Справа № 2-4285/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 липня 2010 р. Ленінський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого судді: Хмельницької Л.І.
при секретарі: Богоявленської А.С.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу, зазначивши, що 27.04.1991 р. зареєструвала шлюб з відповідачем у відділі РАГС Ленінського РУЮ м. Донецька, актовий запис № 266. Від вказаного шлюбу мають неповнолітню дитину- дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає з нею та знаходиться на її утриманні. Шлюбні відносини між сторонами припинені у 2008 році, у зв’язку з тим що позивачка зустріла іншого чоловіка з яким фактично утворила іншу сім*ю. Збереження шлюбу та подальше спільне життя не можливо. Спору про розділ майна немає. Просила шлюб з відповідачем розірвати, судові витрати покласти на погляд суду.
До попереднього судового засідання позивачка не з’явилась, надіслала до суду заяву з проханням слухати справу у її відсутність, підтримала позовні вимоги, просила задовольнити їх.
Відповідач до попереднього судового засідання не з’явився, в поданій до суду заяві просив розглянути справу у попередньому судовому засіданні у його відсутність. З позовом згоден в повному обсязі, спора про розділ майна немає.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що шлюб сторін розпався, збереження сім'ї неможливе, сторони не проживають спільно, позивачка фактично утворила іншу сім*ю, збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню. Також суд приймає до уваги що спору про місце мешкання дитини, з питання її матеріального забезпечення та про розділ майна немає.
Відповідно до ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 СК України. На підставі ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним з подружжя.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує ступінь відповідальності кожного з подружжя в розпаді сім'ї, їх матеріальне становище, тому вважає за необхідне покласти судові витрати на позивачку.
Згідно ст. 130 ч. 4 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому ст.ст. 174, 175 ЦПК України. В даному випадку відповідач позов визнав в повному обсязі та суд має можливість ухвалити рішення згідно ст. 130 ч. 4 ЦПК України в порядку ст. 174 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215, 130, 174,175 ЦПК України, ст. ст. 105, 110, 112 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, який зареєстрований 27 квітня 1991 року у відділі РАЦС Ленінського районного управління юстиції м. Донецька, актовий запис № 266 – розірвати.
Під час видачі свідоцтва про розірвання шлюбу держане мито стягнути на користь держави з позивачки ОСОБА_1 в сумі 17 грн., звільнивши від сплати витрат відповідача ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Ленінський районний суд м. Донецька шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: