд д.н.з.НОМЕР_1, рухався зі швидкістю 97 км/год, чим порушв п. 12.4 ПДР України.

    У відповідності до вимог ч.2 ст.280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

    Підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є вчинення особою адміністративного правопорушення.

    Згідно ч.1 ст.9 КпАП України, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

    Враховуючи, що ОСОБА_1 свою вину у порушенні ПДР не визнав, а в  матеріалах справи недостатньо доказів які б свідчили про те, що позивач  порушив п. 12.4 ПДР, а саме керуючи автомобілем ?60 орд д.н.з.НОМЕР_1, рухався зі швидкістю 97 км/год, за таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність складу адміністративного правопорушення, а оскаржувана постанова є необгрунтованою і підлягає скасуванню, справа підлягає закриттю.

    На підставі викладеного та керуючись ст.17, 128 ч.4, 158 – 162  КАС України, ч.1 ст.9, ч.2 ст.280, КпАП України суд

 П О С Т А Н О В И В :

    Позов ОСОБА_1 - задовольнити .

    Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення до протоколу  СА 192251 від 12 серпня 2010 року, складену відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.122 КпАП України в справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн..

           Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація