ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
14 вересня 2010 року № 2а-13025/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва –Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністра оборони України про визнання незаконним наказу № 289 від 21.08.01 р. ,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 до Міністра оборони України про визнання незаконним наказу № 289 від 21.08.01 р.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається, в тому числі, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Частиною1 статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Разом із позовною заявою представник позивача надав до суду клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду в якій зазначив, що позивач про оскаржуваний наказ взнав у грудні 2009 р. під час розгляду справи, що розглядалась Івано-Франківським окружним адміністративним судом.
Відповідно до ч. 5 ст. 99 КАС України (в редакції із змінами та доповненнями, внесеними Законом України № 2453-VI від 07.07.2010 року, який набрав чинності 30.07.2010 року) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Також, суд роз’яснює, що згідно ч.3 ст.155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Розглянувши матеріали справи та клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду та залишити адміністративний позов без розгляду, оскільки як вбачається з матеріалів справи оскаржуваний наказ було видано ще в 2001 році і позивач мав можливість оскаржити наказ у встановлений законом строк.
З урахуванням сукупності викладених обставин, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без розгляду.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 106 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністра оборони України про визнання незаконним наказу № 289 від 21.08.01 р.–залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Суддя Є.В. Аблов