РІШЕННЯ
Справа № 2-29/07
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 березня 2007 року Великоолександрівський районний суд Херсонської області
в складі: головуючого - суддіДічакової Т.І.
при секретарі -Штефан Н.Д. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.В.Олександрівка справу за позовом ОСОБА_1 до СГС «Софіївська» про визнання права власності,
встановив:
Позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до СГС «Софіївська» про визнання права власності, посилаючись на те, що він є членом спілки громадян-співвласників «Софіївська» і йому виділено рішенням загальних зборів спілки майновий пай у вигляді автомобіля КАМАЗ-5410, номер двигуна НОМЕР_1, шасі НОМЕР_2. Однак, у зв'язку з тим, що вказаний автомобіль після придбання на товарній біржі не був своєчасно зареєстрований в органах МРІВ за спілкою, це перешкоджає йому оформити автомобіль на своє ім'я.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав позовні вимоги, пояснив, що отримав майновий пай у вигляді автомобіля КАМАЗ-5410, однак не може зареєструвати його на своє ім'я, т.я. спілка не зареєструвала його після придбання на себе.
Представник відповідача визнав позов, пояснив, що спілка громадян-співвласників «Софіївська» придбала 30.04.04 р. через Українську товарну біржу, зареєструвавши біржовий договір в м.Апостолово Дніпропетровської області, автомобіль КАМАЗ-5410. Однак, у зв'язку зі скрутним фінансовим становищем автомобіль не було зареєстровано належним чином, хоча і експлуатувався спілкою. Автомобіль на пай виділили ОСОБА_1, і він не заперечує, щоб позов було задоволено.
Ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, передбаченому ст. 174 ЦПК України, згідно ст. 130 ЦПК України.
Згідно копії договору Української товарної біржі м.Апостолово СГС «Софіївська» придбала 30.04.04 р. автомобіль КАМАЗ-5410, рік випуску 1982, № двигуна НОМЕР_1, № шасі НОМЕР_2 за 6 тис грн.
В свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3; виданому МРЕО УДАІ М.Кіровограда 06.06.97 р. зроблено відмітки про зняття автомобіля з обліку для реалізації в комісійному магазині 13.04.04 p. a також що 30.04.04 р. укладено договір на СГС «Софіївська».
Згідно рішення загальних зборів СГС «Софіївська» від 10.04.06 р. ОСОБА_1 виділено на майновий пай КАМАЗ-5410, номер двигуна НОМЕР_1, шассі НОМЕР_2.
15.04.06 р. складено акт приймання - передачі транспортного засобу від СГС «Софіївської до ОСОБА_1. За накладною № 17 від 15.04.06 р. ОСОБА_1. За накладною № 17 від 15.04.06 р. ОСОБА_1, отримав майновий пай КАМАЗ-5410.
Ст. 328 ЦК України передбачає, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закон або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Доказів неправомірності володіння і користування автомобілем КАМАЗ 5410 СГС «Софіївська» не надано. Згідно ст. 369, 370 ЦК України було виділено майно ОСОБА_1
Згідно ст. 325 ЦК України фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.
Керуючись ст. 6, 10, 11, 130, 174 ЦПК України, в силу ст. 325, 328, 369, 370 ЦК України, суд
вирішив:
Визнати за ОСОБА_1 право власності на транспортний засіб -автомобіль КАМАЗ-5410 1982 р. випуску № двигуна НОМЕР_1, № шасі НОМЕР_2 зареєстрований згідно свідоцтва НОМЕР_4 від 06.06.97 р. за ОСОБА_2.
На рішення суду може бути подано апеляцію до Херсонського апеляційного суду через місцевий суд протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути поданою протягом 10 днів з дня його проголошення.
СУДДЯ Т.І.ДІЧАКОВА.