Справа № -22 ц-13852 /10 Головуючий в інстанції Єсауленко М.В.
Категорія Доповідач Оробцова Р.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області у складі :
головуючого: Оробцової Р.І.
суддів: Гаврилюка В.К., Коновалової В.А.
при секретарі : Давиденко К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою ЛМКП „Теплокомуненерго”
на рішення Артемівського районного суду м. Луганська від 01 вересня 2010 року
за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ЛМКП „Теплокомуненерго” про припинення дій, які порушують право, -
ВСТАНОВИЛА :
У жовтні 2009 року позивачі звернулися до суду з позовом, в обгрунтування якого вказали, що отримавши відповідні дозволи і зробивши проекти, 06.05.2009 р. вони відокремили квартиру АДРЕСА_1 в м. Луганську, від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, але відповідач відмовився визнати факт відокремлення та продовжує проводити нарахування за послуги, а тому просили суд зобов”язати ЛКМП „Теплокомуненерго” припинити нарахування за послуги теплопостачання з моменту відокремлення квартири від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.
Рішенням суду першої інстанції позовні вимоги задоволено.
В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати рішення суду, як незаконне та необґрунтоване, постановлене з порушенням норм матеріального права, висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи, а тому просить ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Вислухавши доповідь судді, розглянувши справу у межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів вважає апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 213 ЦПК України законним і обґрунтованим є рішення, коли суд виконав всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом на основі повного і всебічного з’ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених такими доказами, які були досліджені у судовому засіданні.
З матеріалів справи вбачається, що встановлені судом обставини у повному обсязі відповідають матеріалам справи, оскільки судом встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 є співвласниками квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, у багатоповерховому будинку та була забезпечена централізованим опаленням, послуги з якого надавались ПП «Теплоремонт».
Стаття 24 Закону України „Про теплокомуненергію” надає споживачу теплової енергії право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Згідно ч. 6 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” споживач у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови від користування послугою виконавця/виробника має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 907 ЦК України договір про надання послуг може бути розірваний в порядку та на підставах, встановлених ЦК України, іншим законом або за домовленістю сторін.
Відповідно до п.п.24, 25 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ №630 від 21.07.2005р. (далі - Правила) споживач може відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води (далі ЦО та ГВП), відключення споживача від мереж здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Згідно «Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого опалення», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 в редакції від 22 листопада 2005р. (далі - Порядок) відключення окремих приміщень житлового будинку від мереж ЦО та ГВП проводиться з дозволу міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади, на підставі проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО та ГВП, розробленого на підставі отриманих технічних умов та узгоджених з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж.
З матеріалів справи вбачається, що 29.08.2007р. рішенням постійно діючої міжвідомчої комісії з питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, яка діє на підставі рішення виконавчого комітету Луганської міської ради №117 від 09.08.2006р., ОСОБА_2 отримав дозвіл на розробку проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО та ГВП (а.с. 15).
06.05.2009р. ТОВ «Агростройсервіс» провело монтажні роботи з відокремлення квартири позивачів від мереж ЦО та ГВП, про що складено відповідний акт, за підписами представників балансоутримувача ПП «Теплоремонт», теплопостачальної організації — ЛМКП «Теплокомуненерго», власника квартири - ОСОБА_2 (а.с. 10).
27.08.2009р. ОСОБА_2 уклав договір з ТОВ «ЛЕО», за яким енергопостачальник взяв на себе зобов'язання постачати споживачу електричну енергію відповідно до загальної потужності струмоприймачів споживача 0,9 (а.с. 11-12).
Таким чином позивачі відповідно до норм діючого законодавства у встановлений законом спосіб та з дотримання порядку відокремились від мереж ЦО та ГВП.
Пунктами 24,25, абз. 9 пункту 29, абз. 7 пункту 32 Правил (як в редакції від 21.07.2005р., так і в редакції згідно із змінами і доповненнями від 31.10.2007р. і 03.09.2009р.) та пунктів 2.6. і 2.7. Порядку (як в редакції від 22.11.2005р., так і в редакції відповідно до змін та доповнень від 06.11.22007р.) регламентується, що припинення нарахувань за теплопостачання житлового приміщення передбачається в разі його відключення від централізованого опалення.
Процедура з припинення нарахувань в разі відмови від послуг регламентована Наказом ЛМКП «Теплокомуненерго» №253 від 08.09.2006р., яким затверджено „Порядок розгляду й прийняття рішень з приводу квартир та нежитлових приміщень, вбудованих в житлові будинки, на автономне опалення з відключенням від систем централізованого опалення”. Пунктом п. 2.3. дійсного Порядку передбачено, що для припинення нарахувань споживач має право звернутися до абонентського відділу підприємства з актом, який складено відповідно до пункту 2.6. «Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого опалення», згідно умов якого акт повинен містити підписи всіх членів приймальної комісії, в тому числі і представника ЛМКП «Теплокомуненерго». За зверненням громадянина, у відповідності з вимогами пункту 2.2. «Порядку розгляду й прийняття рішень з приводу квартир та нежитлових приміщень, вбудованих в житлові будинки, на автономне опалення з відключенням від систем централізованого опалення» уповноважений представник відповідного філіалу ЛМКП «Теплокомуненерго» підтверджує на місті факт виконання робіт з відключення приміщення від централізованого опалення та ставить свій підпис в акті.
Такі дії було виконано, про що свідчать данні акту відокремлення квартири від 06.05.2009р., в якому міститься підпис головного інженера ЛМКП «Теплокомуненерго» - Негрей Ю.А., яка скріплена печаткою.
Згідно п.6 ч.І ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Суд дав належну оцінку вказаним обставинам і дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позову.
Зважаючи на викладене, доводи апелянта про незаконність та необґрунтованість рішення суду слід вважати такими, що не заслуговують на увагу.
Відповідно до вимог ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Рішення суду відповідає вимогам закону, порушень процесуального законодавства при розгляді справи та прийнятті рішення не встановлено, тому підстав для скасування рішення колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу ЛМКП „Теплокомуненерго” відхилити.
Рішення Артемівського районного суду м. Луганська від 01 вересня 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно та може бути оскаржена протягом двадцяти днів у касаційному порядку до Верховного суду України.
Головуючий : Судді :