Судове рішення #11400343

Справа № 2-355/2010

Р  І   Ш  Е   Н  Н  Я

І  М Е Н Е М     У  К  Р  А  Ї  Н  И

 13 жовтня 2010  року

Лановецький районний  суд Тернопільської області   в складі :

головуючого судді                         Сарновського В.Я.,

при секретарях                         Домчук В.І.,

                                    Майхрук Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ланівці справу за позовною заявою

ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про розірвання шлюбу

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

6 серпня 2010 року позивач звернулася до суду з позовом  про розірвання шлюбу з відповідачем, мотивуючи тим, що шлюбні відносини між подружжям фактично припинились.

В судовому засіданні позивач  позов  підтримала і пояснила, що подружнє життя не склалося, шлюбні відносини фактично припинені з липня 2002 року. Останні вісім років відповідач матеріально їй та дітям не допомагає, не бере участі у їх вихованні. Тому позивач наполягає на розірванні шлюбу, просить строк для примирення не надавати і задоволити позов.

В судові засідання відповідач  не з’явився, заяв та клопотань від нього не надходило, хоча він належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.

Позивач згідна на ухвалення заочного рішення.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд з'ясував  наступні  обставини.

ОСОБА_3  та ОСОБА_2  уклали шлюб  12 травня 1990 року, який тоді ж був зареєстрований Вербовецькою сільською радою Лановецького району в книзі реєстрації актів про одруження  за №07, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1, виданим повторно відділом рагс  Лановецького районного управління юстиції Тернопільської області 25 липня 2003 року.

Від даного шлюбу подружжя має неповнолітню дочку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відносини між подружжям свідчать про те, що сім'я розпалась. Позивач  миритись не бажає і наполягає  на розірванні  шлюбу. За час розгляду  справи в суді відносини  між сторонами не змінились і примирення не досягнуто.

Відповідно до ч. 2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження їх шлюбу суперечить  інтересам сторін,  що мають істотне значення.

Проаналізувавши докази надані сторонами  суд вважає, що подальше збереження шлюбу суперечитиме інтересам позивача, що мають  істотне значення, а тому є законні підстави для  розірвання   шлюбу.  

Згідно ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Згідно  свідоцтва про одруження №074426 позивач змінювала своє прізвище при реєстрації шлюбу, але в судовому засіданні вона  пояснила, що бажає залишити це прізвище і після розірвання шлюбу,  тому суд приходить до висновку, що підстав для відновлення її дошлюбного прізвища немає.

Керуючись ст.ст. 112,113 Сімейного кодексу України, ст.ст.15, 213-215 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_3  та ОСОБА_2, зареєстрований 12 травня 1990 року Вербовецькою сільською радою Лановецького району Тернопільської області в книзі реєстрації актів про одруження  за №07.

Дане заочне рішення може бути переглянуте Лановецьким районним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Дане заочне рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Тернопільської області через Лановецький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення  та відповідачем у такому ж порядку протягом 10 днів з дня постановлення ухвали про залишення без задоволення його заяви про перегляд заочного рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про його перегляд та  апеляційної скарги, якщо заяву  та апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя     (підпис)

   

Голова суду                                     Л.І.Буячок

Секретар суду                                 Н.Ю.Приймак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація