Судове рішення #11396572

         Справа № 2-4109/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 липня 2010 р. Ленінський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді: Хмельницької Л.І.

при секретарі: Богоявленської А.С.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Донецьку цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

                             

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу, зазначивши, що 07.12.1999 р. зареєстрував шлюб з відповідачкою у відділі  РАГС Калінінського РУЮ м. Донецька, актовий запис № 511. Від вказаного шлюбу мають  неповнолітню дитину- сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  який мешкає з відповідачкою. Шлюбні відносини між сторонами припинені у зв’язку з тим що під час шлюбу між сторонами постійно відбувались сварки, що призвело до повної втрати почуттів любові та взаємоповаги.  Збереження шлюбу та подальше спільне життя не можливо. Спору про розділ майна немає. Просив шлюб з відповідачкою розірвати, судові витрати покласти на нього.

    До попереднього судового засідання позивач не з’явився, надіслав до суду заяву з проханням  слухати справу у його відсутність, підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх.

 Відповідачка до попереднього судового засідання не з’явилась, в поданій до суду заяві просила розглянути справу у попередньому судовому засіданні у її відсутність. З позовом згодна в повному обсязі, спора про місце мешкання дитини та про  розділ майна немає.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що шлюб сторін розпався, збереження сім'ї неможливе, сторони не проживають спільно, збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню. Також  суд приймає до уваги що спору про  місце мешкання дитини, з питання її матеріального забезпечення та про розділ майна немає.

    Відповідно до ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 СК України. На підставі ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним з подружжя.

    Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує ступінь відповідальності кожного з подружжя в розпаді сім'ї, їх матеріальне становище, тому вважає за необхідне покласти судові витрати  на позивача.

Згідно ст. 130 ч. 4 ЦПК України  ухвалення у попередньому судовому засіданні  судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому ст.ст. 174, 175 ЦПК України. В даному випадку відповідач позов визнав в повному обсязі та суд має можливість ухвалити рішення згідно ст. 130 ч. 4 ЦПК України в порядку ст. 174 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215, 130, 174,175 ЦПК України,  ст. ст. 105, 110, 112 СК  України, суд, -  

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1  про розірвання шлюбу  задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2  та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, який зареєстрований 07 грудня 1999  року у Калінінському відділі   РАГС м. Донецька, актовий запис № 511  – розірвати.

Під час видачі свідоцтва про розірвання шлюбу держане мито стягнути на користь держави  з позивача ОСОБА_1 в сумі 17 грн., звільнивши від сплати витрат відповідачку  ОСОБА_2

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Ленінський районний суд м. Донецька шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги,  або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

   

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація