Судове рішення #11401095


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

29 вересня 2010 року                                                                       № 2а-13717/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва –Аблов Є.В.,  розглянувши матеріали адміністративного позову  Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»до Другого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про скасування постанови про накладення арешту майна від 02.12.09 р.,  постанови про розшук майна боржника від 02.12.09 р. ,-

                                                      В С Т А Н О В И В:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство «Альфа-Банк»до Другого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про скасування постанови про накладення арешту майна від 02.12.09 р.,  постанови про розшук майна боржника від 02.12.09 р.

Відповідно до вимог  п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Разом із позовною заявою до суду надійшло клопотання від позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій позивач зазначає, що до моменту набуття чинності Закону України «Про судоустрій та статус суддів», а саме до 30.07.10 р. діяв річний строк на звернення за захистом порушеного права.

 Частина 1 статті 181 КАС України передбачає, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів (частина 2 цієї статті).

Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Також, суд роз’яснює, що згідно ч.3 ст.155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Розглянувши матеріали справи та клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання про поновлення строку для звернення до адміністративного суду та залишити адміністративний позов без розгляду, оскільки ПАТ «Альфа-Банк» про винесення відповідачем оскаржуваних постанов стало відомо ще 17.05.10 р. про що позивач зазначає в позовній заяві, а позовну заяву подано до Окружного адміністративного суду міста Києва 27.09.10 р., тобто з порушенням строків, встановлених статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст. 100, 106, 181  КАС України, суд, -

УХВАЛИВ :

Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк»до Другого Київського відділу Державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про скасування постанови про накладення арешту майна від 02.12.09 р.,  постанови про розшук майна боржника від 02.12.09 р.  –залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.


Суддя                                                                                                Є.В. Аблов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація