АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
15 жовтня 2010 року м.Ужгород
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі :
головуючої : Готри Т.Ю.,
суддів : Панька В.Ф., Джуги С.Д.,
при секретарі : Коновчук Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Свалявського районного суду від 29 червня 2010 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Свалявської міської ради, відділу Держкомзему у м.Свалява, ОСОБА_2 про визнання рішення Свалявської міської ради незаконним та його скасування,
в с т а н о в и л а :
Позивач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на ухвалу Свалявського районного суду від 29 червня 2010 року, якою відмовлено у відкритті провадження за його позовом до Свалявської міської ради, відділу Держкомзему у м.Свалява, ОСОБА_2 про визнання рішення Свалявської міської ради незаконним та його скасування.
У скарзі просить скасувати зазначену ухвалу, як незаконну, і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
У судове засідання сторони не з»явилися, хоча про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, а тому їх неявка згідно з ч.2 ст.305 ЦПК України не перешкоджає розглядові справи.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 оскаржив рішення Свалявської міської ради від 17.09.2009 року «Про передачу земель у приватну власність» в частині затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку та безкоштовної передачі у приватну власність земельної ділянки площею 0,0912 га. по вул.Кошового,29 в м.Свалява Закарпатської області ОСОБА_2
Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС), завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частина 2 цієї статті встановлює, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За змістом п.1 ч.1 ст. 3 КАС справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Зазначений у заяві спір є публічно-правовим, оскільки виник з публічно-правових відносин за участю суб’єкта владних повноважень, а саме органу виконавчої влади, що реалізував у цих відносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції щодо прийняття оскаржуваного позивачем рішення.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у даній справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, колегія суддів вважає, що ухвала суду першої інстанції у відповідності до ст.312 ЦПК України підлягає залишенню без зміни, а апеляційна скарга позивача ОСОБА_1 відхиленню, оскільки суд першої інстанції постановив ухвалу з додержанням вимог закону.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 313, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Ухвалу Свалявського районного суду від 29 червня 2010 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена до Верховного Суду України на протязі двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуюча :
Судді :